Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ideiglenes IPA

Elektronikus bevallás

Ideiglenes IPA

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Most nem egészen vagyok képben az ideiglenes IPÁ-val kapcsolatban. Vasárnap egyik ügyfelem piacra menne, most be kell még jelentkezni? A héten az APEH-es ügyintéző telefonált, hogy az IPA számlán lévő tulfizetést vezessük el,, mert nekik 28-án le kell zárni az IPA folyószámlát, nem tudnak mit kezdeni a tulfizetéssel.

Köszi a segítséget. Üdv. Ani  

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ideiglenes IPA

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. jún. 25, 2010 7:05 pm

Szia Ani!

 

Elvileg ( mivel gyakorlatilag a törvényt még nem láttam) a hatály dátuma a második félév: így addig szerintem a 10THipa-t küldeni kell és az 1044-t is. Én is küldtem nem reklamáltak hogy nem kell.

Eddig még úságban láttam, hogy elfogadták, gondolom az országgyűlés honlapján is fenn van, a MK-ban még utána nézek., vagy hátha valaki friss információként beteszi az elérhetőséget.

 

Üdv.Jutka

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ideiglenes IPA

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jún. 25, 2010 7:14 pm

Köszi Jutka! Arról én is hallottam hogy elfogadták, csak megzavart az Apeh ezzel a gyors számlalezárással. Átvezettünk egy kisebb összeget az első kiruccanáskor, hogy ne kelljen mindig fizetgetni, most meg nem maradhatott ott a  tulfizetés.  Nem értem miért nem várták meg a hó végét, most megint lehet bajlódni a befizetéssel.   
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ideiglenes IPA

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. jún. 25, 2010 7:26 pm

Most "jövök" a közlönykiadó oldalról, de ott sincs, ami azt illeti még van pár nap a II.félév kezdetéig:)))

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ideiglenes IPA

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. jún. 26, 2010 3:18 am

Köszönöm Jutka.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég