Adófórum

Adózási és számviteli információk

Életbiztosítás után fizetendő adók

Elektronikus bevallás

Életbiztosítás után fizetendő adók

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A dolgozó javára kötött a cég életbiztosítást (lejárati). Egy évre egy összegben kell kifizetni. Úgy tudom, hogy ilyenkor az egyösszegű kifizetés összege után a járulékokat, adókat a kifizetés időpontjában ki kell számolni, meg kell fizetni. Utána az összeget elosztom 12-vel, és hozzáadom a havi béréhez, és havonta törleszti a vele szemben követelésként beállított biztosítási díjat, járulékokat, szja-t. Azt szeretném megtudni, ha valakinek van ilyen esete, hogy az egyösszegű kifizetés után kiszámolt járulékokat, adókat hogyan kell bevallani a 0708-as nyomtatványon? Köszönettel  várom a választ.

Üdv. Szilvia 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Életbiztosítás után fizetendő adók

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. máj. 10, 2007 7:48 am

Van ilyen esetem. Én, ha a kifizetés egy összegben történik, akkor a kifizetés időpontjában számfejtem le. Igazából jóval egyszerűbb, mint ahogy elsőre látszik. A bérjövedelem változatlan. A más nem önálló tevékenységből származó jövedelemhez kell beírni a biztosítási díjat. A TB és egyéb járulékalap a kettő összege.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Életbiztosítás után fizetendő adók

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. máj. 10, 2007 8:55 am

Kedves István!

A problémám abból adódik, hogy a bére 100.000 Ft, az egyösszegű biztosítási díj 233.000 Ft, össz. 333.000 Ft. Ha én ez leszámfejtem, akkor (mivel a 233.000 levonandó, mint előre kifizetett juttatás), akkor a nettó bére mínusz összeg lesz.

Üdv. Tamási Szilvia 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Életbiztosítás után fizetendő adók

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. máj. 10, 2007 11:48 am

Nem egyedi a probléma. Éppen ebben a pillanatban magyaráztam el az ügyfelemnek is ugyanezt a problémát. Te már ismered a miértet, úgyhogy én a hogyantól kezdeném.

Papír szerint nem probléma, mert az illető a különbözetet be kell, hogy fizesse a cégnek. Ha nem szeretnék, hogy a munkavállaló arra a hónapra pénz nélkül maradjon, akkor a javaslatom, hogy adjanak előleget, melyet fél év alatt (eddig nem adóköteles az előleg) levonogatnak a bérből. Ha ez mindkét félnél előnyös, akkor rendben. Ez a megoldás azért szerencsésebb, mintha minden egyes hónapban be lenne kalkulálva a bérbe, mert a levonás ugyan megtörténik, de a befizetés elcsúszik. Számviteli szempontból így helyes, de ha a kifizetést vesszük a járulékfizetés alapjául, akkor nem helyes.

Megoldás lehet még, hogy megállapodnak a havi elszámolásban (rögzíthető a munkaszerződésben is) és ha az elszámolás megtörténik, akkor már teljes joggal mehet a havi számfejtés.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég