Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

Elektronikus bevallás

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tört forgatok a hasamba. Tegnap este komolyan fontolgattam, hogy kínyírom magam. Elfüstölt a gépem. Este 10-re kiderült, hogy a Winc. megmenekült, de most másik gépem van, ezen meg még nagyon sok minden hiányzik ahhoz, hogy a beszámolót küldjem. Hétvégére nem találtam szakembert, hogy hozza át a másik Winc.ről erre a gépre az adatokat. 31-én és 01-én áramszünet lesz nálunk. Ilyenkor mi van? Van valakinek tapasztalata? Igazolni tudom ezt a "tragédiát" hiszen számlám van majd egész gépről, az áramszolgáltatónak is itt a felhívása, de....  Mit tegyek? Hova kell ilyenkor bejelentést tennem, ha kések?! És amire Mindenkinek felhívom a figyelmét: HASZNÁLJATOK SZÜNETMENTES TÁPEGYSÉGET ÉS KÜLSŐ WINC.-RE MENTSÉTEK AZ ADATOKAT!  Amit én átéltem este 10-ig, hogy megmenekült-e a winyom, hát az nem kívánom senkinek!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. máj. 29, 2010 7:14 am

Szia Sorstárs!

Úgy látom sok mindegyikünknek vannak nagy problémái ezekben az utolsó napokban. Szegény embert még az ág is húzza! Soha, de soha nem lesz nekünk nyugtunk. Hidd el teljesen átélem mit érezhettél.

Szerintem igen, írj az Apehak is és az IM-nek is egy összefoglaló levelet Te mint könyvelő és sorold fel benne azokat a cégeket tételesen, akiknek emiatt nem tudtad időben leadni a bevallását. Csatolt mellék az igazoló doksik másolatát. Tértivevénnyel add fel. Így bizonyos, hogy nem lehet belőle később semmi problémád.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: 494 » szomb. máj. 29, 2010 8:06 am

Köszi Kata. Kinek címezzem szerinted, mert mindenképpen elküldöm hétfőn, ha sikerül megoldani, ha nem.  Még azért bízom a csodában, mert direkt az áramszünetre felkészülve vettem egy agregátort és végül is ez okozta a bajt. Jót akartam, azért üzemeltük be tegnap este, mondván, hogy hétfőn ne utolsó pillanatban kínlódjak vele... Nem szabad szünetmentes tápegység nélkül rákapcsolni szám.gépre!!! Most az új géphez vettem már azt is tegnap, úgyhogy elméletileg most az áramszünet már tán megoldott lehet, de ezt nem akarom elkiabálni... Viszont nem találtam embert aki hétfő előtt az egész Winc.-t átrakná a most használt gépemre. Azt meg hogy hétfőn átrakja, szinte kizártnak tartom mert az agregátor max. egy gépet bír el... Buta is vagyok, hogy mert a nagyobb része már kész van, egy-kettőn pöcsölök még, de mindig az utolsó nap küldök mindent, mert már sokszor megjártam avval, hogy az utolsó pillanatban hoztak még szlát, stb... A Te esetedről nem is beszélve, és ezeknek az elektronikusoknak az önellenőrzése még nagyobb gond. Nagyon kikészültem tegnap, zokogtam mint a hülye. Aztán meg ma már úgy vagyok vele, hogy lesz ami lesz, nem tudok mit tenni, ez megtörtént. És különben is, az a lényeg, hogy egészséges vagyok! (Mert ugyanis mikor rohantam a házzal a szerelőhöz akkorát estem a géppel együtt, mint a ház, és alig kaptam levegőt másodpercekig)  :-)  :-(( Utálom a májust.
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. máj. 29, 2010 8:31 am

Szia!

Nem tudom hova tartoztok, de az illetékes Apehnak küldeném a 0929 bevallás feldolgozási osztályra. Amennyiben mégsem az ő hatáskörük, akkor úgyis továbbítják és erről szerintem értesítenek.

Borzalmas, hogy miket kell nekünk átélnünk. Én az előbb is már veszedtem egyet az ügyféllel, mert nem elég hogy két napja adták le a leltárat, még segíteni sem hajlandóak ha kérdezek valamit! Sírhatnékom van. A szemem az már úgy kivan, a fáradtságtól két napja már hányingerem is van. Egyet értek Veled, én is utálom a májust, kegyetlen ez nekünk....

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szomb. máj. 29, 2010 8:36 am

Szia szintén Sorstárs!

Ugyanígy jártam, azt hiszem az utóbbi jó pár évben nem sírtam annyira, mint most, de a számítógépesem azt mondta, hogy ha frankó a Windosom, akkor meg tudja csinálni. Sajnos ő nem tudott kijönni, de a lányom barátja számítógépb.... és helyre tudta hozni a sérült system fájlt. Lehet, hogy nálad is ez a baj, nincs véletlenül a körülötted élő fiatalok között, aki rajong a számítógépért? Egyébként meg ha nem sikerül ugyanaz a javaslatom, mint Katának.

Györgyi

U.i.: Most már én is beszereztem a szünetmentest.(:

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szomb. máj. 29, 2010 8:40 am

Behívtam az ügyfelet aláírni a cucumucukat. Mindene kész volt, de addig nem adom fel senkinek, amíg alá nem írja a nálam lévő példányokat. Közölte velem, hogy ez így nem jó, mert ő most nagyon veszteséges volt, és az általam kihozott 118 eFt eredmény nem kell neki, az egészet újra kell csinálnom. Hozzáteszem, hogy jan-ban az utolsó áfánál mindent átbeszéltünk.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. máj. 29, 2010 8:46 am

Hát komolyan mondom, fogalmuk sincs mennyire tönkre tesznek minket. És akkor mernek csodálkozni, ha a végén már felemeljük velük a hangunkat. Rájuk tudnám borítani az asztalt most dühömben.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: 494 » szomb. máj. 29, 2010 8:47 am

Ez a forum szpichésen is jó... Még panaszkodni sem tudsz senkinek, meg sem érti aki nem ebben a szakmában dolgozik, hogy mi is a bajunk... Tudom én, hogy minden szakmának megvan a maga átka, de ami a könyvelésben folyik az elmúlt egypár évben, az már kibírhatatlan...

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szomb. máj. 29, 2010 8:48 am

Kata! Nálam bevált módszer: földhöz vágom az anyagát és utána egy jót nevetek saját magamon, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy ezt csinálom és nem megyek el egy nyugis 8 órás munkahelyre.
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » szomb. máj. 29, 2010 8:49 am

De majd most......
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég