Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszerűsített éves beszámoló

Elektronikus bevallás

Egyszerűsített éves beszámoló

HozzászólásSzerző: indian1965 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tavaly kimaradtam a éves beszámolok küldéséből ezért most bajban vagyok.

Nem tudom hogy hogy kell küldeni az igazságügyi minisztériumnak és a cégbíróságnak. Ebben legyetek szívesek segíteni. És még annyit hogy a közzétételi díjjat hová kell utalni?

a 0929-es bevalláson kívül kell még az apehnak valamit leadni? mert hallottam már mindenfélét hogy elektronikusan nekik is kell küldeni az éves beszámolót. Ez igaz?

 

köszönöm a segítséget 

indian1965
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Egyszerűsített éves beszámoló

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. ápr. 10, 2010 6:37 pm

Szia Indián!

A beszámolóra vonatkozóan itt találsz segítséget. Ha valami nem oké, majd kérdezel még.

http://www.adoforum.hu/szakmai_forum/tema/26275/ismetelten-elektronikus-merleg-bekuldes?wa=ADO1004&uid=806759#137801

Már nincs külön Cégbíróság és IM. Egy helyre kell elküldeni és ezzel vége. A közzétételi dij minden társaságnak 3.000,- Ft. Az IRM honlapján található űrlapot kitöltve kapsz egy 16 jegyű azonosítószámot, az nagyon pontosan ráírod az utalásra. A megfizetést követően kapsz egy un. dossziéfájl-t és majd ezt kell csatolni a kérdéses nyomtatványhoz.

APEH-nak 29-est küldünk, + még helyi iparűzési-t ha van az Önkormányzathoz - utoljára. 2010. szeptembertől már a gelyi adó is APEH téma.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszerűsített éves beszámoló

HozzászólásSzerző: szovega » hétf. ápr. 12, 2010 3:26 pm

Szia Indián!

Az alábbi linken sok hasznos infó van. Tavaly én ez alapján küldtem a beszámolót és ment simán.

http://www.e-beszamolo.irm.hu/utmutato-lepesrol-lepesre.aspx

Ezen kívül még a 29-est kell küldened az APEH részére, valamint az önkormányzatnak a helyi iparűzési adót.

Üdv: Gabi

szovega
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég