Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ősterm. ig. sz. vált. bejel. kell az Apeh felé?

Elektronikus bevallás

Ősterm. ig. sz. vált. bejel. kell az Apeh felé?

HozzászólásSzerző: daninyunyo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

1158-as járulékbevallást küldtem el elektronikusan. A legutóbbi óta megváltozott az őstermelő őstermelői igazolvány száma. Kaptam automatikus értesítést az APEH-től, hogy M006 hibakód, nem egyezik a szám a törzsnyilvántartásban szereplővel. Pedig a szám jó. Mit kell tennem? Van ewsetleg külön nyomtatvány, amin először közölni kell az APEH-hal, hogy új számoit kapott a termelő? Köszönöm előre is!!!!!

daninyunyo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Ősterm. ig. sz. vált. bejel. kell az Apeh felé?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jan. 23, 2012 11:18 am

Szia!


 


Amikor az előző őstermelőit váltotta akkor 2007-től jelenteni kellett az 101-esen, szerintem most változásként a régit ugyanezen a nyomtatványon törölnöd kell és ujként a jelenlegit jelentened ( hatály dátum az ami az új őstermelőin szerepel.).  Ezután levélben megírod, hogy elküldted a változást  csatolod a másolatot,( mivel a feldolgozás eltart egy ideig, meg talán nem is egy szobában vannak- átjárás meg nincs:))- így kéred hogy ez alapján az 1158-ast feldolgozni sziveskedjenek, hivatkozva a hibajelzést tartalmazó értesítőben szereplő összes adatra .


A pontjaidat vedd vissza, úgy hogy írsz valamit és a saját válaszodat fogadd el.


 


Üdv.


 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ősterm. ig. sz. vált. bejel. kell az Apeh felé?

HozzászólásSzerző: formel1 » hétf. jan. 23, 2012 12:05 pm

Szia daninyunyo!


Én is kaptam ilyen hibaüzenetet. 01.10-én küldött 1158-asra. Az őstermelői igazolvány szám jó, nem változott és nem írtam el !!!


Felhívtam 1 hete és ma is a NAV-ot: programhiba van náluk, nem kell semmit csinálnom, a hibaüzenetet hagyjam figyelmen kívül, a bírsággal fenyegetést szintén...


Teendő: VÁRNI !!!


Móni


 

formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ősterm. ig. sz. vált. bejel. kell az Apeh felé?

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. jan. 23, 2012 12:26 pm

Hát akkor én is várok, mert nekem is ugyanez az üzenetem volt, az őstermelővel is leegyeztettem, és amióta van őstermelői igazolványa, azóta ez a száma.


Érdekes, hogy a többiek (+4) bevallására nem kaptam ilyen üzenetet .  Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ősterm. ig. sz. vált. bejel. kell az Apeh felé?

HozzászólásSzerző: daninyunyo » vas. feb. 12, 2012 12:04 pm

Köszönöm a válaszokat. Én is felhívtam a NAV-ot. Azt mondták, hogy elvileg a falugazdásznak kell értesítenie az APEH-ot, de lehet, hogy nem tette meg, vagy késve, és a két dolog elkerülte egymást. Nekem azt mondták, hogy fénymásoljam le az őstermelőit és faxoljam el, majd így feldolgozzák.


Köszönöm!!!!

daninyunyo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron