Adófórum

Adózási és számviteli információk

E-bevallás-nyugdíj

Elektronikus bevallás

E-bevallás-nyugdíj

HozzászólásSzerző: Csáki » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mindenkit szeretettel üdvözlök! Még nem találkoztunk, Csáki Éva vagyok. Abban szeretném a segítségeteket kérni, mit tennénet az e-bevallásban, ha dolgozó március 01-ig el van számolva, / Nyugdíjfolyósító kérésére / március 02-től nyugdíjas,  ez után valljuk a járulékokat, 03. 05-én visszalép, mint részmunkaidős. Február 1-28-ig, /  márciusi bevallás /, március 01. egy nap külön, pótlappal 05-től / április bevallás / de mi legyen a kilépés dátumával 03.01-el? Apeh-nak kijelentettem, visszajelentettem. A válaszokat köszönöm!

 

Csáki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E-bevallás-nyugdíj

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. márc. 07, 2007 1:51 pm

Szia !

Nekem úgy tűnik a kérdés feltevésből, hogy a március 1-e még foglalkoztatott volt a 2-án nyugdíjba ment dolgozó, így az egy napot kell jelenti a 708-ason attól függően, hogy teljes munkaidős vagy rész munkaidős volt nyugdíj előtt.

A kijelentés milyen időpontokra vonatkozott, az elseje szerepel valahol? Ez is lényeges, de biztos hogy akkor még munkaviszonyban volt és ezt így kell kezelni.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallás-nyugdíj

HozzászólásSzerző: vorosgem » szer. márc. 07, 2007 3:41 pm

Szia! nekem is volt tavaly hasonló dolog, márciusra 2 jogviszonya van, így a 0708M en a 08-asból 2 db-ot kell kitölteni.

Aztán jó kérés, hogy a kilépés dátumához mit irsz a 06-ös lapon.

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron