Adófórum

Adózási és számviteli információk

11m30 nem közreműködőnek

Elektronikus bevallás

11m30 nem közreműködőnek

HozzászólásSzerző: györgy111 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szervusztok!


Elbizonytalanítottak: kell-e M lapot nullásan beadn annak az ügyvezetőnek/tagnak, akinek másutt 36 órát elérő munkaviszonya/tagi viszonya van? Vagy a cégre beadott NY-nyel letudva? Vagy ha nem NY-es a cég, és a többiekre be lett adva a 1208, de az illetőre semmi, az rendben van?


Kérnék szépen segítséget!


Szép estét!

györgy111
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

11m30 nem közreműködőnek

HozzászólásSzerző: ticus » csüt. feb. 16, 2012 12:18 pm

A kérdésed és a cím nincs összhangban. A 11M30-ast a kifizető (munkáltató) január 31-ig adja annak, aki tőle SZJA-köteles jövedelmet szerzett. Ha nem közreműködő, csak tag, akkor semmit nem kell róla sehova vallani. Ha ügyvezető és/vagy személyesen közreműködő és a heti 36 órát meghaladó munkaviszonya mellett a cégéből jövedelmet nem vesz fel, akkor szerintem adhatsz NY-t. Ha adsz be 08-ast más személyről, akkor nem kell ezen ügyvezetőről M-es lap. Olvastam én is, hogy egyesek szerint a jogviszony-kód miatt be kellene adni az M-es lapot, de a gyakorlat az, hogy NY- adnak be, és ezért eddig még nem büntettek. Én az M-lap kitöltésével nem értek egyet, egyrészt azért van a 1041-es, hogy azon jelentsük a jogviszonyt, másrészt, akkor felesleges lenne az NY lap a 08-as, 58-as tekintetében, mert minden cégben, egyéni vállalkozásban van valaki, akinek jogviszonykódot lehetne jelenteni a havi bevallásban.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

11m30 nem közreműködőnek

HozzászólásSzerző: györgy111 » csüt. feb. 16, 2012 1:38 pm

Aztamindenit! HOnnan vettem az 11M30-at ide???


Természetesen a 08-as M lapjára kérdeztem volna rá.


Köszönöm a válaszodat. :)

györgy111
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég