Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bevallás javításának határideje

Elektronikus bevallás

Bevallás javításának határideje

HozzászólásSzerző: Sz.Laci1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Elektronikus felszólítást kaptam ÁFA bevallás javítására. 8 nap a határidő. Azonban a könyvelőm aki készítette szabadságon van. Az ügyfélszolgálat szerint ezt nem veszik figyelembe.
Akik már voltak ilyen helyzetben, mennyire reagál az APEH azonnal ha a javítás nem érkezik be a 8 nap alatt. Előfordulhat, hogy még írásban ( levélben - posta) is értesítenek a bevallás javításáról? Vagy egyből bírságolnak? Ha én javítok, de esetleg rosszul, akkor van mód későbbi javításra, vagy ellenőrzést von maga után?

Válaszaitokat nagyon köszönöm!
Sz.Laci
Sz.Laci1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Bevallás javításának határideje

HozzászólásSzerző: mm620507 » hétf. aug. 13, 2012 6:54 pm

Szia! nem fognak külön postán is levelet küldeni.
Nem tudni miféle hibajelzést kaptál.. (nekem volt már, hogy hibajelzést küldtek, miközben a bevallás nem volt hibás, felhívtam őket telefonon .. és aztán jött az értesítés, hogy a bevallást feldolgozták,további teendő nincs)
Jó lenne tisztázni mi a hiba és a javító bevallást beadni időben, vagy személyesen bemenni az ügyfélszolgálatra, ahol esetleg személyesen javíthattok.

Ha a javító bevallást beküldöd.., de a bevallást felülvizsgálva rájöttök, hogy nem annyi az elszámolandó ÁFA..,stb, de a bevallást már feldolgozták... akkor az ilyenre van az önellenőrzés intézménye.

Nem tudom, hogy ha a megadott határidőig nem teszitek rendbe a bevallást, akkor van-e azonnali szankció a gyakorlatban, mert nekem ilyen még nem fordult elő.

Javaslom keressél egy ismerőst,- aki most nem találkozik először elektronikus bevallással - biztos segít a javító bevallásban, vagy akár itt a fórumon is kaphatsz segítséget.. -nyilván nem arra vonatkozóan, hogy valóban annyi-e a bevallandó összeg..- a megjelölt hiba megfejtéséhez és esetleges megoldásához.

Üdv.
mm620507
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Bevallás javításának határideje

HozzászólásSzerző: l.nora » hétf. aug. 13, 2012 6:56 pm

Szia !

Az értesítésen általában van egy ügyintéző név és telefonszám. Hívd fel, próbáld vele megbeszélni. Az én tapasztalatom szerint segítőkészek! Nekem nem volt még ilyen esetben rossz tapasztalatom, gondolok a bírságolásra.

Üdv. Nóra
l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bevallás javításának határideje

HozzászólásSzerző: palmika » kedd aug. 14, 2012 9:13 pm

Én is a Nóra által javasoltat csinálnám. Ha kell írnék egy kimentést, hogy az anyag a könyvelőnél van, ő ekkor jön vissza, így kéred hogy a késedelmet kimetését fogadják el.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég