Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gázolaj jövedéki adó visszaigénylése

Elektronikus bevallás

Gázolaj jövedéki adó visszaigénylése

HozzászólásSzerző: tarkalepke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozásom (nem mg-i) mellett őstermelői tevékenységet is folytatok. Eddig még nem igényeltem vissza a gázolaj jövedéki adóját, de mostmár minden fillér számít. Mivel soha nem csináltam még ilyet, kérem szépen hogy aki ebben gyakorlott, legyen szíves leírni a menetét, teljesen a nulláról indulva. Az is érdekelne hogy visszamenőlegesen is lehet-e kérni, ha igen akkor hány évre a jöv. adót?
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Gázolaj jövedéki adó visszaigénylése

HozzászólásSzerző: level07 » pén. jún. 28, 2013 3:53 am

Szia! Első dolog, hogy VPID számot kérsz a NAV-tól, mert a BEV_J04 bevalláson, amin visszaigényled a jövedéki adót, kell a VPID szám is. Ugyanakkor be kell nyújtani regisztrációt az R01 nyomtatványon, mert elektronikusan nyújthatod be a bevallásokat. 2008-ig visszamenőleg lehet visszaigényelni a jövedéki adót, ha megfelelő számlákkal rendelkezel, évenként a BEV_J04 bevalláson. Ha ezt a bevallást letöltöd, a kitöltési útmutatóban benne van minden, amit tudni kell a visszaigénylésről.
level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Gázolaj jövedéki adó visszaigénylése

HozzászólásSzerző: tarkalepke » hétf. júl. 01, 2013 7:17 am

Szia level07. VPID számot milyen nyomtatványon lehet kérni? S ezt követően először az R01 regisztráció menjen, s erre kapnom kell valami visszajelzést, ezután tudom csinálni a BEV_J04 bevallást? A visszamenőleges bevallásokat is ugyanezen a nyomtatványon lehet évenként elkészíteni és benyújtani? Előre is köszönöm ha ezekre még válaszolsz.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Gázolaj jövedéki adó visszaigénylése

HozzászólásSzerző: level07 » hétf. júl. 01, 2013 10:53 am

Szia "pillangó"! A VPID számot a 13T101 nyomtatványon kérheted (gondolom adószámod van, de ha nincs, akkor ugyanezen kérhetsz adószámot is), majd amikor ezt megkapod, akkor adhatod be a VPOP_R01 regisztrációs lapot, majd amikor ezt visszaigazolják, akkor nyújthatod be a BEV_J04 bevallást, a visszamenőlegeseket is ezen kell, évenként. Kicsit hosszadalmas, de utána sima az ügy.
level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Gázolaj jövedéki adó visszaigénylése

HozzászólásSzerző: tarkalepke » hétf. júl. 01, 2013 11:43 am

Köszi,természetesen van adószámom, hiszen EV is vagyok, s már régen őstermelő. Ekkor is a 13T101 és nem a 13T101E jelűn kell kérni a VPID számot?
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég