Adófórum

Adózási és számviteli információk

Felhasznált MÁK igazolás

Elektronikus bevallás

Felhasznált MÁK igazolás

HozzászólásSzerző: veju82 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


A MÁK igazolásokat több cégnek mi fizettük be. Hol tudom azt megnézni, hogy egy-egy igazolás felhasználásra került e? Nem akarom beküldeni úgy a beszámolókat, hogy visszadibálja a rendszer, mert rossz igazolást csatolok :(

veju82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Felhasznált MÁK igazolás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. okt. 22, 2011 8:37 am

Szerintem csak az ÁNYK-ban, külső lekérdezési lehetőségről nem tudok.


Ha megnyitod az ÁNYK-ban a Beszámolókat, az Adatok-> Csatolmányok kezelése  menüpontot megnyitva a csatolt dossziéfájlok 16 jegyű azonosítóit ki tudod gyűjteni. Más opcióról nincs tudomásom.


Én a beszámolókat úgy készítem, hogy minden cégnek nyitok egy mappát, és odamentem pdf-ben a beszámoló alapját képező főkönyvi kivonatot, t.e. nyilvtartást, magát a mérleget és er. kimutatást, kieg. mellékletet, eredményfelosztó határozatot,valamint a MÁK-tól kapott dossziéfájlt a befizetés igazolásáról, így ha megnyitom a mappát, azonnal látom melyik befizetést használtam fel.


üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Felhasznált MÁK igazolás

HozzászólásSzerző: veju82 » szomb. okt. 22, 2011 8:55 am

Köszi!


Ez a megoldás nekem is eszembe jutott. Ezzel csak egy gond van. Azóta a gép lehal, újratelepítés és balga módon nem lettek lementve az adatok, tehát nem tudom megnyitni a bevallásokat :( Máshol nem jelenik meg ez az azonosító szerinted? (bár szerintem nem, mert ha tudnám, akkor nem kérdezném)

veju82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Felhasznált MÁK igazolás

HozzászólásSzerző: szaboicus » szomb. okt. 22, 2011 10:54 pm

Szia!


A MÁK-nak  fizetett banki utalásoknál  16 jegyű számot kellett feltüntetni,ami azonos a MÁK dosszié azonosító számával.


A beküldött mérlegek után a MÁK-tól érkezett  minden cégeknek  elektronikus számla.


Remélem ezt kinyomtattátok,mert


A számlán a vevő adatai alatt van a "csekkszám" ami megegyezik a MÁK azonosítóval.


Már csak a banki utalásokon feltüntetett számokat a számlákon  lévő "csekkszám"-mal kell összeolvasni.


Üdv:))Icus


 


 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég