Adófórum

Adózási és számviteli információk

08-as bevallás miről meddig

Elektronikus bevallás

08-as bevallás miről meddig

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az alábbi kérdésben várnám véleményeteket:

A munkáltatónál a bérkifizetés napja minden elszámolási hónapot követő hó 09-ig esedékes. Tehát a 2015. január havi munkabért február 09-ig, a február havit március 09-ig,stb.

Kérdésem: Meddig kell a 08-as bevallást beadni a 2015. január havi munkabérről ?

1.) 2015.február 12-ig és a 09-es lapon,stb... 2015.01.01-2015.01.31.

2. Majd csak 2015.március 12-ig (mert, hogy a kifizetés februárban volt) és a 09-es járulékos lapokon a vonatkozó időszak 2015. 02.01-2015.02.28-ig ...

A válaszokat előre is köszönöm. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

08-as bevallás miről meddig

HozzászólásSzerző: maniac » hétf. feb. 16, 2015 5:30 pm

kedves Mazsi5

Az 1.) lesz a jó megoldás. A bérkifizetés napjától független a járulékbevallás határideje (ami a tárgyhónapot követő hó 12-e).

Üdv
maniac
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

08-as bevallás miről meddig

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. feb. 16, 2015 7:28 pm

Eddig én is minden hónapban tárgyhónapnak véve az aktuális hónapot, aminek a munkaidő-jelentése alapján a bérszámfejtést (elszámolás) történt, ezen t.hónapot követő hó 12-ig vallottam a jövedelmet,SZJA, szoc.hoz.adót, szakképzésit és a Tb járulékok alapját, abból a levonásokat a munkabérek vonatkozásában, amit t.hót követő hó 10-ig a munkáltató kifizetett.

Most viszont összevitatkoztunk egy multinak az adósával,könyvelőjével..., és most már engem is elbizonytalanítottak... És való igaz én sem találok arra vonatkozó egyértelmű meghatározást, hogy vajon milyen decemberi munkabért kellett volna a munkáltatónak a 2015. januári 1508-asban bevallani 2014. évi jövedelemként ami 15.01.10-ig került kifizetésre??..

vannak utalások, hogy a munkáltatók az előző év decemberi munkabért következő év január 10-ig fizetik ki, akkor arról a 1508-ason a januári bevallásban külön ... csakhogy ez minden hónapban úgy megy, hogy az adott havi munkabér a következő hónap 10-ig kerül kifizetésre. Akkor a tárgyhónap még sem az, amelyik időszakra a bér vonatkozik,ha az ezt követő hó 10-ig ki is fizetődik...?

Én a 2014.december hónapra járó, elszámolt bért is, ami 15.01.10-ig kifizetésre került, a 1408-on vallottam és nem a "1508.januári bevallásban külön , mint előző naptári év utolsó napján megszerzett jövedelmet"..

Tehát most már ott tartok, hogy vajon mi minősül tárgyhónapnak ...

Kedves Maniac1! Az viszont biztosnak gondolom, hogy amit a válaszodban írsz, hogy a bérkifizetés napjától független a járulékbevallás határideje, az így nem helyt álló.. hiszen pld-ul a TB járulékokat is a jövedelemszerzés időpontjában hatályos mértékek szerint kell levonni, stb.., tehát ha egy cég most fizeti ki 2015.februárban a dolgozó 2014.októberi munkabérét, akkor arról nem lehetett 2014.októberre vonatkozóan 14 nov.12-ig levont járulékokról,stb. bevallást adni.

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

08-as bevallás miről meddig

HozzászólásSzerző: maniac » kedd feb. 17, 2015 3:41 pm

Ne haragudj, de nem tudom követni a gondolatmenetedet. Az én jelenlegi tudásom ott tart, hogy a példádban említett októberi bért a munkaadónak "kutya-kötelessége" volt november 12-ig a 1408-ason bevallani és megfizetni, függetlenül attól, hogy kifizett-e a munkavállalóját..

A munkaszerződés és az elvégzett munka/jelenlét alapján bérszámfejtésre kellett hogy kerüljön az októberi bér.. azzal nem védekezhet a munkáltató, hogy nem vallott be járulékot novemberben, mert még nem fizette ki a munkavállalóját.
maniac
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

08-as bevallás miről meddig

HozzászólásSzerző: ticus » kedd feb. 17, 2015 9:46 pm

SZJA tv. 46.§.

"8) Az adóelőleg-megállapításra kötelezett kifizetőnek - kivéve, ha a (7) bekezdés szerint az adóelőleg megfizetésére a magánszemély köteles - a megállapított adóelőleget a kifizetés (a juttatás) hónapját követő hónap 12. napjáig kell megfizetnie, továbbá az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezése szerint kell bevallania azzal, hogy a rendelkezés alkalmazásában elszámolt adóelőlegként a magánszemély által a befizetésre nyitva álló határidőig megszerzett bevételt terhelő adóelőleg vehető figyelembe."

A befizetésre nyitva álló határidő következő hó 12-e, tehát értelmezésem szerint a tárgyhót követő 12-éig megszerzett jövedelmeket kell a tárgyhó jövedelmeként figyelembe venni.A Tbj. pedig visszautal az SZJA tv-re, tehát az adóelőleg alapjául szolgáló jövedelmek után kell megállapítani a járulékot.

"6. § (1) Ha a munkaviszonyból származó, előző naptári évre vonatkozó bevételt, a munkáltató által kifizetett adóköteles társadalombiztosítási ellátást a következő év január 10-éig fizetik ki, azt az előző naptári év utolsó napján megszerzett jövedelemnek kell tekinteni. "
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

08-as bevallás miről meddig

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. feb. 18, 2015 1:01 pm

Ticus! Az én értelmezésem is egyezik a Tieddel.

Beszéltem a NAV-val, hogy árulják már el, hogy a 2015. Január havi ..1508M-06 lapon a VIII. szakaszt - ........ 471 sor stb..munkaviszonyból származó bérjövedelem.. stb., amihez kitöltési tájékoztató, hogy ezek a sorok tartalmazzák a magánszemély részére munkaviszonyból származó, 2014. évre vonatkozó bevételét amit a munkáltató 2015.január 10-ig fizetett ki...
- milyen esetben kell kitölteni, hiszen a 2014.decemberi munkabért, esedékesség szerint is 2015.január 10-ig fizette ki a munkáltató... de ezt be is vallotta a 2014.dec.havi, 2015.01.12-ig benyújtott 1408-as bevallásában.. "
A NAV-os is azt mondta, hogy beszélt a bevallási osztállyal, de azok is azt mondták, hogy ez nem vonatkozik a 2014.december havi munkabérre, amit a cég 2015.jan.10-ig fizetett ki, mert azt még a 1408-ason kellett vallani..., a többit, amit mondott azt inkább nem is írom le..

Köszönöm a válaszod. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég