Adófórum

Adózási és számviteli információk

1101 nyomtatványon 0

Elektronikus bevallás

1101 nyomtatványon 0

HozzászólásSzerző: boamada » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


 


2011 augusztustól lenne cégautó fizetési kötelezettségem, de júliusra nem enged 0-t beírni.


Hogy lehet tudatni vele, hogy csak 2 hónapot szeretnék bevallani?


 


Bevallási időszak kezdete 07.01, de akkor még 0 lenne a fizetendő, de HIBÁT jelez.


Mit javasoltok?


 


Előre is köszönöm a segítséget

boamada
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

1101 nyomtatványon 0

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. okt. 13, 2011 5:46 pm

Szia! A cégautós oldalon (03-as lap) alul is van  negyedévs első, másokd,hármadik hónapjában, hány db ilyen, vagy olyan autó, stb. felül a 1101-03as lapon, jelölni kell, hogy magánszemély, vagy nem..  a bevallási időszakot: hogy 3.


 


A bevallás kezdő első lapján a bevallási időszak 07.01-09.30.  A D rovatban jelölni, hogy cégautó adó miatt nyújtod be.. és jelölni a bevallás gyakoriságát: hogy pld-ul éves bevallás gyakoriságú vagy-e 1101-es vonatkozásában. Ha éves gyakoriságú vagy és most a III.n. évre csak azért adsz 1101-est, mert augusztustól cégautó adós vagy, akkor a 1101-01-es lapon sehol nem fog szerepelni semmi még csak nulla sem egyik hónapnál sem, egyik sorban sem.


 


Ekkor a főlapot töltöd és a 03-as lapot... ahol nincsenek hónap nevek..


 


Ha júliusban még nem volt cégautóadód, akkor a (3) negyedév első hónapjához 4-es sorban sehová nem írsz darab számot, meg a B) rész b)oszlopába se írsz semmit (nullát se).. aztán írsz a B). rész c) oszlopába és alúl az 5-ös sorban a db-ot.. ugyanígy a negyedév harmadik hónapjára vonatkozóan a B. rész d) oszlopában és alúl a 6-os sorban a db..


 


Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

1101 nyomtatványon 0

HozzászólásSzerző: boamada » csüt. okt. 13, 2011 8:12 pm

Ha az  első lapján a bevallási időszak 07.01-09.30., ellenőrzésnél sárgával azt írja, hogy nem lehet a kezdő dátum más, mint az év eleje. Ha beírom neki, hogy 01.01-09.30, akkor meg az a baja, hogy szerinte önellenőrzésként kellene beadni ( szintén sárga)


Ha rámegyek a nyomtatásra, akkor azt mondja, hogy nem talált hibát.


 


Csak a cégautó miatt kell beadnom.


 


Kissé zavaros nekem...

boamada
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

1101 nyomtatványon 0

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. okt. 14, 2011 9:15 am

Ezek szerint vélhetően a 1101-es (egyéb adók) vonatkozásában a bevallás gyakoriságod éves.


A cégautó adót negyedévente kell bevallani... tehát a bevallási időszakod most 11.07.01-11.09.30., hacsak nem később alakult a cég, mint 2011.07.01...


Jelölöd, hogy a bevallás gyakoriság: E,  és jelölöd, hogy cégautó adó miatt..   ezek a főlapon..


A kitöltési útmutatóban is ott szerepel, hogy: az éves bevallók... bevallás gyakoriság: E... a cégautó adó kötelezettségük esetén egy naptári negyedévet jelölhetnek meg bevallási időszakként.


Az a "visszajelzés, amiről írsz.. az egy sárga FIGYELMEZTETÉS .. figyelemfelhívás  és nem hiba jelzés.


Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

1101 nyomtatványon 0

HozzászólásSzerző: kkpbt » pén. okt. 14, 2011 3:54 pm

Ha a bevallás gyakorisága "Éves" semmi gond a cégautóadó bevallásával, de ha a bevallás gyakorisága "Negyedéves", akkor hibajelzést kapok, hogy nem töltöttem ki a "július" hónapra a cégautóadót, de nullát sem írhatok be, mert megint hibajelzést ad. Úgy néz ki, hogy negyedéves bevallónak minden hónapra "meg kell(ene)" fizetni a cégautó adót, hogy elküldhetővé váljon a bevallás. Ezt az ellentmondást úgy tudom feloldani bevallástechnikailag, hogy (július) hónapra beírom az 1 db autót, az összeget is feltüntetem, de a gépjárműadóba is beírom a teljes cégautóadó összeget, s így küldhető lesz a bevallás. Tudom, hogy nem "szabályos", beadhatom-e így a bevallást ?


 


Ocó 

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

1101 nyomtatványon 0

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. okt. 15, 2011 7:54 pm

Szia! Ha negyedéves bevallás gyakoriságú vagy a 1101-re, akkor a főlapon azt jelzed, hogy negyedéves és zon kívül, hogy cégautó adó miatt nyújtom be, bejelölöm azt is, hogy előlegfizetés miatt..


Ekkor, ha egyébként nulla lenne a negyedéves bavallás gyakoriság miatti normál előleg... (rehab,szakképzés,stb.), akkor a rehabhoz tegyél szeptembernél  egy nullát..


Olyan hibaüzenetet én még nem láttam, akárhogy töltöm ki a próba bevallást.. hogy cégautó adóra vonatkozóan hónap névre hivatkozású hibát jelezzen...   de ha a negyedév első hónapjára vonatkozóan nincs töltve a 1101-03 lap rovata, akkor valóban ezt a marhaságot hozza hibajelzésként:


"Nyomtatvány] Ha a főlap (D) blokkjában jelölt a  "bevallást cégautóadó miatt nyújtom be" mező, és  a "Bevallás típusa/fajtája" üres, akkor a  "Bevallási időszak" kezdete hónaptól a bevallási  időszak vége hónapig a 1101-03-as lap (B) blokkjának adatot  kell tartalmaznia.  (Hibakód=<175306/R026>) "


Ami azért baromság, mert a 1101-03as lap (B) blokkja egyébként adatot tartalmaz.. a negyedév második, harmadik hónapjára... meg ugyanígy a (C) blokk is..


Szerintem úgy ne küldd el a bevallást, hogy egy havi díjjal többet vallasz be, mint ténylegesen kellene, csak azért mert a program ellenőrzésnél ez a hülye hibaüzenet jelenik meg  és nem azért mert "nem szabályos", hanem azért mert a vállalkozóval egy havi gépjárűadóval többet fizettetnél mint kellene.. ha csak augusztustól van cégautója, akkor csak azért, mert a bevallási program ellenőrző "hibás" , - nem köteles egy havi díjjal többet fizetni.


Én elküldeném ezen hibajelzés mellett, a megjegyzésbe beírnám .. hogy majd a nyugtán is rajta legyen - , hogy júliusban nem volt cégautó,hibát jelez, de nincs hiba!  Én biztos, hogy nem vallanék emiatt többet, mint amennyit kell. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

1101 nyomtatványon 0

HozzászólásSzerző: kkpbt » vas. okt. 16, 2011 6:46 pm

Köszönöm a válaszod. Nem vallanék többletet, mivel a levonható gépjárműadóba is beírnám a 7.000,- Ft-ot, így a júlis hónapra a fizetendő cégautóadó nulla Ft. lenne, és így eltűnik a piros hibaüzenet is. Ezt kínomban eszeltem ki, mert ha "szabályosan" töltöm, a hibaüzenet mindig fennáll.


Üdv: Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron