Adófórum

Adózási és számviteli információk

08M helyesbítés

Elektronikus bevallás

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: Jessy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítségeteket kérném a O8M helyesbítéséhez. 3 alkalmazott közül az egyik kilépett,és a kilépés dátumát nem írtam rá az M-re. Most szeretném helyesbíteni, az
M lapot kitöltöttem a kilépő dolgozóra, az A lapot pedig a kitöltési szerint változatlan adatokkal (3 fő járulékadataival)kell kitölteni. Így nem tudom megcsinálni mert az A lapra nem enged adatot írni, ha pedig összeszámíttatom a lapokat akkor most csak az 1 fő adatait rakja az A lapra. Felhívtam NAVot, ott azt mondták, hogy persze csak a helyesbítendő 1Fős M lapot küldjem az A lapon pedig ne közöljek adatokat, csak az elejét töltsem ki a foglalkoztató adataival. Szerintem ez így nem jó mert járulékadatok nélkül az A lapot nem lehet elküldeni.
Már nem tudok rájönni,hogy hol bénázok, de biztos van megoldás erre a nem túl bonyolult javításra!
H a volt ilyenetek légyszives írjátok meg a megoldást.
Köszi. Jessy
Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd okt. 15, 2013 5:04 pm

Szia!
Én a következőképpen gondolom a teendőt:
Kitöltöm a helyes adatokkal az illető M-es lapját jelölöm H-val, majd az A főlapján szintén H-t írok és csak azt az egy személyt küldöm, szerintem ez azonos a NAV véleményével. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: bocsixxxx » kedd okt. 15, 2013 5:50 pm

.
bocsixxxx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd okt. 15, 2013 8:35 pm

Szia! Köszönöm a pontosítást, figyelmetlen voltam, elnézést kérek a kérdezőtől. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: Jessy » szer. okt. 16, 2013 11:41 am

A kitöltésit én is elolvastam, de én úgy értelmeztem, hogy az A lapot az eredeti adatokkal kell ismételten elküldeni, ha viszont csak 1db M-et rendelek hozzá, azt amit helyesbítettem, akkor csak annak az egynek a járulékösszegeit teszi a program az A-ra és nem tudom felülírni az eredetileg beküldött (3dbM) adatokra.
Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. okt. 16, 2013 1:52 pm

Szia! Próbáltam utána nézni, mivel kötelezettségben nincs változás ezért szerintem nem szabad újra küldeni a járulék adatokat, hisz ebben az esetben megduplázódna a járulék összege.
Úgy gondolom, ha az M-es lapot a helyes adatokkal elkészíted jelölöd a H-t és a 08A főlapját, hozzárendeled , szintén jelölve a H-t jónak kell lenni. Amennyiben ezek után is piros hiba jelzés van, akkor a 01-01 és 01-02 lapot hozzá kell rendelni és az adatok helyére 0-t kellene írni.
Igaz régebben, de nem rendeltem hozzá adatokat és nem volt probléma,az első válaszomban leírtak alapján jártam el. Most már nagyon kíváncsi vagyok miért van a kitöltésibe az a figyelem felhívás," Az adózói javítás (helyesbítés) lényege a magánszemélyre vonatkozó teljes adatcsere, de ebben az esetben is meg kell ismételni a 1308A-01-01-es és a 1308A-01-02-es lapok teljes adattartalmát. mi szerint hozzá kell rendelni azt" . Ez most nekem új. Javaslom mielőtt elküldöd, érdeklődjél más megyei igazgatáson is. Kell, hogy legyen megoldás. Légy szíves
megírni mire jutottál Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: Jessy » szer. okt. 16, 2013 2:56 pm

Eddig két megyét kérdeztem.
1: Küldjem be teljes adattal az M lapot az A-nak pedig csak az előlapját. Hát ez így nem működik, mert tele van piros hibával, kéri a járulékadatokat.

2: Küldjem be teljes adattal az M lapot, az A-t rendeljem hozzá, amin csak ennek az
1db Mnek a járulékadatai szerepeljenek. Ezt meg így nem mertem elküldeni, hiszen az A lap járulékadatai az eredetihez képest nem változnak és nincs összhangban a kitöltésivel sem.
Két nap óta ennyire jutottam, de holnap még felhívok pár megyét. Azért azt gondoltam ez nem egy túl bonyolult javítás,de ezek szerint......
Jessy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. okt. 16, 2013 3:08 pm

Jessy!
Szerintem az A 01-02 lapokról semmit sem fognak felkönyvelni, hiszen a járulékadatokat már rögzítették az "első" bevallással egyidejűleg, ha könyvelnének is valamit az A-ról az csak a 3. lapról menne, de ahhoz meg önellenőrzést kellene jelölni.
Ez a helyesbítés meg a vonalkódos javítás mindig egy MUMUS, de utálom.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08M helyesbítés

HozzászólásSzerző: bocsixxxx » szer. okt. 16, 2013 5:59 pm

.
bocsixxxx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron