Adófórum

Adózási és számviteli információk

átvezetés ta számláról

Elektronikus bevallás

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Adó túlfizetésem van társasági adó számlán, és különadó számlán. Mivel áttértünk EVÁra szja befizetési kötelezettségünk lesz május 31-én. A túlfizetésből kitelne az osztalékot kiváltó adó 1. része. Ha beadom most az átvezetési kérelmet, akkor teljesített lesz az szja időben, vagy inkább fizetessem be?
vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. máj. 30, 2007 5:44 am

Szia! Az átvezetésre 30 nap áll rendelkezésre az APEH-nál. Az adófolyószámlán a jóváírás napja a tényleges átvezetés napján fog megjelenni, nem pedig amikor beadod a kérelmet. Ha nem akarsz késésben lenni, inkább utald át. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. máj. 30, 2007 6:34 am

Szia!

Szerintem az átvezetési kérelem is megfelelő, mivel elektronikusan benyujtható, az időbélyeg ugyanolyan biztosíték, mint az utaláson lévő dátum, az elfogadó nyugta is rendelkezésre áll.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. máj. 30, 2007 6:41 am

Szia! Én ugy tudom, ha valamelyik adónemen annyi tulfizetésed van, hogy az fedezi a másik adónemen lévő tartozást, nincs késedelmi pótlék. Régen volt az, hogy adónemenként nézték a tartozást és azt pótlékolták. Tehát szerintem nincs jelentősége esetedben az átvezetési kérelem feldolgozási időpontjának. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. máj. 30, 2007 7:17 am

Szia! Egyetértek Anival a késedelmi pótlékot illetően, viszont az adófolyószámlán előírják május 31-el a tartozást, és az inkasszó benyújtásnál nem mérlegelik a többi adónemen fennálló túlfizetést. Csupán azért ajánlottam a befizetést, ha estleg el akarod kerülni a végrehajtást. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. máj. 30, 2007 7:37 am

Szia! Nekem van olyan ügyfelem, akinek még rá sem volt könyvelve a folyószámlájára a bevallás, de már értesitették a tartozásáról. /Széch. kártyája van, állitólag kiemelt figyelemmel kisérik/ Az APEH /ha akarja/ meg tudja nézni, hogy átvezetés be van adva, mielőtt inkasszálna. Ani. 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: vorosgem » kedd jún. 05, 2007 9:57 am

Valóban, nekem is volt már ilyen esetem, borzasztóan bosszantott, mint ahogy most is, befizettem, aztán most majd visszakérem...
vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átvezetés ta számláról

HozzászólásSzerző: vorosgem » szer. aug. 08, 2007 8:32 am

Sziasztok! borzasztóan bosszatntó ami történt,

BEADTAM 06 27-ÉN AZ ÁTVEZETÉSI KÉRELMET, HOGY társasági adóról tegyék át a túlfizetést az áfára mivel kevés pénzünk volt. nem teljesítették 07 20-ig így befizettem az áfát, és a társasági adóval nem csináltam semmit, mert volt elég pénz rajta. minden passzolt levették a társasági adót és még maradt rajta valamennyi pénz, természetesen annyi már nem, hogy az átvezetésre elég lett volna, de gondoltam, visszadobják, mint szokták

AZTÁN ELMENTEM NYARALNI.

Visszajöttem és látom, hogy 27-én átvezették az összeget, függetlenül attól, hogy NEM VOLT ANNYI A TÁRSASÁGI ADÓ SZÁMLÁN, ÍGY HIÁNY KELETKEZETT. és persze az áfán meg ott csücsül a túlfizetés ezerrel.

A megoldás: Fizessem a hiányzó társasági adót, az áfát meg majd lelakjuk útközben, mert ismét 30 nap amíg visszavezetik.

Az ok, amiért átvezették, az az, hogy amikor beadtam -ezer éve- akkor még volt  a számlán, és nem nézik, hogy amikor kifizetik akkor van-e? Természetesen én voltam a hülye, minek adtam be egyáltalán átvezetést?:

Na ezt adják össze....

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég