Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

Elektronikus bevallás

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. máj. 29, 2010 8:51 am

Igen, tudom ez nem vigasz senkinek, de mi itt át tudjuk élni egymás bajait. Kivülálló nem érti meg....
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: mátéedit » szomb. máj. 29, 2010 9:32 am

Szasztok!

Átélem a problémát, nekem múlt hét csütörtökön fagyott le a szerverem, két napig nem volt gépem, a Winc.-ert is kellett cserélni. Szerencsére minden adat megvan, mert 1998-ban egy teljes winc. meghibásodás miatt elszállt az össes adatom, nem lehetett visszahozni. Most 3 winchesterem van, tükörírással, plusz egy külső winchester. Sokba került, de soha nem lehet tudni.

Szóval a két napi leállás miatt azért éni is kétségbe estem, felhítam az ügyvéd ügyfelemet, utánanézett. A cégbíróság nem büntet, ha nem megy be időben, felszólítást küld, hogy 15 napon belül pótoljam.

Az APEH-hoz, pedid küldtem egy kérvényt, a rendszergazda igazolásával, hogy mely adószámokra 2-3 napot késik az adóbevallás, és kérem a bírság eltekintését.

Ennyit tudtam tenni.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: 494 » szomb. máj. 29, 2010 11:57 am

Ezelőtt egy héttel még mosolyogtam volna a 3 Winchesteren, de most ma már nagyon bólogatok, hogy ügyes Vagy! Nagyon betojtam tegnap, el sem tudom képzelni (és nem is akarom), hogy mi lett volna, ha bedöglik az is... A szervíz ad igazolást, meg persze számlám is lesz a gép minden porcikájáról és még az áramszolgáltató papírja is itt van, úgyhogy remélem elfogadja az apeh. Persze azért nyomom az ipart... Mondhatná egy laikus, hogy nem kellett volna az utolsó hétre hagyni, de sajnos sorolhatnánk a rajtunk kívülálló okokat, hogy miért is van ez így... Egyébként évről évre meggyőződöm arról, hogy június vége lenne a tao-ra az igazi, és a karácsonyt is áttenném nyárra! :-))

494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » szomb. máj. 29, 2010 11:59 am

Szia 494!

Nekem egyelőre csak döglődik a  gépem, mindennap mentek, de óvatosságból felhívtam a 0640-et, hogy ha a gép meghibásodása miatt nem tudom időben elküldeni a doksikat, akkor mit tegyek?

Az ARt 171 §-ban elolvastam, hogy a bírság kiszabása mellőzhető, ha az eset körülményeiből megállapítható, hogy az adózó a tőle elvárható gondossággal járt el. 

Gondoltam, ha kipurcan a gépem 31.-e előtt, majd írok egy levelet, hogy ez a helyzet, késni fogok. 

Ezt előadtam az ügyfélszolgálatosnak, aki azt mondta, hogy nem rossz, amit kitaláltam, de még mindig kétesélyes, hogy méltányolják  vagy nem. Egyébként az adóeljárási osztálynak kell címezni a kérelmet, és még határidő előtt beadni. Vagyis a te esetedben marad a hétfő.

Én meg úgy gondolom,hogy ha elszáll a gépem, akkor  egy másik gépből küldök üres 29-eseket, és majd pár nap múlva, ha kész a gép meg utolértem magam,  önellenőrzök. A befizetnivalót meg befizettetem az ügyféllel, hogy kés pótlék ne legyen. Talán már nagyjából mindenkinél tudod, hogy mennyi lesz A mérlegekkel meg én is úgy gondolom, hogy szabad késni pár napot. 

Ui: Nyugi, ezek csak hülye papírok. Az élet szép!  :-)

Ildi

 

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » szomb. máj. 29, 2010 12:39 pm

Gondoljátok,  hogy 1 -2 napos csúszás miatt megbirságolnak majd ?  Volt már valakinek ilyen esete ?
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » szomb. máj. 29, 2010 1:05 pm

Nem lenne a júniusi tao - gondolj csak a 07.20-i áfára, 01-esre...

A legjobb az lenne, ha 12.31 és 01.01 között lenne legalább két hónap...

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: kovacs.attilane » szomb. máj. 29, 2010 1:06 pm

Szerintem is a kérdés inkább elméleti, csak annyi idegeskednivaló van, hogy amit lehet inkább kikerülnék

Ildi

kovacs.attilane
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: 494 » szomb. máj. 29, 2010 1:21 pm

Igazad van, a 0 is megoldás lehet. De! Most mondd meg, a túloldalon nem emberek dolgoznak?! Azért kelljen nekem "rossz bevallást" beküldeni, mert kell, hogy féljek, hogy pár napot csúszok rajtam kívülállló okok miatt és mert nem akarom összecsapni?! És megint elborul az agyam, hogy csak nekünk könyvelőknek kell rettegnünk a büntetéstől, amikor a milliárdok csak úgy röpködnek (és szándékosan!) az országban?!  De tudod mit? Igazad van, ez mind nem tragédia, az élet szép! :-)
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: pseniko » szomb. máj. 29, 2010 2:04 pm

Sziasztok!

Nekem van egy külső Winchesterm amire minden nap mentek, a teljes programot, az összes könyvelést. Eddig hál Istennek, csak egyszer kellett visszaállítani a rendszert, mert véletlenül így 20-a körül elindítottam egy teljes átrendezést.

Győr-Moson-Sopro megyében nem szoktak bütit küldeni, ha pár nap késés van. Volt olyan egyéni akinek autgusztusban jött levél, hogy nem adott 53-as bevallást. Erre sem kapott büntit.  Volt olyan főfogl. egyéni akinek 2 évig sem 58-as sem 53-as nem ment be. Aztán jött a nagy átfogó ellenőrzés.

Remélem a most is megtartják a jó szokásukat, ugyanis nembiztos, hogy végzek határidőre. A saját hibám....  :-(( 

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ilyen sincs! Elfüstölt a gépem...

HozzászólásSzerző: 494 » szomb. máj. 29, 2010 3:05 pm

Édes istenem!!! De szeretném ezt hallani csak egyszer is a T. törvényhozóktól, hogy "saját hibám"!!! Persze, hogy a saját hibánk, hogy nem végzünk határidőre. Nade számtalan külső körülmény van, ami... Na de fel a fejjel lányok, az új kormány állítólag drasztikusan lecsökkenti az adminisztrációt! Majd a végén még visszasírjuk ezt a sok munkát! :-))
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég