Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alkalmazás minősége

Elektronikus bevallás

Alkalmazás minősége

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Harmadszor kezdem a kérdésemet, állandóan elszáll.

A 1008-10-01-en az alkalmazás minősége az 1.pozíció 5, majd a 2-3. 53, kieg. tev. társas vállalkozó.

Állandóan hibát hoz, a beltag személyesen közremüködő a társasági szerződésben, de ténylegesen csak

ügyvezető, csak az utalásokat, postát intézi, rokkant nyugdíjas, díjazás nélkül végzi ezt. A kültag - aki szintén személyes közremüködésre kötelezett a társ.szerz. szerint, ő  dolgozik ténylegesen, asztalos,

06.20-tól öregségi nyugdíjas, betöltötte a 62.évet. Ő vesz fel időnként jövedelmet  70 ezer Ft-ot.

Segitsetek, mit csinálok rosszul?  A hölgy  még nem töltötte a 60-at, kb. 20 éve rokkant.

Üdv.:  Ica

 

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alkalmazás minősége

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. júl. 12, 2010 12:44 pm

Szia.

Elvileg jónak tűnik, bár lenne egy kérdésem: mostanában nem volt nyugdíjasom, de régebben a rokkant nyugdíjasnak az öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekeor nem adtak ki új határozatot (vagy bármilyen papírt), hogy attól fogva nem rokk.nyugdíjas, hanem öregségi nyugdíjas... (?) Persze lehet, hogy ez változott. Ha igen, akkor külön időszakként jelölted a 06.01-től 06.19-ig terjedő időszakot és a 06.20-tól 06.30-ig terjedőt? Mert az alk.min.kód megváltozott! Ha nem, ez okozhat hibát.

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Alkalmazás minősége

HozzászólásSzerző: katonaa@ks.hu » hétf. júl. 12, 2010 12:44 pm

x

katonaa@ks.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Alkalmazás minősége

HozzászólásSzerző: 3HInfo » hétf. júl. 12, 2010 1:00 pm

Szia!

Ha öregségi nyugdíjas, akkor a kódja 7-es ha betöltötte az életkort. Az 5-ös kódnál -kipróbáltam- nekem is hülyéskedik. Mindenáron azt szeretné, ha fizetést raknék be neki. Próbáld meg 1-es kóddal (mármint, hogy 2008. előtti a nyugdíjazása) nekem elfogadta így a régi rokkantosoknál és nem is jelez hibát.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég