Adófórum

Adózási és számviteli információk

ABEV JAVA frissítés

Elektronikus bevallás

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Tegnap megpróbáltam letölteni a 09KOZ nyomtatványt, de nem tudtam. Egyszerűen nem tölti le a gép. Újra telepítettem a JAVA-t, ahogy írta, megnéztem az APEH-oldalán lévő JAVA tesztet, azt írja, hogy minden rendben, a gépem alkalmas a program futtatására. Csak mégsem tudok letölteni egyetlen bevallás programot sem róla.

Van valakinek valami javaslata, mit tegyek, hogy le tudjam tölteni a továbbiakban a nyomtatványokat? A frissítéseknél megnéztem, azt írja, a legújabb keretprogramot használom...

 

Hajni

 

 

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: LARA » csüt. aug. 26, 2010 5:25 am

Szia Hajni!

Lehet, hogy ez a probléma:

Tájékoztató
2010.08.25.

Megtörtént a Java Run Time (JRE) 1.6-os verziójára történő átállás az ÁNYK 2.14.0-ás új verziójában

2009. október 30.-val megszűnt az ÁNYK (Általános Nyomtatványkitöltő) program futtatásához használatos Java Run Time (JRE) környezet 1.5-ös verziójának támogatása. Technikai és biztonsági követelmények egyaránt szükségessé teszik az ÁNYK program további működésének megfelelő biztosítása érdekében, hogy megtörténjen az 1.6-os verzióra való átállás. Ehhez szükséges, hogy a felhasználók gépén is megtörténjen az új verzióra történő frissítés.

Az átállás a 2010. február 26-án honlapunkon megjelentetett tájékoztatónak megfelelő ütemezés szerint történik. Az átállásra való felkészülés érdekében a program is felhívta a figyelmet, amennyiben nem megfelelő környezetet talált indításkor.

Ezúton tájékoztatjuk a felhasználókat, hogy az ÁNYK Általános Nyomtatványkitöltő program új 2.14.0-ás verziójának futtatásához a Java Run Time (JRE) 1.6-os verziója szükséges.

Mivel a Windows 98 és a Windows Me operációs rendszerek nem támogatják az 1.6-os Java futtató környezetet, ezért az ÁNYK támogatási listájáról is kikerülnek ezek a rendszerek, ami azt jelenti, hogy ezeken a gépeken az ÁNYK 2.14.0-ás vagy magasabb verziójú programja már nem futtatható.

További információkhoz juthat az APEH oldalain az Általános Nyomtatványkitöltő programról szóló tájékoztatókból.

Az aktuális Java verzió ellenőrzését ide kattintva tudja elérni.

A Java legfrissebb verzióját az alábbi címről töltheti le: http://www.java.com/en
(FIGYELEM – 64 bites op.rendszer esetén a JRE letöltése más módon történik, erről itt olvashat.)

A Java telepítésével kapcsolatban ezen az oldalon talál segítséget:

Üdv.Lara

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. aug. 26, 2010 5:30 am

Szia Lara!

 

Hát ez az. Én ezt mind végig csináltam. Letöltöttem a hivatkozásra kattintva, ellenőrizetm az ellenőrzésre kattintva... Mindent OK-nak jelzett, és mégsem tudok nyomtatványt letölteni...

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: kisibolya » csüt. aug. 26, 2010 5:48 am

Szia! Bocs, azt írod, hogy újratelepítetted a JÁVÁ-t. És az ABEV-JÁVÁ-t is?
kisibolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. aug. 26, 2010 6:55 am

Szia!

A keretprogram letöltésére gondolsz? A szerviz/frissítések menüpontban lefuttattam, és elvileg frissített is, mert a verziószám rendben van. De ha az APEH honlapról kattintok a keretprogram letöltésére, akkor néhány másodperc "homokóra" után ezt is abbahagyja, nem jön fel a szokásos telepítő képernyő.

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: nmrozika » csüt. aug. 26, 2010 7:27 am

Ha letöltötted a legfrissebb keretprogramot (2.14.0) akkor nem kell felmenni az APEH honlapra. (Márpedig letöltötted, és lefuttatad a szerviz/frissítéseket is... azt írod)

Menj be a keretprogramba ismét....SZERVIZ-FRISSÍTÉSEK-ÚJDONSÁGOK:itt találod meg a nyomtatványokat, a 09KOZ nyomtatványt is, kipipálod a telepítendőt és utána telepíted.

ADATOK-ÚJ NYOMTATVÁNY....használhatod a nyomtatványt. (A nyomtatvány telepítés után lehet, hogy újra kell indítani a keretprogramot (nem a gépet!)

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. aug. 26, 2010 8:00 am

Rozika, te egy angyal vagy!!!!!!

 

Még sosem használtam az újdonságok fület- észre sem vettem, hogy van ilyen, csak a meglévők frissítését szoktam innen.

 

Letöltöttem és működik. KÖSZÖNÖM!!!!

 

(persze a kérséd még mindig nyitott, hogy az apeh honlapról miért nem tudom telepíteni...)

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. aug. 26, 2010 8:02 am

nem kérséd. kérdés. a diszlexiám...
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: orgovanzs » kedd szept. 07, 2010 3:24 pm

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van letöltöttem a 08.25-én a keretprogramot és azóta nemtudok nyomtatványt leszedni, frissítéssel sem!

Tudna valaki segíteni?

Köszönöm:

Zsuzsi

orgovanzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ABEV JAVA frissítés

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » kedd szept. 07, 2010 6:09 pm

Szia!

 

Én sem tudom az apeh honlapról frissíteni azóta sem. Csak a Rozika által leírt módon, a programon belüli frissítéssel tudom "leszedni" a szükséges bevallás nyomtatványokat.

 

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég