Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telefon megtérítés árbevétel?

Elektronikus bevallás

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Véleményetek kérném a következőkről. Az APEH tájékoztatójában (2006.09.29. 3.2. pont.) amely a telefonköltség megtérítésének elszámolásához ad útmutatást, olvastam, hogy a kiszámlázott telefon használatot árbevételként kell könyvelni. Ti milyen TEÁOR szám alatt tüntetitek fel a 0629-es bevallás 07-02. oldal B blokkjában? Egyáltalán ki kell ezt részletezni? Ti hogyan csináljátok?

üdv: tepimail 

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: anit26 » pén. máj. 04, 2007 8:04 am

Szia!!

A telefonhasználat árbevételét egyéb bevételként kell /kellett könyvelni ,( nem árbevétel) így nem kell részletezni a 0629-ben TEÁOR szerint.

 

üdv.

 

Anita 

anit26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. máj. 04, 2007 8:48 am

Szia Anita!

Először én is egyéb bevételre könyveltem, de a PM-APEH tájékoztató nem ezt írja. Te hol találtad meg, hogy egyéb bevétel?

üdv:tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: NErika » pén. máj. 04, 2007 2:09 pm

Sziasztok!

Én közvetített szolgáltatásnak tudom, tehát (nem 96-os). 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: TZS » pén. máj. 04, 2007 4:36 pm

Szia tepimail!

 Én is úgy tudom, hogy egyéb bevételként kell könyvelni. Pontosan nem tudom melyik számban, de a számviteli levelekben volt erről szó, tavaly valamikor szeptember vagy októberben.

Üdv. TZS

TZS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: sz.judit » pén. máj. 04, 2007 4:42 pm

Sziasztok

Ezek szerint az iparűzési adó alapjába is beszámít a telefonköltség megtétele. Még ez az adó is?

üdv. Judit

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. máj. 04, 2007 5:08 pm

Sziasztok!

A számviteli levelek 2006. november 9-i számában egymás után több kérdés is foglalkozik a cégtelefonokkal. A 2854-es kérdésre adott válasz: amikor a számla összegének 20 %-át számlázzák ki a munkavállalóknak "a kiszámlázott telefonszolgáltatás számlája fizetendő áfát is tartalmaz, az áfa nélküli részét egyéb bevételként kell kimutatni". Ugyanebben a számban a 2857. kérdésre, amikor a részletes híváslista alapján térítik meg a dolgozókkal: "A továbbszámlázott értéket árbevételként kell elszámolni, a továbbszámlázott tételek bekerülési értékét pedig közvetített szolgáltatásként kell kimutatni".

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: NErika » pén. máj. 04, 2007 6:14 pm

Szia Mari!

Tehát ha részletes lista alapján számlázunk akkor árbevétel ha 20% akkor 96-os?

Üdv Erika 

 

NErika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. máj. 04, 2007 7:01 pm

Szia Erika!

Cégtelefon ügyben nálam is vannak fehér foltok. Azért  ez így elég érdekes. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Telefon megtérítés árbevétel?

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » pén. máj. 04, 2007 7:32 pm

Sziasztok!

Az említett PM-Apeh tájékoztatóban a számviteli elszámolások 3.2 pontja azt írja, hogy értékesítés nettó árbevételeként kell elszámolni a továbbszámlázott összeget.

"Továbbszámlázás esetén a számviteli elszámolás a közvetített szolgáltatásra vonatkozó szabályok szerint történhet, ha az megfelel a számviteli törvény szerinti követelményeknek. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltató bejövő számlájából a magánszemély(ek)nek továbbszámlázandó összeget - a le nem vonható áfával együtt - az áruk között közvetített szolgáltatásként kell kimutatni (a számlaérték fennmaradó részét - a le nem vonható áfával együtt - igénybe vett szolgáltatásként), a magánszemély(ek)nek továbbszámlázott összeget követelésként és értékesítés nettó árbevételeként kell elszámolni, ezzel egyidejűleg a közvetített szolgáltatás - áruk között kimutatott - értékét anyagjellegű ráfordításként, eladott (közvetített) szolgáltatásként kell kivezetni.

(Amennyiben a közvetített szolgáltatásra vonatkozó feltételek nem állnak fenn, akkor a teljes számlaértéket, a le nem vonható áfával együtt, igénybe vett szolgáltatásként kell elszámolni.)"

Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég