Adófórum

Adózási és számviteli információk

...08/NY kell-e ha nem munkáltató,kifizető

Elektronikus bevallás

...08/NY kell-e ha nem munkáltató,kifizető

HozzászólásSzerző: nmrozika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tudom, hogy "lerágott csont"....nem is kérdést, inkább a választ szeretném leírni, mert most kaptam felszólítást.

Az egyéni vállalkozók 2009-ben sem voltak munkáltatók, kifizetők, de mivel nagy volt a "fejetlenség", hogy nekik kell-e nyilatkozni a 09NY-en, hogy nullás a bevallásuk...úgy döntöttem, hogy nyilatkozok. 2010-ben sincs alkalmazott stb, gondoltam új év, most nem adok be nyilatkozatot (NY) és nullás 1008-at sem. Jött a felszólítás.

Ügyintézővel egyeztetve: 2009.01.01-től ha adtam be nullás vagy adatos 0908-at, adtam be akár előre mutatóan, akár havonta 09NY-et a 0908-ra BE KELL ADNI a 1008-at nullásan vagy az NY-et mindaddig, míg vállalkozó az illető (vagy más törvényt nem hoznak) akkor is, ha nem munkáltató, nem kifizető...

Ha nem adtunk be 0908-at vagy 09NY-et, akkor most, 2010-ben sem kell, ha megfelel a feltételeknek (nincs mit bevallani).

Számomra ez új volt, hogy NEM ÉVENTE indul újra a kell/nem kell vizsgálat, hanem 2009.01.01-től számít, hogy adtunk-e bevallást vagy nyilatkozatot.

Biztos van, akinek nem mondtam újat, de legalább mostmár értem, hogy a 08-as tekintetében hogy kell eljárni!

Üdv. Rozi

 

nmrozika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

...08/NY kell-e ha nem munkáltató,kifizető

HozzászólásSzerző: » kedd márc. 02, 2010 2:51 pm

Köszi, hogy megosztottad ezt az infót!

 Időnként elbizonytalanodok ebben a kérdéskörben (is), hogy akkor beadni vagy nem beadni..:)

gabi

 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég