Adófórum

Adózási és számviteli információk

NY-bevallás javítása

Elektronikus bevallás

NY-bevallás javítása

HozzászólásSzerző: adftiduj51 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


Egy kérdésemre szeretnék választ kapni, mely a következő:

Egyéni vállalkozó alkalmi munkavállalót foglalkoztatott 2012 november hó elején 2 napot, „Egyszerűsített foglalkoztatás céljára létrehozott munkaviszony”-ban, amit elötte be is jelentettem a12T1042E nyomtatványon. Ma, december 12-én, először, elfeledkeztem erről és elküldtem az NY-s bevallást a novemberi 1208-ra vonatkozóan. Amikor rájöttem, hogy ez így nem jó megnéztem a javítás lehetőségét, mely szerint „csak a helyettesíteni kívánt bevalláson helyesbíthető önellenőrzéssel”. Kitöltöttem az itt lévő utasításnak megfelelően a 1208A-t, de itt csak a „170. sor Az egyszerűsített foglalkoztatásból eredő közteher (adónem kód:239)” sorába tudtam beírni „Kötelezettség különbözete”-ként a 2000Ft-ot és a „175. sor Az egyszerűsített foglalkoztatás utáni önellenőrzési pótlék összege(adónem kód:215)” sorában „Kötelezettség összege”-ként 0Ft-ot. A program a 1208M főlapját, (a foglalkoztatott adatait), továbbá a 1208M-13-at sem engedte kitölteni. Így kevesebb információt ad, mint normál kitöltés esetén. Mivel egy korábbi szakmai előadáson azt hallottam, hogy adott időszakra, ugyanazon a napon beadott bevallás esetén az utóbb beadott, felülírja az előzőt, elküldtem a 1208 bevallást normál bevallásként még ma, dec.12-én. Nem tudom jól gondoltam-e, vagy Önellenőrzésként kellett volna elküldeni.

Előre is köszönöm a választ:
Judit
adftiduj51
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

NY-bevallás javítása

HozzászólásSzerző: palmika » szer. dec. 12, 2012 8:17 pm

Szia,

Erről már többször írtunk. Többféle gyakorlat van. Én egész évre előre szoktam beadni NY-t. Ha mégis kell 08-as határidőn belül sima bevallsást adok. Ha határidőn túl adom be , akkor önnellenőrzésnek adom be. Eddig nem volt hibajelzés.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

NY-bevallás javítása

HozzászólásSzerző: agildo » hétf. dec. 17, 2012 12:17 pm

Szia,

Én is egész évre előre adom le a Ny-t, ha mégis van akkor beadok 08-ast, de ha határidő után adom le, akkor is simán adom le a 08-ast, eddig mindig elfogadták, nem volt vele gondom. Amennyiben utána újra 0-ást kéne leadnom leadom újra az NY-t.
agildo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég