Adófórum

Adózási és számviteli információk

Felszólítás hiánypótlásra 1008

Elektronikus bevallás

Felszólítás hiánypótlásra 1008

HozzászólásSzerző: Finken » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Úgy látszik ebben az évben én már csak állandóan javítóbevallásokat küldök. A januári 1008-asra most kaptam felszólítást, 36 embernél a 78-ból áthozta az importból a  a biztosítási jogviszony időtartamát olyan oldalakra is, ahol nem volt adat. (Két részletben csináltam meg, egyik nap az első 36-ot, másik nap a többit. Akkor jó volt, leelllenőriztem, de közben másnapra lehetett egy verzióváltás Nem is ez a lényeg, hanem, most, hogy beküldöm a javító bizonylatot, az összes ember szerepeljen benne, vagy csak a javított?"

"Tájékoztatjuk, hogy a bevallását csak abban az esetben tudjuk feldolgozni, ha olyan javító bizonylatot küld be, amelyen valamennyi jelzett hibát kijavított."

De az útmutatóban az van, hogy helyesbítésnél  a magánszemélyre vonatkozó teljes adatcsere kell.

Finken
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felszólítás hiánypótlásra 1008

HozzászólásSzerző: pici-andika » hétf. márc. 08, 2010 9:40 am

Szia!

Én is kaptam már ilyen levelet, ebben az esetben mind a 78 embert újból tartalmaznia kell a bevallásodnak, tehát újból el kell készítened a bevallást, csak annyi plusz tennivalód van, hogy az A lapon fel kell tüntetned  "az adóhatóság által hibásnak minősített bevallás vonalkódját". Ez rajta van a levelen, amit kaptál.

Üdv: Andika

pici-andika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Felszólítás hiánypótlásra 1008

HozzászólásSzerző: Finken » hétf. márc. 08, 2010 10:05 am

 

Andika! A 1008 A lapon a H(elyesbítés)-t oda kell biggyeszteni? És a kijavított M-lapokon a H-t feltüntetted, vagy nem kell egyik helyen sem? Köszi: Ági

Finken
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felszólítás hiánypótlásra 1008

HozzászólásSzerző: pici-andika » hétf. márc. 08, 2010 10:28 am

Szia Ági!

Nem kell H betűt írni, mert ezt a bevallást az adóhivatal nem tudta feldolgozni. Helyesbítés, adózói javítás akkor van, ha az adóhatóság feldolgozta a bevallást, csak utólag veszed észre, hogy mégsem teljesen jó, amit beküldtél. De itt nem erről van szó. Csak a vonalkódot kell feltűntetned, hogy tudják, hogy melyik bevallásod akarod javítani. Ezzel kicseréled az előzőleg beküldött bavallásodat erre. Csak ezt fogják könyvelni, az előzőt nem veszik figyelembe.

Andika

pici-andika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Felszólítás hiánypótlásra 1008

HozzászólásSzerző: Finken » kedd márc. 09, 2010 7:38 am

Andika! Sikerült, kaptam levelet, hogy a beérkezett bevallás könyvelése megtörtént, további teendőm (legalábbis ezzel) NINCS!

Köszi: Ági

Finken
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron