Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

Elektronikus bevallás

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

HozzászólásSzerző: helen3 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok


Bennem is felmerült az,hogy adott 1 részmidős(20h-s)foglalkoztatásnál


 80-ról 95 eFt-ra megtörtént a bérkompenzáció.Kérte,hogy a januári jövedelmére is számoljuk az adóalap kiegészítést(2424)már a januári bérénél is.Viszont így már nincs meg a 2011.év szerinti nettó értéke a bérének.


Mi a véleményetek? Ilyen setben kell vizsgálni,azt, hogy a nettó bére 2012-ben csökkent?


A Bérkompenzáció leírásánál nem találtam rá iránymutatást.


A szocho kedvezmény ilyenkor jár-e?Még nem adtam be a 08-ast ez miatt.


Köszi a válaszokat.


Üdv:)Helen

helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd feb. 14, 2012 6:49 am

Ez nem a főállása? Ha nem, és így nyilatkozik, akkor alkalmazni fel a félszuperbruttót. Ha ez a főállása, akkor ilyen bérrel nem éri el a korlátot, miért kellene alkalmazni?


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

HozzászólásSzerző: helen3 » kedd feb. 14, 2012 2:01 pm

Szia Márti!


Nem ez a főállása(2010-től dolg)!Másik cégnél is heti 20h-s mviszonya van+ még EV-is.


Az a kérdés, hogy a szocho. kedvezményt megkaphatja-e a cég vagy sem?Vagy csak akkor,ha a 2011-es nettóra felemeli a bérét????)


Üdv:)Helen

helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd feb. 14, 2012 3:52 pm

Szia Helen!   Az SZJA előleg megállapításánál alkalmazott adóalap kiegészítésmek közvetlenül semmi köze a bérkompenzációs kormányrendelethez, vagy a szoc.h.adótv.szerinti bérkompenzációs kedvezményhez. Amit elvárt béremelésnél sávosan, vagy százalékosan megállapítottak.. annál ők számoltak azzal, hogy 2012-től csak havi átlagban 202 eFt feletti jövedelemnél, illetve évesen 2.424 eFt feletti jövedelemnél van adóalapkiegészítés és, hogy megszűnt az adójóváírás.


Ha a személyi alapbérét megemeltétek legalább annyival, amennyit a kormányrendelet előr, s ezt megtette a cég 100%-ban az összes munkaviszonyosa vonatkozásában.., akkor a cég eleget tett az elvárt béremelésnek és alkalmazhatja a szoc.h.adótörvény szerint "munkabér megőrzéses" szoc.h.adókedvezményt, mind azon dolgozóknál, akiknél ez igénybe vehető (havi bruttó bére 190 eFt alatt van, teljes hónapot "dolgozott" tehát nem volt tb.kieső ideje, (nem hónap közben számolt le, nem hónapközben lett felvéve,nem volt táppénzen, fiz.nélkülin.stb.).


Az elvárt béremelést nem a volt ténylegesen kifizetett nettó bérhez kell igazítani, hanem a kormányrendelet szerint kell végrehajtani a személyi alapbérre, ami nem nettó, hanem bruttó bér.


Üdv.


 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

HozzászólásSzerző: helen3 » kedd feb. 14, 2012 6:45 pm

Szia Melcsi!


Annyira igyekeztem,hogy összefüggést kerestem ott ahol nincs.


Nagyon köszönöm a válaszodat.Őszinte Tiszteletem a Tudásodnak,és az Önzetlen Segítségednek.


Még 1 kérdés:A  januári '08-asnál nem lett figyelembe véve:Szerinted érdemes önellenőrizni,Vagy jobb a békesség?


Üdv:)Helen

helen3
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd feb. 14, 2012 7:23 pm

Bevallom őszintén, ezen a téren nem mélyültem el, igazándiból a teljes kitöltési útmutatóját sem olvastam még át a 08-asnak... tudom, hogy ha valaki nem pont január 01-től, hanem később hajtja végre az elvárt béremelést 100%-ban visszamenőleg, akkor az igénybeveheti a kedvezményt.. DE arra már nem futotta eddig az időmből, hogy kisaszeroljam: hogy ez a visszamenőleg ez milyen formában történhet.. feltételezésem szerint önellenőrzéssel, ami nem jár önell.pótlékkal, hiszen csökkenne a kötelezettség..  Lehet, hogy a 08-as ( teljes Apeh portálon lévő) kitöltési útmutató tartalmaz erre vonatkozóan valamit.


Én nem szívesen fizettetnék többet az ügyféllel, mint amennyit feltétlenül muszály.


 


Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Szocho-t vissza lehet-e igényelni?

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. feb. 17, 2012 8:25 am

Én úgy olvastam a kitöltésiben, önellenőrzéssel lehet visszamenőleg érvényesíteni.


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron