Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

Elektronikus bevallás

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: lindus011 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Egy Kft. negyedéves ÁFA bevalló. 2013. IV. negyedévben a IV. negyedévi áfa bevallással elérte az év elejétől számított 1 milliós határt. Kérdezném, hogy 2014. januártól át kell-e térni havira? Nekem először egyértelmű volt, hogy át kell térni, de a NAV törzsadatainál továbbra is az szerepel, hogy ÁFA bevallói jogcímkód (2014.) : negyedéves áfa bevalló. Így most elbizonytalanodtam. Ez a határ számítás év elejével újra kezdődne, vagy csak rosszul van a törzsadatokban és kell adnom január havit.

Köszönöm előre is!
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: tarkalepke » szer. feb. 19, 2014 3:43 pm

Nem kell adnod január hóra ÁFA bevallást, legalábbis amiatt nem, hogy 2013. IV.negyedévben elérte az 1mFt-ot a kötelezettség. Ugyanis az adóévet megelőző második évi adatok alapján (2012 év) kell megállapítani a 2014. évi ÁFA gyakoriságot. Minden bizonnyal 2012-ben nem érte el a fizetendő ÁFA az 1mFt-ot, emiatt van a törzsadatokban -helyesen- a negyedéves gyakoriság.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. feb. 19, 2014 3:44 pm

Szia! 2014-ben az ÁFA gyakoriságnál nem a 2013-as adatokat kell nézni, hogy mennyi.. hanem a 2012-est.. A 2013-as alapján majd 2015-re lesz megállapítva a gyakoriság.Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. feb. 19, 2014 3:49 pm

Az Art. 1. számú melléklet B/3. pontja zavar engem
a) Az általános forgalmi adóról az adófizetésre kötelezett adózónak
ae) a negyedéves bevallásról havi bevallásra kell áttérnie, ha az év elejétől összesített elszámolandó adója pozitív előjelű és az 1 millió forintot elérte. Az első havi bevallást arról a hónapról kell benyújtani, amelyet megelőző bevallással lezárt negyedévben az adózó az értékhatárt elérte.

Én ezért gondoltam, hogy mivel a 2013.IV.negyedévivel elértem a határt, akkor a következő hónaptól, tehát januártól havit kell.

De akkor ez csak az év közbeni elérésre vonatkozik? Tehát ha már a II. negyedévivel elértem volna, akkor kellett volna júliustól?
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: sziloági » szer. feb. 19, 2014 3:49 pm

Nem kell áttérni havi bevallásra, mivel a két évvel előtti besorolás szerint figyeli a nav és az vszínű. negyedéves volt. Ha pl. a III. Né.-ben lépte volna át a fiz. 1m-t ,akkor is csak a 10-11-12. hóra lett volna havis, és a 2014. évtől ismét negyedéves.Logikát nem keress benne mert nincs, számomra sem egyértelmű de végigjátszottam néhány ügyféllel ezt, már előző években sőt havi bevallást is küldtem, aztán rám szólt a nav hogy nem kell mert az ügyfél negyedéves bevalló.
sziloági
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: tarkalepke » szer. feb. 19, 2014 5:01 pm

"ae) a negyedéves bevallásról havi bevallásra kell áttérnie, ha az év elejétől összesített elszámolandó adója pozitív előjelű és az 1 millió forintot elérte. Az első havi bevallást arról a hónapról kell benyújtani, amelyet megelőző bevallással lezárt negyedévben az adózó az értékhatárt elérte."

Ez éven belül igaz, s éppen azért nincs jelentősége esetedben, mert a 4. n.évben lépted túl a határt. Majd 2015-ben leszel havi a 2013-as adatok miatt.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: tarkalepke » szer. feb. 19, 2014 5:01 pm

"ae) a negyedéves bevallásról havi bevallásra kell áttérnie, ha az év elejétől összesített elszámolandó adója pozitív előjelű és az 1 millió forintot elérte. Az első havi bevallást arról a hónapról kell benyújtani, amelyet megelőző bevallással lezárt negyedévben az adózó az értékhatárt elérte."

Ez éven belül igaz, s éppen azért nincs jelentősége esetedben, mert a 4. n.évben lépted túl a határt. Majd 2015-ben leszel havi a 2013-as adatok miatt.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

ÁFA bevallás gyakoriság áttérés

HozzászólásSzerző: lindus011 » szer. feb. 19, 2014 5:36 pm

Ebben tényleg semmi logika, az biztos. Köszönöm a válaszokat, legalább egy bevallással kevesebb :-)
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég