Adófórum

Adózási és számviteli információk

0608A bevallás javítása

Elektronikus bevallás

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Bevallás javításában szeretném kérni a segitségeteket:

a májusban beadott 0608A bevallásomra (nullás bevallás volt, de oda is irtam 0-át, ahova

nem kellett volna) hibaüzenetet kaptam, beküldtem a javitóbevallást, de sajnos ráírtam a

H betüt. Most kaptam megint hibaüzenetet a H betű miatt, a javitandó bevallás hivatkozása-

ként az augusztusi bárkód szerepel. Tovább olvasva az értesítést, azt irják, hogy javító bizony-

lat vonatkódja nem szerepelhet javitó bizonylaton. Most teljesen elbizonytalanodtam, most

akkor az eredeti - májusi - , vagy a javitani akart - augusztusi bárkódra hivatkozzam?

Üdvözlettel:

               kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. okt. 13, 2006 11:23 am

Még ne csinálj semmit!

Most beszéltem a hivatallal megint. A következő a helyzet: Folyamtosan dobálja vissza a rendszer azokat a bevallásokat, amelyekben egyszerre szerepel a helyesbítés kód és a bárkód is. Ezek feldolgozhatatlanok. Ezeket stornózza a rendszer.

A baj viszont az, hogy az eredeti bevallásra már küldtél egy helyesbítést, akkor is ha feldolgozhatatlan volt. Először azt a tájékoztatást adták mindenkinek, hogy ez esetben küldje be újra az eredeti kódjával hivatkozva. Ez esetben viszont újra hibaüzenet lesz a válasz, mert csak arra küldhetsz újra bevallást bárkód feltüntetésével amiről az adóhatóság új bevallást kér. Viszont Te már egyszer küldtél egy bevallást arra!

Erre a problmára még ők sem tudják a választ. Most a legjobb, ha nem teszel semmit. Vársz és érdeklődsz!

Ha valaki megtud valamit az kérem írja meg, mert ez mindannyiunkat érinti.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. okt. 13, 2006 11:24 am

Még valami!

Ha az adóhgatóság hibajelentést küld, akkor az eredeti bárkóddal feltüntetve újra el kell küldeni az egész bevallást kijavítva. NEM SZABAD HELYESBÍTÉST FELTÜNTETNI A BEVALLÁSON!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: csepke.sandorne » pén. okt. 13, 2006 12:47 pm

Ha valamit elrontottál, akkor helyes a "H" bárkód nélkül. De ki kell töltened a 0608M-es lapot a javítani kivánt dolgozót ujból fel kell vinni és össze kell rendezni a 0608a-val,

Más. nézd meg a nyugta letöltésénél van-e hibakód. Ha van várd meg amíg az APEH ameil-ben értesit, utánna nyisd meg a hibakódot, mert abban van az üzenet, hogy melyik sorban van a hiba. Ekkor kell az APEH által megadott bárkódra hivatkozni. 

csepke.sandorne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. okt. 13, 2006 1:14 pm

Kedves Sándorné!

Köszönöm a választ, de idáig én is eljutottam. Ahol én tartok jelenleg az az, hogy be lett küldve egy olyan bevallás, amely az APEH értesítése után pontosan a miatt készült és ezen a bevalláson szerepel a bárkód és a helyesbítés jogcímkód is. Ez így együtt feldolgozhatatlan. Erről most meg is kaptam az értesítést. A gond az, hogy ma az adóhatóság külön felhívtam a figyelmemet, hogy nehogy beküldjem újra az egész bevallást az eredeti bárkódjának megjelölésével, mert az is hibás lesz. Legalábbis aki így járt el annak szintén hibát jelzett. Addig ugyanis nem lehet javítást beküldeni, ameddig nem jön róla értesítő. Egy már igaz hogy jött, de arra meg el lett küldve az, amelyik végül szintén feldolgozhatatlan lett. Valószínű meg kell majd várni, hogy küldjenek még egyet az eredetire is.

Én most várok jövő hétig aztána megint érdeklődök, mert ha nem jön mégse új levél addig ücsöröghetek a babérjaimon ameddig meg nem büntetnek.

A második bevallásra sem küldhetek új bevallást, mert az teljesen feldolgozhatatlan volt és eleve az eredetire lehet csak küldeni a közölt tájékoztató szerint. Javító bizoonylat vonalkódja nem szerepelhet javító bizonylaton.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. okt. 13, 2006 3:32 pm

Köszönöm a válaszokat.

Alaposabban átolvasva a most kapott 6. sz. értesítést, benne van, hogy ha a javító bizonylat

hibásnak minősült, - márpedig az enyém ilyen volt - akkor a következő javításon ennek a

vonalkódját nem szabad szerepeltetni, hanem az eredetit kell ráírni.

Én most megpróbálom így elküldeni, meglátom 2 hónap múlva mi lesz.

Október elején olyan esetem is volt, hogy a családi gazdálkodó egyéni vállalkozó július és

augusztusi bevallásán hibásnak jelezte a cs.g. nyilvántartási számot, pedig jó volt, fél napi

telefonálgatás után kiderült, hogy az APEH verziójában volt a hiba, de küldjem el ugyanúgy

mégegyszer.

Üdvözlettel:

                      kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. okt. 13, 2006 4:59 pm

Én azt ajánlom, amit nekem is mondtak, hogy ha beleférsz a nyolc napba, akkor várj még a jövő hétig. Akkor lehet, hogy többet fogunk tudni és kevesebb a bonyodalom.

Ha meg tudok valamit beírom ide.

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: esztom » pén. okt. 13, 2006 5:10 pm

Az eredeti!
esztom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » pén. okt. 13, 2006 5:16 pm

Tudom, de ez van! Ha ezzel elkerülhető néhány fölös kör akkor...
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

0608A bevallás javítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. okt. 13, 2006 6:33 pm

István!

Köszönöm a tájékoztatást, igazad van, október 12-i dátummal jött az értesítés,

tulajdonképpen okt. 20-ig ráérek, gondolom, ha addig kiderül valami, a fórumon

megtalálom.

Köszönettel: kohnmari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég