Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvéd.termékdíj I.negyedév

Elektronikus bevallás

Környezetvéd.termékdíj I.negyedév

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2010-ben negyedévente kell a körny-véd.termékdíjról beadni a bevallást. A műanyag táskát megtaláltam, hol kell vallani, de hol kell vallani a pékárus zacskókat? Sima műanyag?

(Még mindig nagyon kínai, de a vállalkozónak még lövése sincs róla, felelősséget nem vállalkok érte.)

 Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvéd.termékdíj I.negyedév

HozzászólásSzerző: Mzita » kedd ápr. 20, 2010 8:59 am

Én is csak kibic vagyok ebben a témában, miből van a pékárus zacskó? A papírra gondolsz? Én azt 439-es kód alatt vallanám ha nincs mentesség akkor 00 a kód és még azt kell eldönteni hogy az utolsó két kódszám mi legyen, a felhasználásról vezet valami nyilvántartást vagy egyben a készletre vételkor kívánja bevallani(erre is van külön kód)

Várjuk hátha jön egy témában profi.

Mzita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Környezetvéd.termékdíj I.negyedév

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd ápr. 20, 2010 9:56 am

Műanyag zacskóra gondolok.  Egyébként semmilyen nyilvántartást nem vezet, csak vallunk valamit. Tudom, hogy nem jó és büntetnek érte, ha rájönnek, de nem tudom rávenni, hogy vezessen nyilvántartást.  (és nem hiszem, hogy a könyvelő dolga lenne)   Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvéd.termékdíj I.negyedév

HozzászólásSzerző: thzs » kedd ápr. 20, 2010 10:27 am

Szia!

Nem a profi vagyok, de a következőket vélem tudni:

Igen, saját csomagolás, kg alapú, és műanyag, ha abból van. Valamikor, hosszas huzavona után sikerült a reklám táskáktól elválasztani.

Ha év végén bejelented, akkor a köv.évtől lehet a beszerzéskor megfizetett kt díj, és így nincs anyag mérleg vezetési kötelezettsége.

Zs.

thzs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Környezetvéd.termékdíj I.negyedév

HozzászólásSzerző: Szjuli » kedd ápr. 20, 2010 5:34 pm

Amennyiben a pékárus zacskón azt a műanyag tasakot és zacskót érted, amit kiskereskedelmi forgalomban a forgalmazás helyén való megtöltésre terveztek (lásd zacsi, amibe a kiflit teszik), akkor az csak annyiban különbözik más műanyag csomagolástól (ami nem reklámtáska), hogy koordinálón keresztül csak 80%-os mentességet lehet rá kapni.

A díja (mint minden 2010-ben mindené) tömegalapú, 36 Ft/kg.

A KT kódja 418 (az egyéb műanyag nem kereskedelmi csomagolásé 419).

Szjuli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron