Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

Elektronikus bevallás

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: hencidateleház » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


Alapítványunk 2009. év elején a 2008.évről a 0801 nyomtatványt küldte el, amelyet nullásan töltöttünk ki (nem volt semmilyen adó vagy járulékfizetési kötelezettségünk) és itt megtettük a "Társasági adóbevallást helyettesítő nyilatkozatot" is. A mostani 0901 nyomtatványt nullásan akarom beadni, akkor a 09NY-t kell küldenem? Viszont sem a 0901-en sem a 09NY-en nincs rajta a "Társasági adóbevallást helyettesítő nyilatkozat". Ezt hogyan, milyen nyomtatványon lehet megtenni? És milyen határidővel?

Válaszokat nagyon köszönjük!

Teleház Hencida

hencidateleház
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jan. 13, 2010 9:20 am

A 10NY-en lesz majd. Még nem elérhető.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. jan. 13, 2010 9:22 am

(Bocsika a Hencidáról eszembe  jutott Boncida is, hogy kezdjük vidáman a napot, akkor is ha nincs sok ok az örömködésre.)

A kérdésre válaszolva, már volt erről szó itt, majd a 10Ny-es nyomtatvány alsó szegmensében lesz erre lehetőség, nyomtavány tervezet az apeh honlapon.

 

Üdv és további szép napot.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. jan. 13, 2010 9:24 am

http://hu.wikipedia.org/wiki/Bonchida

 

http://www.hencida.hu/

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 14, 2010 2:39 pm

Szia Hencida!  Ma az APEH portálon:

Figyelem!   A „Társasági adóbevallást helyettesítő nyilatkozat”-ot az arra jogosultaknak a 0901-01-es lap (A) blokkjában van lehetőségük megtenni a 14.0 verzió letöltésével.

Tehát a 0901-en, 2010. febr.25-ig.

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 14, 2010 2:40 pm

A jó édes.....  :((
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 14, 2010 2:54 pm

Szia! remélem nem engem dicsőítel.. Én januártól minden nap, ahogy kutakodok.. legalább tízszer mondom el, hogy az ég szakadna rájuk és még ettől cifrábbakat..

Most sehol nem lelem a 10NY tervezet tájékoztatót.. mikor fenn volt az APEH portálon és megláttam, hogy 2008-al is kavarnak benne, meg a lírásból azt vettem ki, hogy a "nemleges" nyilatkozás például a kérdező esetére azon lehetséges.. akkor abba is hagytam a tanulmányozását, mert nem akartam elhinni..

 segítőként én is érintett vagyok egy évek óta nem működő (nulla pénz és mozgás és még nem szüntették meg) társadalmi szervezettel, de azért a tao nyilatkozatot minden évben leadták papír formátumban, mert nincs elektronikus reg-juk és ha még jók az infóim, akkor nem is kell, hogy legyen nekik, mert nem foglalkoztatók,stb..  Ha csak a 10NY-en nyilatkozhattak volna, ami csak elektronikusan küldhető, akkor  ezt nem tudnák megtenni..

Akkora a fejetlenség, hogy az egyszerűen hihetetlen.. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 14, 2010 2:56 pm

Egyáltalán nem neked címeztem... :)

 

Én egyébként már Batu kán mobiltelefonszámát kutatom ezerrel, hogy jöjjenek már vissza a tatárok... Az ő idejükben nem volt ekkora káosz a Kárpát-medencében, mint ami most van...

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: szelingerne » pén. jan. 22, 2010 10:18 am

Nekem is van 3 sport szervezetem akiknek nem kell társasági adót fizetni, mivel vállalkozási tevékenységet nem folytatnak, tavaly elküldtem a 09NY-t, most újra küldjem, hogy nyilatkozhassam, hogy társasági adó fizetésre nem kötelezettek, és még azt merik mondani az Okoskák, hogy egyszerűbb lesz az adóbevallás, a többi egyszerűsítésről nem is beszélve.

Mindenkinek jó hétvégét, és jó kutakodást kívánok !

Edit

szelingerne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Társ.adóbevallást helyettesítő nyil

HozzászólásSzerző: loncika » pén. jan. 22, 2010 10:24 am

a 0901 bevallást módositották és az 1. lapon fent lehet X-elni a nullás nyilatkozatot
loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég