Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708 előtársaság

Elektronikus bevallás

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: hedgehog » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan adjátok le előtársaságnak a járulékbevallást, időszak tekintetében. Ugyanis jelölésre nem találok lehetőséget. Bontsam meg az időszakot?? Azon is gondolkoztam hogy vajon milyen időszak helyes igazából. Hiszen az Apeh csak az adószám megkapásától fogadja el a bevallásokat, a társas vállalkoozók járulékfizetése viszont a szerződés keltétől él. Ha valaki tud segíteni megköszönném!!

Betty 

 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jún. 12, 2007 9:01 am

Szia! Valóban nincs rajta jelölés sajnos, de mivel az előtársaságra vonatkozóan is itt kell leadni a bevallást, tárgyidőszak végeként a bejegyzés napját, kezdeteként az alakulás (társ. szerz.) napját írod. Hiszen amit Te is írsz, onnantól már kötelezettsége van. Nyilván elküldeni csak akkor tudod, ha már az apehnál is él az adószám és regisztárlva is vagy. Tehát mindenképp meg kell bontani a hónapot, ha hóközben történik a bejegyzés. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: Boholyné » kedd jún. 12, 2007 4:05 pm

Szia Betty !

Ezzel a problémával köszködöm én is, úgy gondoltam, hogy a társasági szerződés keltétől a bejegyzés napjáig készítek egy 0708-t, illetve a bejegyzést követő naptól a hónap utolsó napjig egy másikat. Nekem az adóhivatal is ezt a választ adta.Azonban az én induló cégem most került hozzám, mivel a régi könyvelő nem csinált meg semmit, és lehet, hogy kicsúszunk a határidőből.:((((  Képzeld még nem is regisztrált az okmányirodában, de a régi könyvelő sem jelentette be magához a 06180-n. Szerinted mit tegyek repülnek a napok, ha magamhoz regisztrálom és késve adom le a bevallásokat engem fognak megbüntetni. Pedig kell egy párnap, hogy feltudjam dolgozni az anyagait. Mit tanácsolsz mit tegyek?

Andi 

 

Boholyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: hedgehog » kedd jún. 12, 2007 4:14 pm

Szia Andi!

Tavaly nekem is volt egy ilyen cégem, hál Istennek szinte csodával határos módon nem büntették meg pedig kb. 1 hónapot csúsztak a bevallások, mert a könyvelő aki elvállalta a céget még az előtársaság fogalmáról sem hallott...Beregisztráltam magam alá őket, mert arra gondoltam ha bünti lesz látszódik hogy nem az én hibám. Hiszen az Apeh tudja a legjobban, hogy mikor regisztráltál, így bizonyíthatóan nem a te hibádból van a késedelem. Persze az ügyfelet tájékoztattam, hogy mire lehet számítani, ezt tedd meg te is. Nem gondolnám, hogy emiatt téged büntetnek meg. Az én esetemben egyáltalán nem is volt bírság....

Köszönöm a 08-asra adott tanácsokat, eszerint küldtem el.

Betty 

 

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: hedgehog » kedd jún. 12, 2007 4:15 pm

Jah és Andi!  Még egy dolog: ha kötsz szerződést az ügyféllel, akkor írásosan is látszódik, hogy mikortól vagy te a felelős!! még ez jutott eszembe...jó munkát!!
hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jún. 12, 2007 4:58 pm

Szia Andi! Én meg írtam is egy kérelmet ezügyben az apehnak, hogy sajnos csak akkor tudom késve elküldeni a bevallásokat, amikortól engem felregisztárlnak az ügyfélkapura. Személyesen hívtak vissza a telefonszámomon, hogy ne aggódjak, ők ezt teljesen természetesnek veszik, és engem (a könyvelőt) ezért biztosan nem fognak megbüntetni. Úgyhogy ez miatt aggódnod nem kell. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: Boholyné » kedd jún. 12, 2007 5:48 pm

Sziasztok !

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, kicsit belül örülök, hogy nem csak én molyolok ezekkel a gondokkal:)))) Remélem én is tudok még nektek segítségetekre lenni!

További jó munkát kívánok nektek:)))) 

 

Boholyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » szer. jún. 13, 2007 6:30 pm

Szia!

 

Előtársaságként a cégbírósághoz történő benyújtás napjától működhet a cég nem a szerződés aláírásától...

 Tehát a cégbírósghoz való benyújtáskor kap egy tanusítványt és ennek a dátuma az első nap a bejegyzés dátuma pedig az utolsó..

 a 0708ast a tanusítvány dátumától a bejegyzés dátumáig kell megcsinyálni (feltéve hogy hónapon belül van)

 

Jelezni nem kell, ha rossz időszakot adsz meg akkor úgyis visszadobja a rendszer..

 Én fel szoktam hívni az adóalany nyilvántartót, hogy mi a pontos dátum és akkor nincs galiba

 

bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708 előtársaság

HozzászólásSzerző: hedgehog » szer. jún. 13, 2007 6:46 pm

Szia!

Köszi, azt a napot adtam meg kezdetként amikor adószámot kapott, vagyis a tanúsítványt. Tavaly volt 2 előtársaságom 83-as és 84-es bevalláson is így jártam el, gondolom jó lesz így a 08-ason is, csak érdekes h. ezen már nincs lehetőség jelölni. De a cégnévhez odaírtam h. előtársaság...Hát kíváncsi vagyok...Köszi mindenkinek

Üdv: Betty

hedgehog
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég