Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mért nem látom a kérdést/választ?!

Elektronikus bevallás

Mért nem látom a kérdést/választ?!

HozzászólásSzerző: kkpbt » hétf. szept. 26, 2011 5:45 am

Valószínűleg a kérdés feltevésénél keletkezett (már a kérdés szövegét sem látom) valami gond, illetve nem tudok hozzászólni sem. Senkit nem tiltok le, ha ezt megtenném, akkor az érvekeket, ellenérveket nem tudnám elolvasni és így semmi értelme nem lenne, hogy részt vegyek a fórumon.


E témával semmi gondom, (már a láthatóság kérdésében) a telefon magáncélű használata tb. alap-e ? kérdéssel van a gondom.


Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Mért nem látom a kérdést/választ?!

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. szept. 26, 2011 12:53 pm

Szia Ocó!


Bemásolom neked az egészet, remélem, ezt látni fogod:


"Sziasztok !


Az a kérdésem lenne, hogy a telefon magáncélú használatát a cég nem számlázza ki a dolgozóknak, hanem 20 %-a után fizet szja-t és eho-t.


Kérdésem, hogy tb. járulék alap-e, tehát a szakképzési hozzj.-nál figyelembe kell-e venni alapként?


köszi: centi


#1 zspotorke


Válasz| VD szakértő 2006


Szia Centi!


2011-ben az Szja törvény szerint egyes meghatározott juttatásnak minősül a kifizető tevékenységének ellátása érdekében biztosított helyi és távolsági távbeszélő-szolgáltatás, mobiltelefon-szolgáltatás, továbbá az Internet-protokollt alkalmazó beszédcélú adatátvitel-szolgáltatás (az előbbi szolgáltatások együtt: telefonszolgáltatás) magáncélú használata címén meghatározott adóköteles jövedelem.


A telefonszolgáltatás magáncélú használata címén adóköteles jövedelem a kifizetőt a juttatás, szolgáltatás miatt terhelő kiadásokból a forgalomarányos kiadások tételes elkülönítésével és a nem forgalomarányos kiadásoknak a forgalomarányos kiadások magáncélú hányada értékével meghatározott magáncélú használat értékének, vagy a kifizető választása szerint a kiadások 20 százalékának, illetve - ha magáncélú telefonhasználat elkülönítése nem lehetséges - a kiadások 20 százalékának,
ha a kifizető a szolgáltatás nyújtója, a magáncélú használat szokásos piaci értékének vagy az összes használat szokásos piaci értéke 20 százalékának
a magánszemély által meg nem térített része.


A fenti juttatás adóköteles jövedelem részénél a kifizetőt terhelő adó alapja az előzőek szerinti jövedelem 1,19-szerese. Az erre számított adó pedig 2011-ben az Szja törvény szerint 16%, melyet a kifizetőnek kell megfizetnie. Az előbb említett adó mellett a fenti jövedelem után továbbá 27%-os egészségügyi hozzájárulást is kell a kifizetőnek fizetnie az Eho törvény alapján.


Azaz ha egy társaság a telefonszámlájának értéke 50.000 forint és nem lehetséges a magáncélú használat tételes elkülönítése, akkor az ez után fizetendő közterhek a következők szerint alakulnak:


Adó az Szja törvény szerint:
50.000 Ft * 20% * 1,19 * 16% = 1.904 Ft


 Százalékos egészségügyi hozzájárulás az Eho törvény szerint:
50.000 Ft * 20% * 27% = 2.700 Ft


50.000Ft * 20% *1,19*27% = 3.213,-


Összes közteher:1.904 Ft || 2.700 Ft = 4.604


Összes közteher: 1.904 Ft || 3.213 Ft = 5.117 Ft


Szakképzési hozzájárulás nem terheli a juttatást 2011-ben.


P.zsuzsa


 


04:44 09/10/11 | Módosítva: 09:01 09/10/11, 1 alkalommal.


#2 cent


Válasz| Kérdésfelvető válasza


Szia Zsuzsa!


Köszönöm részletes válaszod (közben ráleltem én is), csak  vhol téves tájékoztatás volt, aztán belezavarodtam.


De így megnyugtatóbb....köszi.


Centi


07:46 09/10/11


#3 Bakosné


Válasz| fórumtag válasza


Én ügy tudom, hogy nem csak az SZJA adóalapját, hanem az EHO adóalapját is szuperbruttósítani kell az 1,19-es szorzóval.


 Százalékos egészségügyi hozzájárulás az Eho törvény szerint:
50.000 Ft * 20% * 27% = 2.700 Ft



50.000 Ft * 20%*1,19 * 27% = 3213 Ft


Márti


08:15 09/10/11


 


#4 zspotorke


Válasz| VD szakértő 2006


Igazad van Márti. Köszönöm a javítást.


 


P.Zsuzsa


08:54 09/10/11"

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mért nem látom a kérdést/választ?!

HozzászólásSzerző: kkpbt » kedd szept. 27, 2011 2:31 pm

Böbe !


 


Köszönöm, hogy bemásoltad a kérdést és a válaszokat.


 


Ugyanígy vagyok a "GT 13 §-ra segítséget kérnék" kérdéssel is, de ahogy elnézem más sem tudta még elolvasni sem, mivel nulla olvasás van a kérdésnél. Valószínű, hogy a kérdező(k) "régi" lelevelező-t használnak és nem kompatibilis a rendszerrel.


 


Köszönettel:


 


Ocó

kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Mért nem látom a kérdést/választ?!

HozzászólásSzerző: validitas » kedd szept. 27, 2011 3:20 pm

Szia!


Szivesen.Ott valószínűleg a kérdezőnél lehet a hiba, mert azt én sem - és más sem - tudta olvasni.

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron