Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szakk_hjár bevallás soron kivül

Elektronikus bevallás

Szakk_hjár bevallás soron kivül

HozzászólásSzerző: Bo-zso » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó 2014.ápr. végén váll. igazolványát visszaadta, tevékenysége megszűnt. Adószáma megmaradt, mert magánszemélyként bérbeadó.
Alkalmazottjának mviszonyát márc. 30-án megszüntette.
Az ápr. hóra vonatkozó 1408-as bevallásban a szakképz. hjárulás soron kivüli bevallása hogyan helyes? Nullásan beküldtem, csak a 1408 A lapot, főlapon bevallás tipusa: E , a 01-02. lapon a 30-as sorban a 2-es kódot írtam, mert elszámoló bevallás, de áprilisban nem volt szakkép. hjárulási kötelezettség (alkalmazott se volt már).
a Nav A 153-as hibakóddal visszadobta. Akárhogyan próbálom kitölteni, nem lesz hibátlan.
Valakinek sikerült már ilyet jól kitölteni? Nagy segítség lenne, ha válaszolna. Kösz.
Bo-zso
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Szakk_hjár bevallás soron kivül

HozzászólásSzerző: afg » vas. jún. 08, 2014 8:17 am

A 1408A-01-02-es lapon a 30. sorban jelölni kell, hogy a bevallás elszámolás miatt kerül benyújtásra. (2-es kód, ez ok)

Ebben az esetben a 1408A-01-02-es lap 31-42. sorokban az egész évre vonatkozó adatokat kell feltüntetni. (jelen esetben áprilisig)

úgy kellene kitölteni jelen esetben az áprilisi megszűnésre tekintettel beadott 1408-as bevallást, mint hagyományosan a decembert, azaz 2-es kód, és ÉVES adatok, ha évközben volt alkalmazott, akkor az áprilisi bevalláson bizonyára szerepelni fog egy (nem nullás) éves bér...

szerintem az éves adatok hiánya a hiba oka
afg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Szakk_hjár bevallás soron kivül

HozzászólásSzerző: Bo-zso » vas. jún. 08, 2014 9:52 pm

Köszönöm a választ, igy fogom elkészíteni. Március 31-én megszünt az alkalmazott munkaviszonya.
A 1408-as kitöltési útmutatója pontatlan, ugyanis aszerint nulla adattartalommal kéne beadni:

http://www.nav.gov.hu/data/cms316236/1408_kitoltesi_20140508_internetre.pdf

 1408 útmutató 41. oldala - 47-es oldalig
30. sor: A bevallás benyújtásának oka
Ebben a sorban a bevallás benyújtásának okát
kell jelölni az alábbi kó-dok használatával: . . . . . .

2-es kód– elszámolás, . . . . . .

Ha soron kívüli elszámolás miatt adja a bevallást,
ebben az esetben a soronkívüliséget kiváltó ok utolsó hó-napjáról nyújtja be az elszámoló bevallást.

Soronkivüli = > évközi megszünő, azaz  tevékenységet megszüntető vállalkozó
Bo-zso
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég