Adófórum

Adózási és számviteli információk

1301 havi bevallás

Elektronikus bevallás

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: level07 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! A törzsadatnál (kft) a Bevallói típuskód?(2013): Havi, ami azt jelenti, hogy most 20-ra 01.hóról küldeni kellene bevallást. Ezen a bevalláson szereplő adónemek közül csak a cégautóadóra kötelezett a kft (ami majd negyedévkor lesz esedékes), ez így volt 2012-ben is, csak akkor n.éves bevalló volt a kft. Most gondoltam elküldöm nullásan, de nem enged beírni 0-t (ilyen adónemek mint szerencsejáték, kulturális adó stb. soha nem is volt a kft-nek) teljesen más a tevékenysége. Mitévő legyek?
level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » kedd feb. 19, 2013 8:18 am

Szia!

Nekem tavaly kellett havonta nullásan leadnom a 1201-eseket, a NAV-tól azt mondták, h az egyik adónemhez írjak nullát, mindegy melyikhez, amelyiket a program elfogadja, így én minden hónapban kinulláztam a játékadót és úgy küldtem be.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd feb. 19, 2013 8:30 am

És miért nem jó az NY?
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » kedd feb. 19, 2013 8:34 am

Nekünk sajnos nem fogadták el rá az NY-t. Nullás igazolást akartunk kérni, és az ügyintéző belekötött, h nem adtuk le havonta nullásan a 1201-est, hiába mutogattuk neki a nyilatkozatot, h beadtuk rá...
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd feb. 19, 2013 8:45 am

Biz' isten már nem értem egyáltalán mire való ez a "NY" nyilatozat!

Mert hogy egy biztosítottról adatot kell szolgáltatni kifizetés hiányában, azt megemésztettem, de hogy egy 0-ás 01 helyett miért nem lehet NY, azt végképp nem. Ha pl szakképzési helyett is NY-t nyújtott volna be valaki, annál is biztos problémaként merül fel, meg nyilván más bevallások helyett beadott NY-ek re sem kap nullás igazolást.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » kedd feb. 19, 2013 8:57 am

Tudod Nelli, -bár nem ide tartozik, de muszáj kiírnom- én azt nem értem, hogyan lehet az, h van egy problémád, felhívod a NAV-ot és ahány ügyintéző, annyifélét mond ugyanabban a témában. Ugyanazt az oktatást kapják, ugyanazokat a magyarázatokat hallják, valószínűsítem, h mélyebben elmagyarázzák nekik a dörgést, mint nekünk mérlegképesen, és én mégis ott tartok, h fenntartással fogadom, amit mondanak. Az pedig, h az email végére odaírják, h az állásfoglalásukat nem használhatod fel ellenőrzés során... na én ezt nem bírom megemészteni. Elnézést kérek minden kedves Fórumozótól, h ezt ideírtam, de annyira kikívánkozott belőlem, nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel a dologgal :((( de én tegnap is megkaptam az arcomba, mikor segítséget kértem, h a tájékoztatást hívtam, nem az ellenőrzést, ha valami nem tetszik, írjak nekik.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » kedd feb. 19, 2013 9:16 am

Én már évek óta nem hívom őket.
Hidd el, nem csak Téged dühít, hogy az írásbeli állásfoglalás kérelmekre ráírják, hogy gyakorlatilag kitörölheted vele a ..., de emiatt azért mégsem éri meg stroke-ot kapni.

Ami pedig az államilag fenntartott hivatalokban folyik, jobb bele sem gondolni. Volt olyan áfa ellenőrzés, hogy a revizorokkal együtt sírtam, hogy milyen sanyarú az ő sorsuk, és mennyire sz@r, hogy most évekre visszamenőleg át kell nézniük az áfa törvényt, ez nekik mennyire nagy munka, komolyan mondom majdnem krokodil könnyeket hullajtottam. Amúgy nagyon rendesek voltak.

Level! Bocs, hogy nem minden a kérdésedről szól, de Viki az 1. hsz-ben leírta, próbálgatni kell, valahol elfogad egy 0-át.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd feb. 19, 2013 12:55 pm

2012-ben havi 01-s bevalló voltam. Nekem akkor azt mondta a NAV, (ami a kitöltésiben is szerepel: csak akkor kell beadni, ha van kötelezettség, de biztos-ami biztos adjam be egész évre az NY-t. Én így tettem 2012-ben, és most 2013-ban is havi bevalló vagyok és beadtam egész évre az NY-t.
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: level07 » kedd feb. 19, 2013 1:16 pm

Sziasztok! Az Ny azért nem jó, mert negyedévente cégautóadót kell vallani/fizetni.A bevallásban pl. a játékadónál valóban elfogadja a 0-t, de annyira értelmetlen dolog, hogy olyanról kell bevallást adni, aminek semmi köze a kft-nek, nem is volt soha, és nem is lesz!
Felhívtam a Contact C-t, hogy mit javasolnak, a javaslat az volt, ha semmilyen adónemben nincs bevallani való, akkor NEM KELL BEADNI! Mondom én a hölgynek, hogy akkor mi lesz a mulasztási bírsággal, mivel elmulasztom beadni a bevallást, azt mondta, hogy az nem lesz, mivel nem volt bevallani való!!! Ilyen alapon akkor minden más bevallással meg lehetne ezt tenni??? Ez teljesen hihetetlen válasz nem?
Úgy döntöttem, hogy játékadó ide, játékadó oda, én bizony elküldöm 0-val a bevallást!!
(Mezőgazdasági főtevékenységgel játékadó)
level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

1301 havi bevallás

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd feb. 19, 2013 1:37 pm

Amikor én azt mondtam szintén a CC-snek, hogy én nem adok be NY-t, hanem beírom a 0-t a játékadóba havonta, azt mondta: Miért?alanya a játékadónak? mondom nem. akkor nem írhatja be. Nekem is van vallani valóm n.évente a rehab, azt mondta arra úgyis n.éves időszakot kell ráírni, az NY-en felül adjam be n.évente ahogy kell. Én tavaly is így tettem.
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég