Adófórum

Adózási és számviteli információk

0901 bevallás EVA-s BT-nél

Elektronikus bevallás

0901 bevallás EVA-s BT-nél

HozzászólásSzerző: ekovacs74 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Még mindig a 01-esekkel nyűglődök... EVA-s Bt be kell hogy adja a 01-est, illetve helyette az Ny-est, ha van szakképzési hj kötelezettsége? Merthogy az EVA-snak azt a 0943-ason kell vallania...

Félévkor, amikor be akartam adni a 01-est előlegfizetésre, azt mondta a nyomtatvány hibaüzenete, hogy EVA-s cég nem adhatja be ezt a bevallást. Most - bár próbáltam frissítés nélkül megnyitni az akkori bevallást, de valamikor már valószínűleg megnyitottam egy újabb verzióval - már nem mondja ezt a féléves bevallásra sem... úgyhogy elvesztettem a fonalat egy kicsit (meg három kis lurkóval vagyok itthon, csak úgy mellesleg próbálom a régi cégeimet könyvelni, és elég nehéz így képben maradni - bár ez alapból is igaz szerintem a folyamatos változások miatt. Na mindegy, nem ez a kérdés most, és előre is köszi mindenkinek!)

E.

ekovacs74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0901 bevallás EVA-s BT-nél

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd feb. 16, 2010 2:47 pm

Szia!  Jól tudod, az EVÁ-s a szakképzésit a "43-asban vallja, ha van neki.  De a '01-es bevallási nyomtatvány nemcsak a szakképzésire van kitálva..  tehát vagy az NY-en nyilatkozol rá, vagy beadod nullásan a 0901-et, 02.25-ig.  De Ne jelöljél rajta szakképzésit.  Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

0901 bevallás EVA-s BT-nél

HozzászólásSzerző: miki7508 » hétf. máj. 03, 2010 1:15 pm

Csak egy kis méltatlankodás... Én nem értem ezt a 0901-es bevallást. Idáig nem kellett beadni evásoknak, most meg hirtelen kell? Nullás áfa bevallás beadáshoz miért nem ragaszkodnak? Az vajon miben más???

Miki

miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég