Adófórum

Adózási és számviteli információk

0953 részleges feldolgozása?

Elektronikus bevallás

0953 részleges feldolgozása?

HozzászólásSzerző: DonnaTonna1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nem nagy horderejú a probléma, csak megkédezem, hogy Ti tapasztaltatok-e már ilyet : a beküldött 0953-as bevallást a lehívott folyószámla-kivonat szerint rendben feldolgozták, csak a két adónem közötti  átvezetési kérelmemet nem könyvelték, így az egyiken tartozás, a másikon ugyanannyi többlet van (picike összeg csak, kb. 800 Ft ). Vajon várható, hogy mégegyszer hozzányúlnak, vagy az átvezetéseket később könyvelik, vagy hogy van ez?

Ilyen kis összegnél nem izgulok, de mi lenne, ha ugyanez jóval nagyobb nagyságrendű lenne?

 

DonnaTonna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

0953 részleges feldolgozása?

HozzászólásSzerző: szovega » hétf. márc. 15, 2010 5:27 pm

Szia!

 Az átvezetést 30 nap múlva fogja könyvelni az APEH. Mivel később lesz megfizetve emiatt a befizetendő összeg, ezért még késedelmi kamatot is fog felszámolni utána. Tavaly én is így jártam.

 

szovega
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

0953 részleges feldolgozása?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. márc. 15, 2010 6:24 pm

Szia! Nálam sem könyvelték fe az átvezetést az 53-as bevalláson. várok még egy kicsit és rákérdezek, nálam még nem fordult elő ilyen eset. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0953 részleges feldolgozása?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. márc. 15, 2010 6:33 pm

Sziasztok!

Nálam is nagyon érdekes...sem az SZJA-t, sem az átvezetéseket  egyáltalán nem dolgozták fel (szerintem, mert visszajár szja életbizt.miatt), már azt hittem "be sem jutott", de a különadó érdekes módon fel van könyvele...???!!! Megnyugodtam, hiszen egy bevalláson van...

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0953 részleges feldolgozása?

HozzászólásSzerző: l.nora » hétf. márc. 15, 2010 7:30 pm

Szia !

Nekem Ev-om van akinek ugye febr. 25-ig elment a bevallása, és az átvezetést szintén nem könyvelték meg le.

Szerintem türelmesnek kell lenni, mert ugyan áfá-val kapcsolatban, de én úgy jártam, hogy kiutalás helyett átvezetést kértem, és mivel több hét alatt nem történt semmi, beadtam egy 17-es nyomtatványt.

Persze kb. egyszerre dolgozták fel a két átvezetést, így nem is volt annyi összeg amelyről a két átvezetést rendelkezett.

Egyszóval jó nagy galibát okoztam a türelmetlenségemmel.... vagy az apeh késlekedésével.

Ez már csak nézőpont kérdése.... 

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0953 részleges feldolgozása?

HozzászólásSzerző: DonnaTonna1 » hétf. márc. 15, 2010 8:09 pm

Köszönöm a választ!

A késedelmi kamat azért nagy disznóság lenne,  hiszen az átvezetés éppen arról szól...

Remélem, nem így lesz!

DonnaTonna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

0953 részleges feldolgozása?

HozzászólásSzerző: DonnaTonna1 » hétf. márc. 15, 2010 8:10 pm

Köszönöm az összes reagálást!

Sziasztok

DonnaTonna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég