Adófórum

Adózási és számviteli információk

1058 önellenőrzés kitöltése

Elektronikus bevallás

HozzászólásSzerző: vajeran » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Sürgős segítséget kérek. 1058-as önellenőrzést kell készítenem két negyedévre. 2010. I. negyedévre +30 eFt járulékalapot behoznom. A 03-as űrlap kitöltése még egyszerű, de hogy töltsem ki és egyáltalán kitöltsem-e a 02-es űrlapot. Eredetileg beadott bevallásban a vállalt járulékalap 300 eFt, a bevallott járulék 270 eFt. A tévedésből beírt járulékalap marad, mivel nem változtatható önellenőrzéssel.

Tehát amikor kitöltöm az I. negyedévre vonatkozó önellenőrzést, akkor ki kell-e újra tölteni a vállalt járulékalapot, a 02-es űrlapot és az milyen összeggel, és mi az esedékesség napja.

Szerencsésen elküldtem a II. negyedévet is 270 járulékalappal, azt is önellenőrizni kell. Azt mondta az APEH ügyfélszolgálat, hogy 12-én küldjem be. A második negyedévre mit írjak esedékességnek, hogy ne legyen önell.pótlék? 

Köszönöm

vajeran

HozzászólásSzerző: vajeran » szomb. júl. 10, 2010 6:19 pm

Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy a késedelmi pótlékot a 12450 járulékkülönbözetre (nem az alapra kell számítani), ugye? (Még nem csináltam ilyent, és még mielőtt a hülye kérdéstől frászt kaptok: nem bitorlom a szakmát, igazgatásban dolgozom, és nincs időm-idegem kibogarászni.)
vajeran

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. júl. 11, 2010 6:26 am

Szia!

A bevallást elkészíted a helyes adatokkal azaz a 300e.Ft-al ,a 2. lapon az első n.évi dátumot írod, hiszen azt önellenőrzöd, a 3. lapon pedig a különbözetet írjad. Esedékesség időpontja

A feltárástól számított 15 nap. It viszont lehet egy kicsit visszafelé menni, a lényeg, hogy beleférjen a 15 napba pl. amennyiben holnap eltudod küldeni akkor esedékességi időpont 2010.07.12. a feltárás időpontja pedig, ha jó számolok 06.28. Erre az önell. nyilvántartásba van szükség, ettől az időponttól kell visszafele számolni

Pl. I. n.évi bevallás határidő 04.12, 13-től kezdődik a késedelmes napok száma, az első

n. évre 90 nap.

Az Apeh honlapján tudod kiszámolni az önellenőzési pótlékot, ha beírod az összeget és a késedelmes napokat. Nem az alapra, hanem a be nem vallott járulékra kell számolni a pótlékot.

A 2. n. évnél nem lesz pótlék, ha 13-i esedékességgel beküldöd a bevallást , a bevallási határidő lejártáig nem lehet önellenőrizni ezért a 13-a.

Remélem válaszoltam minden kérdésedre. Mária

valterjozsefne

HozzászólásSzerző: vajeran » vas. júl. 11, 2010 6:16 pm

Kösz.

Anci 

vajeran

HozzászólásSzerző: vajeran » vas. júl. 11, 2010 6:18 pm

Nagyon köszönöm. Profi vagy!

Anci 

vajeran