Adófórum

Adózási és számviteli információk

0901 éves bevallás EVA -s bt-nek

Elektronikus bevallás

0901 éves bevallás EVA -s bt-nek

HozzászólásSzerző: zalainok » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

1. A bevételi nyilvántartású EVA-s bt cégautó adójáról negyedévenként beküldtem a 0901-es bevallást (utoljára 2010. január 20-ig a negyedik negyedévről). Kell-e éves (összegző) bevallást is küldeni a cégautó adóról? 

2. A 0901-es nyomtatványon szereplő többi adónem esetében nulla kötelezettsége van a bt-nek (szakképzési járulék sem érinti). Ezekről kell-e nullás bevallást készíteni? (Nem küldtem be 09NY-et, kellett volna???) Ha igen, technikailag hogyan csináljam a nullás bevallást? Szeretnék tanácsot kérni!

3. 2010-re vonatkozóan a cégautó adót kivéve változatlanul nem lesz olyan adókötelezettsége a bt-nek, ami a 1001-es nyomtatványon szerepel. Küldhetek-e még NY-t, vagy éves bevallóként  majd a következő évben lesz csak aktuális a jelentés?

A szakértők segítségét előre is köszönöm. 

Marika

zalainok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0901 éves bevallás EVA -s bt-nek

HozzászólásSzerző: validitas » kedd feb. 16, 2010 12:22 pm

Szia Marika!

1. Nem kell.

2. A NY-n tudod a 0901-et nullásan beadni, és ha nem adtál be 09Ny-t, akkor be kell adni.

3.Éves bevallóként majd köv. évben lesz köteles beadni a bevallást, egyébként pedig a cégautó adó miatt negyedévente úgyis adsz be (meg az I.féléves szakképzési miatt is kell).

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0901 éves bevallás EVA -s bt-nek

HozzászólásSzerző: zalainok » szer. feb. 17, 2010 10:18 am

Kedves Böbe!

Köszönöm a válaszokat, de még nem teljesen értem, hogy mit is kellene tennem.

2. kérdésnél: NY-t a 2009-es évre vonatkozóan adom be nullásan? Én úgy értelmeztem, hogy ez a nyomtatvány a 2010-es évre vonatkozik, és előzetesen jelezhetem, hogy nem lesz ilyen adó kötelezettsége a Bt-nek. Ezt félreértettem???

3. Ha nincs szakképzési járulék kötelezettsége a Bt-nek, félévkor a 0-t is jelenteni kell???

Előre is köszönöm a további eligazítást...

Marika

zalainok
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég