Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mérleg elektronikus küldése

Elektronikus bevallás

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget szeretnék kérni, nem tudom az elektronikus küldéshez az anyagot elkészíteni.

Az Abev javbán elkészítettem a mérleg, és eredmény kimutatást, a kész nyomtatvány a csatolmánnyal elküldésre vár, de a csatolmányban nem tudom összehozni a MÁK-tól e-mailben kapott  költségtérítés igazolást. Hogy kell jól csinálni?

továbbá kérdezem, hogy 1 személyes Kft-nél ( ahol nincs tagi jegyzőkönyv) mi a kiegészítő melléklet, mert ezt viszont be kellett x-elni, csak úgy volt jó a nyomtatvány.

Várom a gyors segítségeteket. Köszi Ági

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: l.nora » pén. máj. 28, 2010 5:38 am

Szia !

A MÁK-tól kapott befiz.igazolást le kell töltened. Itt látod, hogy a géped hova menti el, és amikor a csatolmányok közül a befiz.igazolást akarod mellé tenni a hozzáad gomb után te adod meg az elérési utat ahová a letöltéskor a gép elmentette.

Remélem sikerült jól elmagyarázni, én tegnap több ilyet küldtem gond nélkül.

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: condornemariann » pén. máj. 28, 2010 5:56 am

Szia Ági!

A kiegészítő mellékletnek semmi köze a tagi jegyzőkönyvhöz. A számviteli törvény szabályozza, hogy mit kell tartalmaznia, illetve az éves beszámoló egyik eleme. Az egyszerűsített éves beszámolónak is eleme, csak nem kell annyi mindent bele tenni.

Az elektronikus beszámolóhoz csatolni kell az adózott eredmény felhasználásáról is a határozatot, szintén pdf. formátumban.

Ez egy sima word dokumentum, ahol leírod, hogy az adózott eredményből lesz -e osztalék kifizetve vagy az egész vissza lesz forgatva eredménytartalékba, illetve a negatív eredmény ( ha az van), hogy átvezetésre kerül az eredménytartalékba.

Üdv.

Mariann

condornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: kispiktorbt » pén. máj. 28, 2010 5:58 am

Nóra nagyon köszönöm a gyors, és segítő válaszodat.

Nekem még mindíg az a gondom, hogy amikor a MÁK e-mail válaszára kattintok, a dosszié megtekintéséhez azonnal felkínálja a Mokka Netlockot, és akkor kezdődik a lejárt határidő, a regisztrálás, stb.  folyamata. Így amikor a Java programban az elkészített mérleg és eredménykimutatáshoz a csatolmányt keresem, akkor a dosszié 0.

De ugye mindenképpen a MÁK visszaigazolásából kell kiindulni?

Üdv. Ági

kispiktorbt
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: l.nora » pén. máj. 28, 2010 6:05 am

Szia Ági !

Nem tudom akkor pontosan hogyan kéne csinálnod.

Én már tavaly is elektronikusan küldtem a beszámolókat, de a tavalyi Mokka Netlockot már eltávolítottuk a gépről. Most, hogy újra felmerült a beszámoló küldése, ismét letöltöttem a Mokkát. Nekem nem reklamált lejárati határidőről, gondolom azért mert nem volt a gépen ilyen program.

Olvasgasd vissza a fórumot, volt már ilyen probléma téma, csak nem emlékszem mi lett a megoldás.

Üdv. Nóra

 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: l.nora » pén. máj. 28, 2010 6:14 am

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 28, 2010 7:49 am

Szia Ági!

Én nem kattintgattam a MÁK válaszra, a dosszié fájl-t lementettem, majd amikor küldtem a beszámolót a csatolmányoknál kiválasztva a MÁK igazolást a hozzáadás gomb használatával simán kikerestem és csatoltam onnan, ahová le lett mentve.

Minek akarod megnyitni a fájlt?

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: b2i21 » pén. máj. 28, 2010 8:44 am

Itt adtam meg linkeket, amit át kell olvasni.

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/25725/merleg-elktronikusan-2010?wa=ADO1005&uid=910212#141236

Röviden: 

A MÁK-tól kapott csatolmányt le kell menteni a gépre (nem megnyitni az e-mailben).

A helyet jegyezd meg és onnan kell becsatolni a Abevjava bevallásba. (A Mokka elvileg nem is kell, mert a MÁK már dosszié formátumban küldi az igazolást. A Mokka arra kellhet, ha több cégre kapod az igazolást és nem tudod megkülönböztetni [mert a cég bevallásokat nem külön könyvtárakban tárolod.] és meg kell nyitni).

A csatolás módja a fenti linken le van írva. (Adatok/Csatolmányok kezelése).

Ott arra vigyázz, hogy a "Csatolmány típusa" a "MÁK igazolás" részen legyen a MÁK igazolás csatolásakor. A többinél a "Csatolmány típusa"-nak a "Dokumentumok" -on kell lenni.

Üdv.

 Barna

b2i21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Mérleg elektronikus küldése

HozzászólásSzerző: kissvirág1 » vas. máj. 30, 2010 8:44 pm

Szia!

Az elöttem szólók már a MÁK igazolás csatolását részletesen leírták, a másik kérdésed szeritem az volt, hogy egy személyes kft.-nél nem létezik taggyűlés és így nincs taggyűlési jegyzőkönyv. Ebben az esetben az egyedüli tulajdonos dönt az eredmény elfogadásáról, az osztalékról ,a beszámoló Eszköz-forrás összegéről, a nyereség eredménytartalékba helyezéséről. Ennek neve amit a tulajdonos ír: "Alapítói határozat" Tulajdonképpen éppen úgy leírsz benne mindent, mint egy taggyűlés csak nincsenek tagok akik jelen vannak E/1 személyben iród pl.

 Kis Béla ügyvezető a B kft. egyszemélyes alapítói a következő alapítói határozatot hozom:

                                                I/2010. határozat

Ezennel elfogadom a B kft. 2009.01.01-2009.12.31. -ig terjedő beszámolási időszakra vonatkozó egyszerüsitett éves beszámolót a következő főbb adatokkal:

Adozás előtti er,  Mérleg sz. ered. , E-F, Saját tőke, jóváhagyott osztalék stb.

kissvirág1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég