Adófórum

Adózási és számviteli információk

1042-es önellenőrzés-hibaüzenet

Elektronikus bevallás

1042-es önellenőrzés-hibaüzenet

HozzászólásSzerző: jozsaedit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Kedves Fórumozók!

 

Az alábbi témában kérnék segítséget:

2010 májusban be lett adva az egyik ügyfelemnek a 0953-1042-es bevallás. Időközben kiderült, hogy  a nagy teljesítményű személygépkocsit lízingeli, így nem őt, hanem a lízingcéget terheli az adó, emiatt a 1042-es nyomtatványt önellenőriztük. Minden ki lett töltve, ugyanúgy mint az eredeti bevallásban, csak a tulajdoni hányad változott 0/0-ra. (|| ki lett töltve az önnellenőrzéses lap) A következő hibaüzenet jött:

hibakód: M008 (1042-02) a szgk azonosító adatainak teljes körűú megadása kötelező ((1042-02)) ha 1-7 valamelyik kitöltött, akkor 1-7 mind kitöltött), ls ha  abevallás jellege O vagy I, akkor a 1042-02 7. sorában szerepelhet 0/0 is!

(Mindegyik sor ki volt töltve......1-7 ig.....)

Hibakód: M006 1042-Önell: Önellenőrzés esetén legalább annyi dinamikus lapot kell beadni a 1042-02-es és 1042-03-as lapokból, mint amennyit az alap bevallás esetén beadott....

(?????? nem értem)

 

Hibakód: M005 (1042-önell) Önellenőrzés esetén az önellenőrző bevallás 1042-Főlap (D) blokkjában szereplő összeg nem lehet azonos az alap bevallás 1042-Főlap (D) blokkjában szereplő összeggel

(az eredetiben 40800 volt, a javítottban 0..... szerintem nem azonos)

 Hibakód:M004 Az adózónak élő adószáma volt 2010.01.01-én, amit nem jelölt a bevalláson

(ok javítom.... beírva...)

 

További kérdésként merült fel bennem, hogy az eredeti bevallás papír alapon lett beadva, az önellenőrzés pedig ügyfélkapun keresztül lett elküldve. Az AbevJava nem hozott fel hibát az ellenőrzéskor.  Lehetséges, hogy ha papír alapon adtam be az eredetit, akkor az önellenőrzést is papír alapon kell?

Ha valakinek volt már hasonló légyszi segítsen!!!

Előre is köszönöm!

jozsaedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

1042-es önellenőrzés-hibaüzenet

HozzászólásSzerző: Kiskovács » pén. nov. 19, 2010 2:26 pm

Szia! Ezek biztos, hogy hibaüzenetek, nemcsak figyelmeztetések? Amennyiben hibaüzenet és szerinted jól van benne kitöltve minden, kattints a "Számított mezők újraszámolása" menüpontra mert lehet, hogy csak kiakadt a memóriájában valami /felakadt a tű/ és azért dumálja ugyanazt. Bocs ennél többet nem tudok segíteni. Ha hibaüzenet és nem boldogulsz vele, hívd fel a contakt centert, hátha ők kapásból megmondják, mi a baj. Üdv. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

1042-es önellenőrzés-hibaüzenet

HozzászólásSzerző: jozsaedit » pén. nov. 19, 2010 4:19 pm

Szia!

A bevallást elküldtem, persze előtte leellenőriztem, sárga figyelmeztetésként hozta ki hogy minden adatot írjak be. Be volt írva minden, leellenőriztem még egyszer, aztán elküldtem. Megjött az elfogadó ebev nyugta is, utána jött az értesítés a hibaüzenetekkel.... Csináltunk már ilyet, ott minden rendben volt....ezért nem értem/értettem a dolgot.

 

De azért köszi a válaszért :)

Üdv: Edit

jozsaedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

1042-es önellenőrzés-hibaüzenet

HozzászólásSzerző: Kiskovács » pén. nov. 19, 2010 4:47 pm

Akkor marad a Contact Center. Illetve még nézd meg a verzió-számot, hogy a legújabbal készítetted-e el. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég