Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nem kérdés elektronikus HIPA

Elektronikus bevallás

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: bacskatalin » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretném felhívni a forumozó társak figyelmét, hogy 2013. január 1-től már lehet HIPA-t is elekronikusan bevallani és ami talán még fontosabb a folyószámlához is hozzá lehet jutni. Ügyfélkapus regisztrációval intézhető. Időt kell rá szánni, mert postai levelet is küldeni kell, de gyorsan jön az értesítés.
https://ssl.budapest.hu/web_hair/ a tájékoztatókban minden megtalálható.

Üdv: Kata
bacskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. feb. 21, 2013 9:26 pm

Az info Budapestre vonatkozik, tehát aki Jászkarajenőn vall IPA-t az még nem örülhet, vagy mindenhol lesz rá lehetőség?
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: bacskatalin » csüt. feb. 21, 2013 9:51 pm

Érden is működik, a többit még keresem, de ha egy üzlet beindul....
Reménykedhetünk, hogy egyre több helyen bevezetik.
bacskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. feb. 21, 2013 10:32 pm

Elég szomorú, hogy nem tudnak az ÁNYK-ba egy ipa nyomtatványt összehozni, pedig hány éve vallunk elektronikusan, az önkormányzatokhoz is mennek az ev-k nyomtatványai.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: vera25 » pén. feb. 22, 2013 8:24 am

És miért nincs egyforma ipa nyomtatványa a városoknak? Ezt miért nem lehet megoldani? Mindenhol más és más, persze csak nüansznyi eltérésekkel. Igen élvezetes volt évente 15-20 különböző bevallást töltögetni egy-egy cégnek. Ha képesek lesznek egy általános, minden város által használandó nyomtatványt összeállitani, akkor talán majd az ányk-ba is bekerülhet.
vera25
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 22, 2013 2:35 pm

Sziasztok,
nem igazán értem a Bp-ra vonatkozó részt. Az elektronikus folyószámla lekérdezés meghatalmazás alapján már kb. 3 éve működik, de éppen az volt a bajunk eddig, ha ez műdödik, a bevallást miért nem lehet elektronikusan beküldeni? Megnézem, amit belinkeltél, de én eddig sajnos nem láttam erre vonatkozó változást..
Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. feb. 22, 2013 2:41 pm

Valóban fenn van a tájékoztatóban hogy idéntől a bevallás is küldhető elektronikusan. De én úgy olvasom, hogy simán lehet küldeni a meglévő ügyfélkapus regisztrációval.
Anno mikor a folyószámla lekérdezésre küldtünk meghatalmazást, ott külön kódokat kaptunk, nem volt elég a Navos állandó meghatalmazás. Most akkor csak kitöltöm a bevallást, és a meghatalmazásommal be tudom küldeni az ügyfélkapun keresztül?
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nem kérdés elektronikus HIPA

HozzászólásSzerző: bormara » pén. márc. 08, 2013 9:05 am

Igen, a főv. adóosztály honlapján be kell jelentkezni az ügyfélkapus jelszóval, utána kitölteni, menteni, beadni, kinyomtatni a bevallást. Én már küldtem igy ev-nak, működik.
bormara
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég