Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tanfolyami képzés elszámolása

Elektronikus bevallás

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Milyen előírások vonatkoznak manapság a tanfolyamai képzés elszámolására? Egy cég - ahol mellesleg nincsen alkalmazott - a vezető tisztségviselő ügyvezető szeretne elszámolni egy természetgyógyászi tanfolyami képzést a cégében.Egyébként tervei között szerepel, az, hogy majd a tanfolyam után végezne ilyen tevékenységet a cégben.

Mi a véleményetek erről?

Robbantó
Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. okt. 03, 2012 2:48 pm

Szia!
Kérdés, hogy ez a képzés iskolarendszerű-e vagy iskolarendszeren kívüli. Iskolarendszerű a képzés az SZJA-törvény 71.§ (2) h) szerint, ha a magánszemély a képző intézménnyel tanulói vagy hallgatói jogviszonyban áll.
Iskolarendszerű képzés esetén a minimálbér két és félszeresét meg nem haladó díj béren kívüli juttatásként adózik, a felettes rész egyéb juttatás.
Ha a képző intézmény felnőttképzési szerződést köt, akkor a képzés iskolarendszeren kívüli (3.§ 88.), és annak költsége nem bevétel a magánszemélynél (4.§ (2). Ez a cégben költségként elszámolható, adófizetési kötelezettség nincs.




MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 03, 2012 3:17 pm

Szia!

Ha egy másik kérdésre adott válaszomat írod ide, szinte szó szerint, akkor a lényeget is be kéne másolni, ti. az is fontos, hogy személyesen közreműködik-e a tag a társaság tevékenységében. Ugyanis csak akkor elszámolható a képzés.

Üdv

http://www.adoforum.hu/szakmai-forum/tema/37102/tanfolyam-koltsegei#182596 :


Szia!

Kérdés, hogy ez a képzés iskolarendszerű-e vagy iskolarendszeren kívüli képzés. Iskolarendszerű a képzés az SZJA-törvény 71.§ (2) h) szerint, ha a magánszemély a képző intézménnyel tanulói vagy hallgatói jogviszonyban áll.

Ha ilyen jogviszony nincs, akkor a képzés iskolarendszeren kívüli (3.§ 88.), és annak költsége nem bevétel a magánszemélynél (4.§ (2), feltéve, hogy a beltag a Bt. tevékenységében személyesen közreműködik, és a képzés ezen tevékenység ellátásához szükséges. Az ügyvezetés ellátása nem minősül személyes közreműködésnek.

Fenti feltételeknek megfelelő képzés költségként elszámolható, magánszemélynél nem bevétel, adófizetési kötelezettség nincs.

OKJ-s képzés is lehet iskolarendszerű, ha olyan intézmény végzi. Meg kell nézni, hogy felnőttképzési szerződést kötöttek-e (isk.rendszeren kívüli) vagy hallgatói/tanulói jogviszony áll fenn.

Iskolarendszerű képzés esetén a minimálbér két és felszeresét meg nem haladó díj béren kívüli juttatásként adózik, a felettes rész egyéb juttatás.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. okt. 03, 2012 3:34 pm

Elnézést.
Utánnaolvastam a témának. Arra lyukadtam ki, hogy a válaszodban volt legjobban összeszedve. A kérdésből én azt hámoztam ki, hogy személyesen közreműködő, így arra nem tértem ki.
Ne haragudj, hogy úgy tűnik simán lenyúltam a válaszodat, megdolgoztam vele azért:)
Mindenesetre nem kell nekem pontot adni.
Nem is amiatt válaszolgatok, hanem, hogy a saját ismereteimet is bővítsem. Sőt, elsődlegesen nem is a válaszolgatás/pontszerzés miatt jövök ide, hanem, hogy tájékozódjak és ismereteket szerezzek.
Ha már így összejöttünk, meg kell mondjam neked, tőled különösen sokat tanulok. Nagyon hálás vagyok és köszönöm szépen:)
MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 03, 2012 3:46 pm

Bocs, hogy kicsit megmorogtalak:-))) Csak mivel nemrégen volt, még emlékeztem a válaszra, és hidd el, én sem a pont miatt szoktam írni.

Tehát azt jogosan kapod, jár neked. Én is azért járok legfőképpen ide, hogy tanuljak tőletek. Hiszen nem egyszerű értelmezni a jogszabályokat, meg odafigyelni mindenre, és ha rosszul tudnám, mindig van valaki, aki szerencsére kijavít. Meg egy-egy kérdés kapcsán újra és újra megnézem a jogszabályokat, ellenőrzöm, hogy biztosan jól emlékszem-e, nem változott-e időközben. Manapság ezt már szinte naponta muszáj megtenni :-((

Viszont itt a kérdező azt írta, vezető tisztségviselő, tehát nem biztos a személyes közreműködés, főként ezért raktam be a teljes választ.

További jó munkát!
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: MonokiM » szer. okt. 03, 2012 4:03 pm

Hát, még kérjünk párszor egymástól bocsánatot, jó? :))
Én végignézegetem a kérdéscímeket és ami a mi cégünket is érinti, azokra "rácsapok". Végigolvasom a válaszokat, ha jók, simán megy a tanulgatás:) Ha nincs válasz, vagy kétes, akkor keresgélek a neten törvényeket, meg mindenféléket, ami ahhoz kapcsolódik és megpróbálom kibogozni a "frankót".
Van egy kis rész, amire fejből is tudom a választ. Pl.: az Osztalék 2013-ban kérdésnél, mert épp hétfőn voltam egy fejtágítón, ahol a navos előadta a tételes adózást és ma reggelolvastam a belinkelt törvényjavaslatot, amit megszavaztak.
MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 03, 2012 4:17 pm

:-))) Én még nem olvastam, hátha módosítják még - erre is volt már példa, hogy hatálybalépés előtt módosították az elfogadott jogszabályt.

Cikket olvastam csak róla, de abban meg nem volt szó arról, hogy áfa tekintetében mi vonatkozik ezekre az adózókra vajon. Tudsz róla valamit?
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. okt. 04, 2012 6:36 am

Szia!
Az áfával kapcsolatban ezt találtam:
"Az általános forgalmi adót nem váltja ki a kisadózók tételes adója, azonban a várható 2013-as törvénymódosítások alapján az alanyi adómentességi limit 5 millió forintról 6 millió forintra emelkedik, így az összhangban lesz a tételes kisadózó bevételi korlátjával. Az alanyi adómentesség választásának az előnye, hogy az azt választó adóalany főszabályként adófizetésre nem kötelezett, nem terheli adóbevallási kötelezettség."
A törvénytervezet meg itt van:
http://www.parlament.hu/irom39/07954/07954.pdf

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tanfolyami képzés elszámolása

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. okt. 04, 2012 8:52 am

Köszönöm!
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron