Adófórum

Adózási és számviteli információk

Türelmünk elfogyott!!

Elektronikus bevallás

Türelmünk elfogyott!!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Felhasználó! Tájékoztatjuk, hogy az eBEV szolgáltatás működésében fennakadások tapasztalhatók. A hiba javítását a szakrendszer üzemeltetője megkezdte. Megértését és türelmét köszönjük!

 

Tegnap is!! félnap

Ma  9-kor is  kezdődik!

Ide rendeltem az alkalmazottat és nem tud  dolgozni. Tegnap is félnapot fizettem neki feleslegesen.

Türelmünk elfogyott.

Meg  a  hónapban 3-4 naponta..

Minek ez a folyamatos program cserélgetés???  Egyre rosszabb lesz.

A  kereső meg kritikán  aluli.  A szürést aki kitalálta igy  három hónaponként, annak a talpát  csalánnal kellene csapkodni, akkor  talán felpezsdülne a vérkeringése.  Mert ez borzasztó, időrabló. Legalább lenne egy gomb amivel a negyedéveket lehetne állitgatni, de igy ezzel a naptárral, kezdete vége, én számolgassam a 90 napokat.  Dilettáns  munka!!!!   Nem vagyok én alsótagozatos elemi iskolás, hanem informatikus, hát igy  szolgáljanak ki.

Aztán  itt van a másik gondunk: ha visszaadják a vállalkozói igazolványt, a törzs adat 2-3 hónap alatt sem fordul  át. Nem kap a volt EV igazolást a munkanélküli  segélyhez, stb. Mintha nem lenne ügyintézés. Ja meg sokszor nem is  tudják mit kell csinálni. Nem ide kéne  telepiteni a szük  keresztmetszetet.  Itt az adó fizető jogait nem tudja  gyakorolni. 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Türelmünk elfogyott!!

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. nov. 18, 2010 9:01 am

Rozalinda!

A törzs-adatban minek kéne átfordulni? (Visszaadott váll. ig. esetén.) Mert nekem a vállalkozóm okt 28-án jelentette be a vállalkozása megszűnését, és november 2-án már "technikai megszűnt" volt a törzsadatban. Lehet, hogy már korábban is, de korábban nem néztem.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Türelmünk elfogyott!!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. nov. 18, 2010 9:31 am

Nekem meg két hónap után sincs technikai megszünt. Pedig küldtem vissza az okmány irodába, hátha  valamit rosszul  csináltak. De ők állitják mindent jól csináltak.

Most telefon beszélgetés után próbálják a hibát megkeresni. 

Jól gondolod a törzsadatban ezt a jelet vártam:  technikai megszünt.

Nem is szóltam az elsőnél. De néhány  hónap alatt - azaz rövid időn belül - ez a harmadik  esetem.  Ujabb két vállalkozó jelezte, adná vissza a vállalkozói igazolványt. Már előre  rettegek az ügyintézési nehézségtől.

Ilyenkor, amikor a törzs nem fordul át akkor ilyen üzeneteket kapok.  Számomra semmi értelme!!!

 Értesítjük, hogy címünkre 2010.09.29-n beérkezett 1058. számú bevallás a következo hibákat
tartalmazza:
Hibakód Hibaüzenet
M160
Kizárólag tevékenység vége esetén vagy szüneteltetés kezdésekor lehet eltéro a
bevallási idoszak vége dátuma a hónap utolsó napjától, ha havi bevallási gyakoriságot
jelölt
Tekintettel

 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Türelmünk elfogyott!!

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. nov. 18, 2010 10:44 am

Akkor elmesélném Neked, hogy én a Technikai megszűntre is ilyen üzeneteket kapok :-((( Meg még ilyenebbeket: pl: nyilvántartásunk szerint nem szüntette meg a vállalkozását.

Erre varrjál gombot :-)))

Már voltam bent hétfőn az ügyfélszolgálaton, azt mondták, hogy Ők is nagyon szívnak. (Mondjuk nekem mindkettő ilyen ügyfelem először szüneteltetett, és utána szüntetett meg.) Egyenlőre nem tudják ámítástechnikailag lekezelni :-(((

Küldjem csak a bevallásokat, majd valamikor megpróbálják rendbe rakni.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Türelmünk elfogyott!!

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. nov. 18, 2010 12:11 pm

Az  őstermelős::

 Értesítjük, hogy címünkre 2010.08.16-n beérkezett 1058. számú bevallás a következo hibákat
tartalmazza:
Hibakód Hibaüzenet

 M093 Nem mg-i ostermelo a bevallási idoszakban a nyilvántartásunk szerint, illetve a
regisztrációs szám sem kitöltött a bevallási idoszakban
M094 Ha az ostermeloi igazolvány száma kitöltött, akkor annak meg kell egyeznie a
törzsnyilvántaM162
Ha a bevallás gyakorisága negyedéves, akkor az adózó a törzsben vagy többes
jogviszonyos evás vagy ostermelo (nyilvántartásunkban ostermeloként szerepel vagy a
regisztrációs száma kitöltött) a bevallási idoszak kezdete és vége között legalább egyrtásban szereplovel

 

Ebben az a szép, hogy  törzsben őstermelő. Én látom  a szemeimmel, meg le is töltöttem.  Továbbá 2009-ről vannak  feldolgozott 58-as bevallásai. Mi nem csináltunk semmit.

Az őstermelő felelősségre vont, hogy  küldöm-e a bevallásait, mert nem látja  a folyószámlán. mondtam igen, de nem hitte  el. 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Türelmünk elfogyott!!

HozzászólásSzerző: Kiskovács » csüt. nov. 18, 2010 1:39 pm

Szia! Ilyenem nekem is volt a nyáron. Nem tudtam mást csinálni bementem a megyei apeh-hoz. Kiderült, hogy közben az őstermelő a közös őstermelői ig-ba még pluszként bevette a lányát is harmadikként - addig csak ő és a felesége voltak benne és a feleség járulékbevallásával vacakoltak. Ott bent jegyzőkönyvileg letettem a nagyesküt, hogy a feleség évek óta a mai napig is őstermelő és nem lépett ki a körből. Az ügyintéző ezek után közölte velem, hogy jó, akkor majd írásban megkeresik az FM-et és nyilatkoztatják /falugazda/. Kb. 3 hét múlva jött az értesítés, hogy a beküldött bevallást feldolgozták, további teendőm nincs. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Türelmünk elfogyott!!

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. nov. 18, 2010 6:29 pm

x

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég