Adófórum

Adózási és számviteli információk

előtársasági 0708

Elektronikus bevallás

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A társaság május 31-én alakult. A bejegyzés még folymatban van (tanusítvány kiadása 06.12). A beltag főállású tag, nincs egyéb jogviszonya. A regisztárciót már beadtam, így bármelyik nap felkerülhet a cég a meghatalmazóim közé és akkor már tudom küldeni nekik az elektornikus bevallásokat. A kérdésem az:

Az előtársasági időszak mindegy meddig tart, egy bevallás lesz-e a 0708-as? (Tehát pl. május 31-július 03)

Vagy: május 31-re be kell küldenem egy napos májusi bevallást, mihelyt regisztrált leszek, illetve ha a bejegyzés elhúzódik júliusig, akkor külön a júniusról is? Tehát értem ez alatt, hogy külön-külön havonként (törthavi is lesz), amíg be nem jegyzik? Mert annak, aki megalakul és még abban a hónapban bejegyzik, ez nem problémás, de ilyen áthúzódó hónapossal most az új 0708-as bevallási rendszerben még nem találkoztam. Előre is köszönöm a válaszokat. Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: otvosmaria » kedd jún. 26, 2007 6:46 am

Szia Kata!

Szerintem, hogy milyen időszakról kell küldeni, attól függ, hogy mikor kezdi meg a személyes közremüködést a beltag ( Társasági szerződés, külön megállapodás alapján). A 0708 bevallást szerintem csak havonként lehet beküldeni, a program nem enged hosszabb időszakot. Így havonta kell az előtársaságot is beküldeni.

Mária

otvosmaria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd jún. 26, 2007 7:03 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: alexa7201 » kedd jún. 26, 2007 8:03 am

Szia Kata!

 Most voltam járulékellenörzéseken. A tanusítvány dátuma lesz a kezdő dátum. Egyébként, ha ez a dátum 05.31. akkor az A bevallásra is ezt írd időszaknak, mert különben nem tudod összerendelni az M lappal.

 

Üdv. Ildi

alexa7201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jún. 26, 2007 12:41 pm

Szia Ildi!

Ez nagyon érdekes amit mondasz, mert az előtársasági időszak ugyebár a társasági szerződés aláírásának napjától (alakulás) a bejegyzésig tart. Az előtársasági időszakra ugyanúgy vonatkoznak az adó, járulékfizetési kötelezettségek. Ezért nem értem, miért a tanusítvány dátuma lesz a kezdő dátum? A tanusítvány dátuma csak a bevételi számlák kiadását határozza meg, hisz akkor kapja meg az adószámot. De a tag már az alakulástól közreműködik. Ezt az apehosok mondták így? Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: alexa7201 » kedd jún. 26, 2007 12:49 pm

Szia Kata!

 Én a bevallást a társasági szerződés aláírásának dátumával adtam le. (Ez a dátum szerepel a végzésen, mint a jogviszony kezdete). A 0708-ast visszadobták, hogy hibás az időszak. Az ellenőr felhívta a bevallásfeldolgozókat, akik csak a tanusítvány dátumától voltak hajlandók feldolgozni, ezért le kellett javítani, és a revizor is így fogadta el.

Én is furcsáltam, de ha nem javítom le, megbüntetnek a hibás bevallásért.

 

Üdv: Ildi

alexa7201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jún. 26, 2007 1:54 pm

Sziasztok!

Egyszer erről már szó volt a fórumon. A számviteli törvény előírásai szerint valóban a társ.szerződés dátumától van az előtársasági időszak. Az art-nak megfelelően azonban adózó, adóalany az lehet, ill.adóköteles tevékenységet végezni csak adószám birtokában lehet, ezért nem fogadják el csak a tanúsítvány dátumával, mert adószáma is akkortól van. Egyébként ha jól emlékszem, a bevallások útmutatói közlik is az előtársaság tekintetében feltüntetendő időszakot, bár a 0708-ban nem vagyok biztos.

 

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

előtársasági 0708

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jún. 26, 2007 4:52 pm

Sziasztok!

Akkor ezek szerint mentesül is a járulékfizetés alól az alatt az időtartam alatt, ami az alakulástól a tanusítvány kiadásáig eltelik? Ez mondjuk az ügyfélnek jó, csak aztán egy esetleges ellenőrzésnél meg nehogy épp ebből legyen probléma. Egyébként a 07T1041-et elküldtem az alakulás napjával, kiváncsi leszek arra mit lépnek. És így a kettő bevallás időpontja nem is fog egyezni, mert a 07T1041-en május 31-el lesz a jogviszony kezdete, a 0708-on meg csak júni 12-től. Ezt nagyon hülyén oldották meg!

Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron