Adófórum

Adózási és számviteli információk

E-bevallás

Elektronikus bevallás

E-bevallás

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. márc. 25, 2010 11:07 am

Tehát amit beküldünk azon nem kell, hogy aláírás legyen? (megszerkesztem, átalakítom pdf-be, és elküldöm a mindenséggel együtt) Az eredetit kinyomtatom aláíratom és őrizgetem.

Tavaly így csináltam, de régen volt és hátha mégis kellene.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallás

HozzászólásSzerző: zefi » csüt. márc. 25, 2010 11:11 am

Igen, a beküldöttön nincs aláírás. (amikor pdf nyomtatás készül, akkor nem kerülhet rá az aláírás, ezért kell kinyomtatva aláírva a beküldőnek őrizni, hogy megegyezik a kettő)

 

zefi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallás

HozzászólásSzerző: zefi » pén. márc. 26, 2010 11:44 am

Az hiba, ha eddig nem csináltál kieg. mellékletet, mert az a beszámoló része (kivétel az egyszerűsített beszámoló, ami nem keverendő az egyszerűsített éves beszámolóval.) Azért jelzi hibának, mert annak lennie kell, még ha semmi érdemlegeset nem tartalmaz, vannak olyan fomai elemek, amiket muszáj feltüntetni.

Megoldás: kell készíteni egyet!

zefi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallás

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. márc. 26, 2010 12:22 pm

zefi!

Amihez nem kell kieg melléklet, azt sajátos  egyszerűsített éves beszámolónak hívják. A sajátos szó az, ami megkülönbözteti az Egyszerűsített...-től.

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E-bevallás

HozzászólásSzerző: zefi » pén. márc. 26, 2010 1:30 pm

Mit szeretnél beadni? Onnan kell kezdeni. Valóban az előbb nekem kimaradt a SAJÁTOS szócska elnézést. Én ilyet nem szoktam beadni, ezt egy bizonyos kör adhatja be, nem tudom a feltételeknek megfelelsz-e (mármint a cég). Én mindig egyszerűsített éves beszámolót (a régi nomrális) adok be, ehhez pedig kell kieg melléklet. Erre van fent séma. A kieg mellékletnek nincs sémája, annak kötelező tartalmi elemei vannak.

 

zefi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallás

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. márc. 26, 2010 2:59 pm

2009-ig minen társaságnak kellett kiegészítő mellékletet készíteni. 2010. évben bejött a sajátos egysz.éves beszámoló, amit alapvetően Bt, KKt (ahol van korlátlan felelősség) , aki egyszerűsített éves beszámolót készíthet. 

(6) Az a jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, valamint korlátlan mögöttes felelősséggel működő egyéni cég, amely könyvvizsgálatra nem kötelezett, egyszerűsített éves beszámolóját, saját választása alapján a 98/A. § szerinti sajátos módon is elkészítheti.

(7) A (6) bekezdés szerinti sajátos egyszerűsített éves beszámoló választása esetén a gazdasági társaság és az egyéni cég a választásától mindaddig nem térhet el, amíg a választás feltételeinek megfelel

 

98/A. § (1) A 9. § (6) bekezdése szerinti választás esetén az egyszerűsített éves beszámolót a (2)-(4) bekezdések figyelembevételével kell elkészíteni (sajátos egyszerűsített éves beszámoló).

(2) Az (1) bekezdés szerinti sajátos egyszerűsített éves beszámoló csak a 96. § (2) és (3) bekezdése szerinti mérlegből és eredménykimutatásból áll, kiegészítő mellékletet nem tartalmaz.

(3) Az (1) bekezdés szerinti sajátos egyszerűsített éves beszámoló készítése során:

a) az üzleti vagy cégértékre vonatkozó előírások, a 32. § (2)-(5) bekezdése, a 33. § (2)-(5) bekezdése, a 44. § (3)-(5) bekezdése, a 45. § (6) bekezdése, a 47. § (4) bekezdése, a 47. § (8) bekezdésének a kapott kamatokra vonatkozó előírása, az 52. § (1) bekezdésének maradványértékre vonatkozó előírása, az 53. § (1) bekezdésének a) pontja, az értékvesztésre, a céltartalékképzésre [a 41. § (7) bekezdés kivételével], az értékhelyesbítésre és a valós értéken történő értékelésre vonatkozó szabályok, valamint a 60. § (2) bekezdésének előírása nem alkalmazhatók;

b) a saját termelésű készletek mérleg szerinti értéke a 98. § b) pontja alapján is meghatározható.

(4) Amennyiben a vállalkozó az (1) bekezdés előírását adott üzleti évre először alkalmazza, az adott üzleti év első napjával nyilvántartott, a 32. § (2)-(5) bekezdése, a 33. § (2)-(5) bekezdése, a 44. § (3)-(5) bekezdése és a 45. § (6) bekezdése szerinti időbeli elhatárolást, az 53. § (1) bekezdés a) pontja szerinti terven felüli értékcsökkenést, értékvesztést, céltartalékot, értékhelyesbítést, értékelési tartalékot, valamint valós értéken történő értékeléssel kapcsolatos tételt meg kell szüntetnie (vissza kell írnia, fel kell oldania). Ezzel egyidejűleg - az 53. § (5) bekezdésében előírtaktól eltérően - a terv szerinti értékcsökkenés módosítható. Az adott üzleti év első napjával a nyilvántartott üzleti vagy cégérték könyv szerinti értékével, ha az meglévő részesedéshez kapcsolódik, a részesedés könyv szerinti értékét kell módosítani, egyéb esetben pozitív üzleti vagy cégérték esetén a terven felüli értékcsökkenés szabályai szerint, negatív üzleti vagy cégérték esetén az egyéb bevételekkel szemben kell azt megszüntetni.

(5) Amennyiben a vállalkozó az (1) bekezdés előírását a következő üzleti évtől már nem alkalmazza, akkor a következő üzleti év nyitó adatai azonosak lesznek az előző üzleti év megfelelő záró adataival, azok korrekciójára - a sajátos szabályok korábbi alkalmazása miatt - az üzleti év nyitásakor nem kerül sor.

 

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallás

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. márc. 26, 2010 3:03 pm

Elinfo!    Taggyűlési határozat viszont még mindig kell (és kellett) amit szintén csatolni kell a beszámolóhoz. 

 http://www.e-beszamolo.irm.hu/default.aspx

 Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég