Adófórum

Adózási és számviteli információk

hibás 13T1042 javítása

Elektronikus bevallás

hibás 13T1042 javítása

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

A NAV nem dolgozta fel a T1042-est,jogosan, mivel a dolgozó munkanapjai már elérték a 15 napot, és felszólított hiánypótlásra. Ezt írta, hogy javításkor olyan adatbejelentési jelleget ( U vagy T ) kell megadni,mint az eredeti,hibásnak minősített bejelentés jellege volt. Tehát hibás U jelű bejelentést U jelű bejelentéssel,hibás T jelű bejelentést T jelű megismételt bejelentéssel lehet javítani... minden esetben fel kell tüntetni a jelen adóhatósági értesítésben közölt hibás T1042-es nyilv.számát. Szerintetek hogyan javítsam?
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

hibás 13T1042 javítása

HozzászólásSzerző: ildibf » pén. aug. 30, 2013 6:55 pm

bocsi, az előbb nem fért ki, hogy szerintem a kért módon nem lehet javítani a bevallást. Szerintetek jó az, T-vel adom be, és az eredeti bevallás iktatószámát írom rá? vagy a felszólító levélen lévő iktatószámot kellene ráírni?
Volt már valakinek hasonló esete?
Köszi: Ildi
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

hibás 13T1042 javítása

HozzászólásSzerző: Tulipan69 » szomb. aug. 31, 2013 4:17 pm

Őszintén szólva, nem értem a kérdésedet. Mi a hiba? mit és mire kellene javítani?

Érdemes felhívni őket inkább, mert tapasztalatom szerint sokszor olyan sablonszöveget írnak le hibaüzenetként, aminek semmi köze a hibához és csak összezavar. Múltkor 10 soros szöveget kaptam, amiben csak a tényleges probléma nem volt megjelölve. Ezt telefonon két kérdéssel meg tudtuk oldani.
Tulipan69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am

hibás 13T1042 javítása

HozzászólásSzerző: ildibf » szomb. aug. 31, 2013 5:16 pm

a hiba,hogy már nem lehetett volna bejelenteni egy személyt, mert már 15 napot elérte a hónapban a munkával töltött napok száma. Ezért nem dolgozta fel a T1042e-t a NAv, hanem felszólított, hogy újra adjam be,mégpedig oly módon, ha U-val adtam be, akkor U-val adhatom csak be. ( de mit? ) ez számomra értelmezhetetlen. Felhívtam őket, azt mondták adjam be T-vel: 2 naptól van szó, amiből 1-et be lehet jelenteni( törlöm) ,és U-val az 1 napot. A pótlap 6.sorába pedig írjam a hibás T1042E-s adatlapszámát. Hát így lenne logikus,én is így gondolnám, de nem ezt írta a NAV a levélben, és a kitöltési útmutató sem ezt írja, csak a NAV által feldolgozott bevallások javítására ez a megoldás szerintük. Mindenképpen beadom így, csak nem tudom,hogy jó lesz-e, ezért kérdeztem,hogy volt-e valakinek ilyen esete
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

hibás 13T1042 javítása

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » kedd szept. 03, 2013 9:35 am

Aznap nem dolgozhatott már alkalmiba. Mivel ott volt, és munkát végzett, rendes munkaviszonyost kell csinálni belőle. Mindenképpen jelentsd be, mert utólag ellenőrzik, akkor fekete munka lesz belőle.
farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

hibás 13T1042 javítása

HozzászólásSzerző: ildibf » kedd szept. 03, 2013 9:44 am

Persze, bejelentettem munkaviszonyosnak, a kérdésem a T1042E-re vonatkozott, vasárnap beadtam rá a javítót, majd meglátom, hogy jól töltöttem-e ki?
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron