Adófórum

Adózási és számviteli információk

hibaüzenet kérlek SOS segítsetek

Elektronikus bevallás

hibaüzenet kérlek SOS segítsetek

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. márc. 19, 2012 8:52 pm

Nem tudják ( akarják?- előírás nekik?:))) értelmezni, mert idő előtt beküldted.

Jó számszakilag, de a progijuk úgy értelmezi, hogy az idő előtti nincs.

Ettől függetlenül lehet még futni kell vele egy-két kört míg rendben lesz, de majd megírod, és megpróbáljuk helyrehozni. Most küld el az önellenőrzést - a fenyegetőzés meg már zsigerből jön, mindenre ezt írják, hogy parázzunk. Ne idegeskedj.
Üdv.
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

hibaüzenet kérlek SOS segítsetek

HozzászólásSzerző: boamada » hétf. márc. 19, 2012 8:55 pm

Én is azt gondoltam, hogy nem akarják felfogni, mert így a számlán ketyeg a 2,4 millió , lehet kamatot számolni, meg inkasszót küldeni, stb. Hát parázok.Köszönöm az erőfeszítésedet, megpróbálom, aztán tudatlak

Nagyon köszönöm még egyszer, hogy segítesz
boamada
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

hibaüzenet kérlek SOS segítsetek

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd márc. 20, 2012 12:32 pm

Sziasztok! Miért kellene az önellenőrzéshez küldeni az M-es lapot is, amikor nincs olyan személy, akinél az M-es lapot helyesbíteni kellene . Ami az M-esen szerepelt neki 2.400 Ft levont SZJA, az felkönyvelésre is került 2 eFt összegben, mint magánszemélyhez köthető magánszemélytől levont SZJA .

Boamada az "A" lap adózót terhelő SZJA részhez, pontosabban a 7-es sorba írt egy összeget 2.400 eFt összegben, ahová nem kellett volna írnia semmit. Emiatt kell önellenőriznie.

Ezek szerint javításra felszólító értesítést kaptál az ideje korán beadott önellenőrzéssel kapcsolatban, ami nem csak a beküldés ideje miatt hibás, hanem azért is, mert az "A" lap 7-es sorába bevésted a - 2.400 eFt-ot, holott oda nem kell semmi, max. nulla..hiszen ilyen adója a cégnek egyáltalán nem volt.

Én felhívnám az APEH-ot: hogy mi legyen: legyen javítás és akkor miként javítás:

(az önellenőrzési lapja jó volt (03-as) jó volt, azon szerepel a 118 d-ben a mínusz 2.400 eFt. Ami hibás volt az az, hogy a 7-es sor nem üres volt, ( hanem szerepelt benne - 2.400 eFt, holott oda nem kellett volna semmi: mert a +2.400 és a -2.400 eFt különbsége nulla lenne, a nulla adókülönbözetre pedig nem lehet önellenőrzést beadni, stb..)) És ha a javítás, akkor menjen-e az egyébként feleslgesen csatolt M-es is..

Vagy menjen be egy teljesen új önellenőrzés, s akkor kell-e és hogyan töröltetni a hibás önellenőrzést.
Ha új önellenőrzés mehet be, akkor az nem javítókódos javítás, hanem önellenőrzésként jelölendő, nem kell hozzá M-es lap,hiszen a magánszemély M-es lapját nem kellett helyesbíteni az önell.keretében stb..ahogy az "1" hozzászólásomban írtam.

Üdv.






Utólagos kieg: Tegnap egy másik kérdés kapcsán a kérdező beírta azt az önellenőrzéses javítókódot, amit kapott az APEH-től. Azzal a javítókód szerepeltetéssel engedte jelezni az "A" lapon azt is, hogy önellenőrzés és így nomárlisan önellenőrzés javításaként tölthető volt a helyes adatokkal. Tehát mehet az önellenőrzés javításként. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

hibaüzenet kérlek SOS segítsetek

HozzászólásSzerző: boamada » szer. márc. 21, 2012 3:13 pm

Kedves Lányok!

Teljesen meg vagyok hatva segítőkészségetektől.

Melcsi , a 7-es sor üres volt, csak a 118d-ben volt mínusz 2400, ezért nem értettem, hogy mit akar az apeh ezzel: "A 352 (1208-3) A 118d mezőben szereplő kötelezettség különbözet megegyezik ezen bevallás 7. sorában szereplő és az előzmény bevallás ugyanezen sorában szereplő összeg ezer Ft-ban számított különbözetével"

Végül gondoltam egy nagyot és megnyitottam az általatok is jónak tartott önellenőrzésemet, csináltam egy másolatot, beírtam a nav által küldött hiba javító kódot. Engedte, nem tűntek el az önellenőrzési lapok.Beküldtem. Most várok.

Ja , közben beküldtem nekik a telefonos ügyintézéshez is a nyomtatványt, hátha nem lesz így jó, akkor tudjak velük értekezni.

Egyelőre ennyi, feltétlenül tájékoztatlak Benneteket az eredményről.
Addig is még egyszer köszönöm a segítségeteket.
boamada
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

hibaüzenet kérlek SOS segítsetek

HozzászólásSzerző: boamada » szer. máj. 23, 2012 6:47 pm

Nem fogjátok elhinni!

A történet ott tart, hogy telefonos segítséget kértem. Ott mondták, hogy faxoljak egy törlési kérelmet a túl korai bevallásra, aztán nyújtsak be újra önellenőrzést.
Azonnal megtettem, faxoltam.
Semmi. Folyószámla változatlan.
Ügyintéző újra hívás.Küldjem az önellenőrzést is. Küldtem.
Faxoljam el újra, kézzel javítja.
Semmi.
Telefon.
Minden ok, de mégsem.
A rendszert frissítették , mégis feldolgozták a feldolgozhatatlant.
A folyószámla helyreállt.
Küldjek H-t az önellenőrzésre, úgy, hogy csak az előlapot küldöm, a többi üres, ettől majd helyreáll a világrend, minden rendben lesz.
Hálálkodás, jaj, de kedves, köszönöm.
Azóta érkezett a rendszertől több, mint 20 üzenet. Hol azt írják, hogy nincs további teendőm, hol azt , hogy hiba miatt feldolgozhatatlan. Ugyanaznap duplán, ugyanazzal az aláírással ellentétesen.
Nekem magas.
Újra kellene telefonálnom, de belefáradtam.
Folyószámla utolsó kukucskáláskor rendben volt.
:)
boamada
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég