Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mérleg elktronikusan 2010

Elektronikus bevallás

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: Stefani1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Mivel 2009-évben nem foglalkoztam vele, idén sajnos már bele kellett fognom az elktronikus mérleg küldésekbe. Túljuttam a mérleg összeállításon, majd kértem a befizetéshez is utalványt, és az összeget is sikerült befizetnem. Aztán kezdődött a probléma, a visszaérkező igazolást nem tudtam megnyitni. Ezzel kapcsolatosan megérkezett a reklamálásomra a válasz levél, melyen aztán igazán meglepőrtem. Szóval a lényege, hogy az igazolást csak akkor tudom megnyit ha letöltöm a MOKKANetlock programot, melyen természetesen regisztrálnom is kell magamat. Szóval ezt meg is tettem, bár már a regisztrációt olyan névre és e-mail címre készítettem ami nem a sajátom, mivel nem vagyok hajlandó elfogani, hogy egy egyszerű befizetési igazolás megnyitásához is mindenféle adatomat meg kell adni. Na már most megtörtént minden esemény amivel megnézhetném a visszaigazolást, de sajnos még mindíg nem tudom, hogy milyen válasz érkezett a befizetésre mivel a MOKKA programmal sem tudom megnyitni.

Így most arra az elhatározásra jutottam, hogy a MÁK által küldött igazolást egyszerűen becsatolom a mérleghez, és küldöm tovább. Már nem érdekel az igazoláson szereplő szöveg sem, és összeg sem, de még a hitelesítése sem. Tudomásom szerint a pénzt a bank átutalta, így a többi részlet már nem érdekel.

Kérdés röviden: Ti is hasonlóan jártok-e, vagy csak én vagyok ennyire idióta! Miért nem lehetett volna ezt egyszerűen egy pdf formátumban elküldeni és csatolni a mérleg beküldéskor? Az APEH miért tud nullás igazolásokat küldeni pdf-ben? Ehhez miért nem kell elektronikus hitelesítés, és egyéb ceremónia?

Stefani 

Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd márc. 16, 2010 1:11 pm

A MÁK által küldött igazolás dokumentum formátumban van. Ezt kell csatolni a mérleg mellé. A megnyitás csak annál érdekes, aki több cég igazolását kéri le és meg akarja nézni, hogy melyik cégről van szó.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: Stefani1 » kedd márc. 16, 2010 1:50 pm

A csatolás egyértelmű számomra, még akkor is ha nem tudom mit küldök tovább mivel olvasni még mindíg nem tudom, pedig ezzel sza......-ok most már vagy két órája. Próbálok ezen a tetű programon eligazodni, mivel én igazán csak arra szerettem volna használni, hogy a visszaigazolásokat meg tudjam nézni. Így jelen esetben bármi mást is tovább küldhetek a cégem nevében! Ezért szerettem volna megnézni, hogy mit tartalmaz az általuk küldött igazolás! Most jelenleg csak egy cégről van szó de a következő időszakban előfordul majd, hogy több cég igazolása érkezik majd meg részemre, ekkor majd találomra csatolgatom az igazolásokat, befizetések szerint? 

Tehát még mindíg azt nem értem, miért nem lehet olvasható formátumú igazolást küldeni a földi halandóknak! Miért kell újabbnál újabb idióta programokat tanulgatni egy 3.000.- Ft-os befizetési igazoláshoz!  

Stefani

 

Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: validitas » kedd márc. 16, 2010 1:54 pm

Szia Stefani!

Ezt mi sem értjük, de inkább az IRM-nél kellene reklamálnod, ők találták ki. Mi is csak alkalmazni vagyunk kénytelenek.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: Stefani1 » kedd márc. 16, 2010 2:08 pm

Szia 

Bocsánatot kérek hogy megbántottalak titeket! Nem állt szándékban senki sem megbátani!

Igazából nem reklamálásnak szántam, ha nem azoknak a tudatlanoknak akik hasonló cipőben járnak mint én, hogy ne kelljen keresgetni azt, ami egyébként nincs.

Stefani

Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd márc. 16, 2010 2:24 pm

Dehogy bántottál meg. Mi legalább annyira zúgolódunk, mint Te. Az informatikai tudás hiánya nagyon megkeseríti az életünket. A "kis" könyvelők, könyvelőirodák nem engedhetik meg maguknak, hogy állandó informatikust tudjanak maguk mellett, aki megoldja a problémákat. Egyébként az lehet a problémád, hogy valamit még be kellett másolni a MOKKÁ-ba ahhoz, hogy olvasni tudjál. Na, ezt én is távsegítséggel tudtam megcsinálni.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: Stefani1 » kedd márc. 16, 2010 2:36 pm

Sziasztok

Most találtam a neten egy honlapot ahol segítenek bizonyos leírásokban a mokka program használatában és egyéb elektronikus közzétételben. Akit érdekel itt nézzen utána:

http://www.konyvelozona.hu/2009/05/konyveloknek-lepesrol-lepesre-4-elektronikus-beszamolok-elokeszitese-a-mak-igazolassal-kapcsolatos-teendok-a-netlock-mokka-telepitese/

Stefani

Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: Stefani1 » kedd márc. 16, 2010 2:39 pm

Szóval köszönöm az információt. Már több mint három órája próbálok utána nézni ennek a dolognak, és valóban kiderült, hogy a regisztrácó után fognak küldeni e-mail majd valami kis butuska filet amit ha bemásolok a programjukba, akkor lesz olvasható a MÁK által küldött cseppnyi igazolás.

Stefani

Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd márc. 16, 2010 2:43 pm

Látod, tudod Te miről van szó. Igen, jött emailbe egy file melléklet, amit a mokka programba be kellett másolni. Amikor megérkezett a befizetésről az igazolás, akkor már simán meg lehetett nyitni.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mérleg elktronikusan 2010

HozzászólásSzerző: b2i21 » pén. máj. 14, 2010 3:57 pm

Aki még ezt nem nézte át, ajánlom!

http://www.e-beszamolo.irm.hu/utmutato-lepesrol-lepesre.aspx

Aki még nem kezdte el annak röviden:

- AbevJava-ba az elektronikus űrlapok innen tölthetők le, a típus kiválasztásával:

   http://www.e-beszamolo.irm.hu/letoltes-urlap.aspx

- Ha a befizetési igazolás megérkezik akkor a Mokka-t le kell tölteni

(ezzel kell az igazolást dosszié formátumra alakítani)

http://www.netlock.hu/mokka/ innen. A telepítés előtt nem árt megnézni "Stefani1" által feljebb leírt linket!

- A kieg.mellékletet stb. PDF jeit az Abevjava Adatok/Csatolmányok kezelése részen kell csatolni.

http://www.e-beszamolo.irm.hu/utmutato-a-kitolteshez.aspx Itt egy minta.

Kb. ennyi.

Még egy fontos dolog: Ha a mérleget nem tudjátok PDF-ben előállítani, akkor itt

http://www.e-beszamolo.irm.hu/utmutato-lepesrol-lepesre.aspx az 5. pontban a "PDF készítő program" részre kattintva telepíthetitek és úgy használhatjátok, mint egy nyomtatót (de PDF fájlt állít elő) .

Üdv.

 Barna

b2i21
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron