Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

Elektronikus bevallás

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Több ügyfelet könyvelet, az abev programban több is vana  törzsben, sajnos már csak a bevallás beküldése után néztem meg, egy másik ügyfél összegeit írtam be a bevallásba, mint kellett volna. Gyorsan megcsináltam a jót, beküldtem az is, de mit tegyek a rosszal? Az már meg fog jelenni a másik ügyfélnél... Önellenőrzés? Tudom hülye vagyok.Neki még nem küldtem be az áfáját... Ha elküldöm rendesen, mintha nem küldtem volna mit csinálnak?

 

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 16, 2007 2:37 pm

Szia!

Melyik adóbevallás? ÁFA? 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: Deszáncsics » szer. máj. 16, 2007 2:50 pm

Én már jártam így, az adószámot írtam el. Az történt, hogy az egyik ügyfélnek kettő bevallást küldtem, a másiknak egyet sem. Az APEH írásban érteítette a két bevallást beküldő ügyfelemet, hogy ugyanarra az időszakra kettő bevallást nyújtott be.Hogy mit csinálnak azt nem tudom, de a rendeset feltétlenül küldd be, és nagyon figyelmesen olvasd el a kapott érkeztetési visszaigazolásokat, ill. nyugtákat.
Deszáncsics
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. máj. 16, 2007 3:15 pm

Ha jól értem az egyik ügyfélnek elment a jó és a rossz is. Mindenképp figyeld a visszajelzést, és próbáld meg a rossz bevallást töröltetni. Ha ezt nem fogadják, csak akkor készíts önellenőrzést. Az biztos, hogyha két bevallás megy be, nekem is volt már ilyen más okból, meg lehetett oldani az egyik törlését. Üdv: Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: kati1012 » szer. máj. 16, 2007 3:36 pm

Ha két bevallás megy akkor arról az APEH küld levelet, és közli amennyiben enm keresed fel személyesen őket, akkor az egyik bevallást hibernálja. Sajnos ez a kezdeti időszakban előfordult /előfordul/ , nem kell problémázni emiatt, rugalmasan kezelik az APEH-nál
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: vorosgem » szer. máj. 16, 2007 4:10 pm

Áfát küldtem, az adószámot írtam el, egyenlőre az eredetileg küldeni akart ügyfélnek van egy jó, és a másiknak pedig egy olyan ami nem, az ő adószámát írtam be, a bevallásba.  Neki holnap akartam az áfáját beküldeni, de még nem küldtem be a jót. Lehet töröltetni a rosszat? Kell hozzá az ügyvezető? Mert ha lehet, nem reklámoznám a dolgot...
vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. máj. 16, 2007 4:17 pm

Igen a hibernálást levélben kell kérni, alá kell írni az ügyvezetőnek, de a levélben nem kell elemzeni a tévedés okát, bármit mondhatsz az ügyfélnek, hogy miért történik a törlés kérés.
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: agro-mester » csüt. máj. 17, 2007 1:10 pm

Küld be a helyeset mindenképp, így van alapja töröltetni a régit. Kicsit rétestésztás, de menni fog. Az ügyvezetőnek pedig nem kell túlragozni a dolgot, mindenki tévedhet.
agro-mester
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Adóbevallás másik ügyfélnek ment

HozzászólásSzerző: vorosgem » hétf. máj. 21, 2007 6:15 am

Önellenőrzést kellett beadni, nem engedték töröltetni a hibás bevallást, köszönöm mindenkinek a segítséget
vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég