Adófórum

Adózási és számviteli információk

már megint kerekítési probléma

Elektronikus bevallás

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

0901. Éves szinten a szakképzési 31.590., tehát 32 ezer forint. Első félévben elment a 16 ezer, a második félév is 16 ezerre jött ki. Írnám be a bevallásba. Az első félév alapja 1080, ott be is írja magának a 16 ezret. A második alapja 1026, ott pedig beírja a 15 ezret, és nem engedi módosítani. Pedig nekem a kerekítés miatt 16 ezret kéne írnom. Ilyenkor mit lehet csinálni??? A bérek ezer forintra kerekek, de megnéztem, akkor írna 16-ot, ha alapnak 1034-et írnék, és az már kerekítésbe is durva!

Ötleteket köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. feb. 01, 2010 8:27 pm

Kata!

Akkor hagyd érvényesülni a kerekítéskalkulátorukat!!! "oszt" osszák be a 31 eFt-ot! :)))

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: Rozalinda » hétf. feb. 01, 2010 8:57 pm

Most, hogy minden ilyen nagyon elektronikus lett, mehetne az összes bevallás akár forintban is.  A  számitógépek simán tudnák kezelni.  Az egyéni vállalkozó bevallása forintban megy, tehát nem probléma.  Mi megmenekülnénk egy  csomó bosszuságtól, meg  számolgatástól.

Szerintem is jó a 31 ezer. Az a revizor aki megállapitja az ezer forint hiányt az meg is érdemli. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: szaboicus » hétf. feb. 01, 2010 9:25 pm

Sziasztok!

Szia Kata!

Csak béred volt.

Természetbeni juttatás után fizetendő szakképzési nem volt?

Pl:telefon,stb,

Üdv:Icus

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. feb. 01, 2010 9:53 pm

Sziasztok!

Igen Icus, csak bér volt nem volt más.

Az a gond, hogy a másik cégnél meg éppen emiatt a hülyeség miatt meg 1 ezer forinttal több jön ki. Én meg már elutaltattam a szakképzésiket, mert azt mindig el szoktam velük utaltatnai a decemberi számfejtéssel, meg is szokták és nem is bánják. Akinél kevesebb jönne ki annál semmi gond, mert betudnám félévkor, de akinél meg több jön ki, hát végül is talán megértenék, hogy ilyen hülye a program...

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd feb. 02, 2010 12:12 am

Sziasztok!

Nekem is hasonló gondom volt, 20-val elküldtem az összes szakképzésit, nem akarózott várni újabb berzióra, meg kérdezgetni. Amit a részletező lapon felajánlott, - nálam a szükségesnél 1000-rel többet hozott ki - úgy hagytam, a főlapon meg azt írtam ami nekem kijött. A folyószámla így lesz rendben. Még nem szóltak, hogy rossz. A részletező lap azért kell nekik, mert az apehnak is adatszolgáltatási kötelezettsége van.

Egyébként meg összeadva a Te két félévi ezresített alapodat, felszorozva a másfél százalékkal, tökéletes kijön kerekítve is a 32.

Az már más tészta, hogy lesz némi eltérés országos szinten a lejelentett részletes adatok szerinti éves szkhj, meg a folyószámlára bevallott szkhj között, de ez már legyen az ő gondjuk.

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 02, 2010 7:04 am

Szia Edit!

Ez érdekes megoldás, ilyet még nem hallottam. Ha 20-án küldted, még simán lehet hogy írnak, hogy valami nem jó. Megnézted febr. 25-el a folyószámlát, felkönyvelték? Mert ha felkönyvelték így, akkor biztosan elfogadták. Megtennéd, hogy megnézel egyet? Mert ha okés így, akkor én is ezt fogom tenni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: olahneedit » kedd feb. 02, 2010 10:28 am

Szia!

Gyorsan meg is néztem párat, aztán gyorsan a fejemre is csaptam, mert még nem láthatom, hiszen csak 02.25-el lesz fent, hamarabb nem.

A negyedévesek bevallását már látom.

Máshonnan közelítem meg: Egyik emberkémnél áprilisban úgyhagytam a kerekítéseket a 08-ason, ezért az éves ellenőrzéskor kibukott az 1-1e Forintos eltérés. Eddig ilyen miatt még nem kellett önrevízióznom, ezért rágódtam rajta egy sort, hiszen M-est nem kellett hozzá csatolni, azon nem volt változás, a 03-as lapon viszont fals alapokat kellett megadnom, hogy az adóösszeg helyére kerüljön a folyószámlán. Zavart, hogy nem igazat írok. De senkit sem érdekel, hogy mi van ott az alapban. Már fel is könyvelték.

Na most, ha hasonlóan végigvinnénk a szakképzésit, elmegy a bevallás a program adta kerkítésekkel, pl plusz 1e kötelezettséggel, felkönyvelik, majd önrevízió, mert mégsem annyi, -1e, az alap hozzá szintén fals minusz lesz, mert kizárt dolog, hogy a másfél százalék alapját ezerre pontosan be lehetne lőni.

Jó, ok, ez is olyan beleerőszakolós, de ugyan mit tudnál egy olyan bevallás-kitöltő programmal kezdeni, ami nem engedi meg a +-egyezres kerekítést?

Üdv: Edit

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 02, 2010 10:36 am

Szia Edit!

Le tudod kérni úgy is a folyószámlát, hogy a tól-ig intervallumot febr. 25 vagy 26-ig adod meg, és akkor ha feldoldogzták a bevallást az már ott látszódni fog. Én is nem olyan rég tudtam meg ezt.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

már megint kerekítési probléma

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 02, 2010 10:38 am

Sziasztok!

Lezárom a kérdést, mert ötletek szerncsére vannak :-))) még molyolok rajta egy kicsit, hogy mit tegyek, de Edité tetszik.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron