Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708 önellenőrzés

Elektronikus bevallás

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: viharfelhő » csüt. aug. 09, 2007 4:22 am

Szia,

én úgy csináltam, hogy megnyitottam az átmásolt A- s nyomtatványt. A nyomtatvány összerendelése menüponttal megszüntettem az összerendelést. BeXeltem az önellenőrzést.Utána megnyitottam a kérdéses M- es nyomtatványt, kijavítottam a hibát, majd a nyomtatvány összerendelése menüponttal újra összeredeltem az összeset az A- val. Ellenőrzés, beküldés.

Így sikerült, remélem neked is összejön.

Üdv. Emi

viharfelhő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Hanna1 » csüt. aug. 09, 2007 11:29 am

Nekem a nyomtatvány XML fájlként van elmentve abban nincs összerendelés.

Arra gondoltam hogy úgy fogom csinálni, hogy újra importálom a bevallást és a szerkesztés menüponttal az abevba beikszelem a helyesbítést az A és az új M lapon.

Ez így működhet? Csak teljesen meg vagyok kavarodva mert azt olvastam hogyha nincs kötelezettség változás akkor csak az M lapot beküldeni (kitöltési útmutató 9. oldal)

Hanna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: viharfelhő » csüt. aug. 09, 2007 11:40 am

Az M- es nyomtatvány mindig csak egy A- s nyomtatvánnyal összerendelve érvényes, akkor is, ha 1 emberről van szó.

Ha jól tudom, az XML fájlt is valahogy át lehet menteni a sajátgépre, és utána már meg lehet nyitni és szerkeszteni az ABEV- ben , de biztos van, aki nálam jobban ért ehez, én csak egyszer csináltam.

Üdv.

viharfelhő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Hanna1 » csüt. aug. 09, 2007 11:45 am

Én is abban reménykedtem, de nem jövök rá.

De csak az új 1 db M lapot kell az A-val küldenem, és az A-n csak az 1 emberke adata szerepeljen, vagy

Az összes M lapot kell elküldenem és az A lapon annyi változás lesz hogy a létszámnál plusz 1 fó lesz.

Hanna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: viharfelhő » csüt. aug. 09, 2007 12:11 pm

Szia,

leírom az XML fájl műveletét:

-A Magyarország.hu oldalon az Ebev szolgáltatások menüpontban nyomtatvány fájl igénylése,(itt kell a bárkód) majd nyomtatvány fájl letöltése. Ezt elmented a gépedre, pl. helyi lemez. Utána ABEV, adatok, majd XML fájl műveletek, és XML fájl megnyitása szerkesztésre. Itt megkeresed a nyomtatványt, amit elmentettél, van lehetőség tallózni is a jobboldali kis kockában. Aztán megnyitod, lemásolod és szerkeszted.

Szerintem az összes M- es lapot el kell küldened + ami kimaradt, hiszen ezek együtt alkotják egy adott havi A- s nyomtatványt egy cégnek.

Sok sikert.

Emi

viharfelhő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. aug. 09, 2007 12:43 pm

Szia Hanna 1!

Az Abevben megnyitod a kis ikont a kitöltött bevallásokról, feltételként be x-eled a 0708M-et lenyitod a módosítható fület kiválásztod az elküldöttet. Majd kijelölöd az önellenőrizni, helyesbíteni való nyomtatványt az időszakra is ügyelj, melyik az amelyiket helyesbíteni akarsz. Az így kijelölt M-es lapról készíts egy másolatot, végezd el a műveleteket, majd mentsd el. Nyiss meg egy uj A-s nyomtatványt, töltsd ki a megfelelő adatokkal jelöld be a helyesbítést, v. önellenőrzést, rendeld össze az előbbiekben előkészitett M lappal és ezt a helyesbitettet küld el ujból. Nem kell megismételni az egészet, azt csak az apeh által felkért javítás esetén kell. Remélem így már sikerül.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Hanna1 » csüt. aug. 09, 2007 1:02 pm

Ezt meg tudom csinálni, de akkor az A lapon csak a név, cím, időszak, adószám van kitöltve, és bejelölöm azt hogy helyesbítés, mivel egy gyedes miatt csinálom, abban viszont semmi más nincs. Ugye jól gondolom?

Ehhez rendelem az egy darab lemaradt M lapot és elküldöm.

Azért nem értettem, mert én az A lapra az összes fő adatait be akartam írni.

Hanna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. aug. 09, 2007 1:14 pm

Szia!

Igen az egy M lapot rendeled hozzá , így  biztosan el fogadják, ha mégsem jelentkezz, majd kiokoskodunk valamit, de szerintem így jónak kell lennie.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Hanna1 » csüt. aug. 09, 2007 1:30 pm

Köszi mindenkinek a segítséget.

Hozzáteszem ez a legbonyolultabb bevallás amit valaha láttam,  szó szerint végig sétálva lehet rajta elmenni.  :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Hanna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708 önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. aug. 15, 2007 6:17 am

Sziasztok! 0708-as bevallást kellene önellenőriznem, mivel a 06 havi telefonszámlát 08 hónapban jutott eszükbe ideadni, és az önkormányzat teljesen rendszertelenül számláz nekik, így nem is kerestem, hol van számla róla, hol nincs, van hogy fél évet egyszerre számláznak ki. Szóval, az eredeti bevalláson 1 fő M-es lapja volt, most ezt is kell küldenem vele? A természetbeni sorokban volt adat a 0701-02 lapon eredetileg is, mivel ruhapénz volt kifizetve, akkor ide az eredeti adatok telefonszámlával növelt adatit kell írnom? Viszont a 0703-as lapokon nem találok olyan sorokat, ahová a természetbenit kellene beírnom. Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni. Üdv: zsuzsa
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég