Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyfélkapu ujitás

Elektronikus bevallás

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. márc. 01, 2010 10:26 am

Rozalinda! Hát már az új dolgoknak sem tudsz örülni??   :)))
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. márc. 01, 2010 10:43 am

Nagyon örülök az uj dolgoknak!!??.  Én fogékony  vagyok minden ujra, keresem a kihivásokat. Ügyfeleim száma  ujra  szaporodni fog.  Ismét több könyvelő lesz kénytelen feladni a szakmát - mert vagy nem bír haladni a korral, vagy nem akar pénzt áldozni az átállitásra.

Egyúttal  szomoru is vagyok, mert nem vagyok elég informatikus  ahhoz, hogy  operációs  rendszereket cseréljek, frissitsek, esetleg memóriabővitést hajtsak végre. Micsoda pénzeket lehet majd vele keresni, vagy tévedek????

Felvetésemben - kérdés  feltevés -  a lényeg az operációs rendszer frissitésen volt. A  válaszolók csak az ügyfélkapu technikai kezelésével voltak elfoglalva.  Olvassátok el a cikket.

 Biztos lehet majd pályázni - számitógép és programvásárlás, mondjuk 100 % támogatásra - könyvelő kiszolgálja a   hivatalt  témakörben.

 

 3.  Az Ön gépére telepített Java verzióval csak a 2010. július 1. előtti ÁNYK program verziók használhatóak. Mivel az Ön által használt operációs rendszerre nem telepíthető a Java JRE 1.6-os verziója, így a számítógépére a Microsoft Windows újabb verzióját  (Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7), vagy bármely, Java 1.6 futtatására alkalmas egyéb operációs rendszert szükséges telepíteni (Linux, Mac OS X).

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. márc. 01, 2010 10:47 am

"Micsoda pénzeket lehet majd vele keresni, vagy tévedek????"

Nem tévedsz. Csak nem Te fogsz keresni, hanem az ámítástechnikusok... (Vajon melyik cég fizette le az illetékeseket?? )

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. márc. 01, 2010 10:50 am

Rozalinda! Tökéletesen egyetértek a háborgásoddal. Én jómagam sem vagyok képes operációs rendszereket telepíteni, az informatikusok pedig általában 35oo,-Ft/óra díjért dolgoznak. Ki lehet számolni könnyen, hogy egy frissítés mibe fog az olyan könyvelőknek kerülni, akik maguk képtelenek elvégezni mindezt. Mi könyvelők, olyan dróton rángatott kis bábuk vagyunk...... bármit meg lehet velünk tenni.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. márc. 01, 2010 10:58 am

Szia!

Ami kell, azt lementem a gépemre, majd onnan kíírom CD-re. Ami nem kell (érkeztetési, egyéb üzi), azt törlöm és kész.

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. márc. 01, 2010 11:11 am

Szent Ég! És még én panaszkodok.

Rozalinda! Valóban csak azzal voltunk elfoglalva,hogy az " új ügyfélkapu " ....Bocsáss meg érte.

Hála a jó égnek, ezek szerint én igencsak jó partit csináltam annó, amikor férjhez mentem, ilyen munkákra mindig kéznél van egy informatikus vagy legalábbis olyasmi....na jó, munkaidő után kéznél van......de hogy mibe kerül ez nekem, hogy fogom én ezt meghál(ál)ni neki ::)))

Bele sem gondoltam, hogy ez nem mindenhol ilyen természetes. De fel a fejjel, ha még nincs ilyen újfajta operációs rendszered, nézd a jó oldalát: lesz egy szuper új géped, még nagyobb monitorral, sok giga memóriával, ami csak úgy röpködtet majd téged a virtuális világban, olyan gyors lesz. :)) Hja, és jól jön az a kis tárgyi eszközbe visszaforgatott vagyonka, márha van miből visszaforgatni.

(Na jó, látszik, hogy informatikai szemszögből kényelmesen szőke maradhatok, de ez az én bajom.)

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. márc. 01, 2010 11:16 am

Az értesítési tárhelyen lévő dokumentumokat elolvasás után rögtön a gépemre mentem, mert nyitottam neki egy mappát ( ebev nyugták). A elfogadót ki is nyomtatom. Egyszer ugyanis elakadt egy bevallás, azóta óvatos vagyok.

Azoknak kell operációs rendszert cseréli, akik a 98, vagy régebbi verziót használják. Én legalábbis így olvastam.

KJ.

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. márc. 01, 2010 11:18 am

Én is szívesebben rakosgatom tartós tárba az elfogadott nyugtákat, csak biztos ami biztos alapon, hiszen az eBev-en ugyanaz ugyanúgy elérhető bármikor. Az elején még mentegettem hűségesen, de elég átláthatatlan az "Apeh nyugták" mappa, ha nem nevezgetem minduntalan át őket valami felismerhetőbb formába. Inkább kinyomtatom, és a bevallás mellé tűzöm.

Had kérdezzem már meg: Ti minden bevallást kinyomtattok? Gondolom többnyire igen, de a járulékbevallásokat is?

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ügyfélkapu ujitás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. márc. 01, 2010 11:20 am

A járulékbevallásokból én csak az A-t szoktam kinyomtatni, az M-eseket nem. Már nem is tudnám hova tenni őket, ha nyomtattam volna.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég