Adófórum

Adózási és számviteli információk

NY lenni vagy nem ?

Elektronikus bevallás

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók

Aki tavaly nyilatkozott a 09NY-n, hogy nincs kötelezettsége 0901,0908,0958 miatt, annak most ismét be kell adni a NY-t a 2009-es évre ?

Vic 

 

 

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 11, 2010 8:36 am

Szia Vic!

Gondolom azt akartad kérdezni, hogy 2010-re be kell-e adni a Ny-t ezekre a bevallásokra. Igen, be kell adni, ha nincs kötelezettsége. 2009-re már beadtad, arra miért adnál még egyszer?

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. feb. 11, 2010 9:08 am

Nem, 2009-re gondoltam. valahol fél füllel hallottam, hogy vannak adónemek amikre újból be kellene adni talán....

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 11, 2010 9:14 am

A 0901-essel van a kavarás. Mert azt nem tudjuk igazán eldönteni, hogy a szakképzési miatt febr.25-re be kell-e adni nullásan. De az APEH több igazgatósága is azt a véleményt képviseli, hogy aki a 09Ny-en az egész évre bejelölte, hogy nullás, annak nem kell most nullásan beadni.

Más vélemények szerint az a tuti, ha bemegy a 0901 a szakképzési miatt nullásan, ha nincs kötelezettség, függetlenül az Ny-től. Én nem adom be, mert az NY-en már megadtam, hogy nullás. Ha az APEH kekeckedik, akkor megkérem őket, ugyan írják már meg, hol tájékoztattak arról, hogy az Ny ellenére be kell adni nullásan.

Hát ennyit tudok... :-))

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. feb. 11, 2010 9:22 am

Szia Vicuska!

Épp most tettem fel az "újra ki vagyok akadva -0901" témát. Felhívtam az apehot, és igen, ezt mondták amire Te is rákérdezel. Ott konkrétan meg tudod nézni mit mondtak.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: modzso1 » csüt. feb. 11, 2010 10:16 am

Sziasztok.

 A mi tapasztalatunk: Amikor bejött ez az Ny-es bevallás az irodában ülő 4 kolléga egymás után felhívta az APEH ügyfélszolgálatát és mind a négyünknek mást mondtak... Mi azokból azt szűrtük le, hogy azokban az esetekben érdekes a kérdés ahol egyéb adókból pl. negyedéves a cég. Ebben az esetben a cégnek negyedévente lenne esedékes a bevallása szemben a szakképzésivel ami (persze félévkor előleg) éves elszámolású adó a többi 01-esen szereplő adóval szemben.Tehát az Ny-el ebben az esetben a megfelelő oszlopba írva kiváltod a negyedévente esedékes egyéb adó bevallást, de nem váltod ki az éves elszámolásúnak minősülő szakképzésit. Ebben az esetben a negyedéves beküldésének határideje pl. jan. 20 a szakképzésié febr. 25. Ezért kell kétszer küldeni. Vagyis ezért kell küldeni a szakképzésit nullásan akkor is ha volt NY.

 

Hozzátenném, hogy ezt 4 ügyintéző válaszából raktuk össze...

 

Péter

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. feb. 11, 2010 10:30 am

Igen, nekem is pontosan ez az okfejtés jött le abból amit az apehos ügyintéző mondott (nem így, de ez a lényege szerintem is.)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » vas. feb. 14, 2010 9:59 am

Én pediglen azon az állásponton vagyok, hogy nem küldök. 09NY beküldve tavaly.  Akinek nem megy be a nullás bevallás, az kap egy felszólitó levelet, hogy mit mulasztott. A levél jöhet email, vagy az értesitési tárhelyre, vagy papiron postán. Ebből megtudjuk kinél mulasztottunk, és  mit.  Ekkor pótolom a nullás bevallásokat. Eddig ez volt a célravezető.

Mert különben járhatunk ugy , mint az egyszeri könyvelő tavaly -  vagyis mi.  Nyugdijas egyéni vállalkozónak 09NY nyilatkoztunk,  hogy  0958 nullás  lesz.  Egész  évben kaptuk a leveleket, hogy nyugdijas  EV a 0958-ra nem nyilatkozhat javitsuk a 09NY.   Pedig a kitöltési utmutatót alaposan tanulmányoztuk és az ügyfélszolgálattal is beszéltünk.

Én a továbbiakban nem akarok abba  a hibába  esni, hogy feleslegesen küldök be valamit és utána javitásra szólitanak fel. Mert ha értesitési tárhelyre jön az még csak csak, de ha ügyfél kapja papiron, akkor van a baj.  Mert nem ért belőle  semmit.  De akkor beküldöm az apehbe az ügyfelet, hogy az ügyfélszolgálaton mondja el a véleményét, ne nekem:  hogy  miért  kell azt a sok nullás bevallást adni. Pl egy ilyen nullásan be nem adott bevallás miatt esetleg nem kap adóigazolást.

Rendeletlen ügyfélnek, meg szándékosan nem küldöm a nullásakat, kapjon csak felszólitó levelet postán, mert egyébként nem látja be milyen sok munkája van a könyvelőnek. Rendetlen ügyfél idejön február 20-n a könyvelési anyaggal, hogy neki csak szja bevallást kell küldenie. Hoz 20-30 számlát.  Mert neki kevés anyaga van. Na ilyenek esetébern hanyagolom az ügyintézést, kapjon csak felszólitó levelet. Ugy sem kap észbe.  Most is van 5 vállalkozóm, akik tavalyra még semmi könyvelni valót nem hozott, pedig már  4-5-ször  szóltam  neki, sőt kettőnek beigértem, hogy elzavarom.  De marhára  hidegen hagyja  őket.  

 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NY lenni vagy nem ?

HozzászólásSzerző: violetta01 » szer. feb. 17, 2010 2:53 pm

Szia!

Én a nyugdíjasnak is beküldtem a 09NY-en a 0958-at egész évre nullásan. Eddig senki nem szólt, és az 58-as nullásat sem keresték.

A rendetlen ügyfelekkel kapcsolatban teljesen igazad van. Nekem is van néhány ilyen vállalkozóm. Igaz a szerződés szerint, időben felmondtam nekik dec. 31-el. De ahogy írod egész évben küldtem a szükséges bevallásokat ingyen, a mai napig nem láttam őket. Hogy mi lesz az 53-asukkal gőzöm sincs.

Üdv. Ibi

violetta01
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron