Adófórum

Adózási és számviteli információk

1044 HIPA bevallás

Elektronikus bevallás

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 13, 2010 9:53 pm

Nem szimpatikus dr Kovács Attila értelmezése. Egyébként ki Ő. Sajna ne ismerem a szaktekintélyt.

 Az alábbi tárgyi tévedésére viszonyt rávilágítok:

"Itt nincsen ún. adókötelezettség-mentes időtartam, itt minden naptári napon megkezdett tevékenység adókötelezettséget generál, ez adóéven belül akár 1 napot, de akár 365 napot is jelenthet."

Ha szó szerint idéztél az irásából, akkor ennek a §-a is kérjük.

Ugyanis  az alkalmi , ideiglenes iparűzési tevékenységet nem lehet 365 napig folytatni egy éven belül, CSAK 180 NAPIG. Az ezt meghaladó napszám, már állandó iparüzési adó alá tartozik, és telephelyként be kell jelentkezni.

Továbbá kérjük, hogy a szaktekintély nyilatkozzon a piacozó, vásározó azon jogi helyzetére, hogyha a helypénzt félévre előre kifizette - jan 1 - jun 30 -  például, akkor miért ér véget a tevékenysége minden piacos nap után. Miért tekinthető befejezettnek az iparüzése és adóbevallással lezárandó.

Helypénz, ami nem adó, azt a piac üzemeltetőnek fizeti, ezzel bérli a helyét félévre előre. 

Ezzel  a kicsi problémával most már fleleslegesn sokat foglalkozunk.

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 13, 2010 9:58 pm

Még valami,  tudjuk, hogy szél ellen nem lehet...  

Megoldottam a magam problémáját, meg a vállalkozókét  is.  Vállaljuk a feladatot, megoldjuk

Az adóbevallás és bejelentés dija  1000 Ft alkalmanként, ez tartalmaz egy 1044 HIPA egy 10THIPA beküldést.  Vállaljuk más könyvelők ügyfeleit is, csak ezen bevallások küldésére. Telefonos kapcsolattartással  napi 24 órában, mindennap. Őstermelők is  jöhetnek, megoldjuk.

Mindig is tudtam, hogy nem kell reklámra költenem. 

A könyvelő marketing menedzsere az adóhivatal. 

 

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szer. jan. 13, 2010 10:15 pm

Gondolom a 365 napot nem egy településre értette, mert a piacozásnál jellemző a különböző településeken való árusítás. Egyébként az Adó szaklapok IPA cikkeit ő szerkeszti. Engem a jó szándék vezetett amikor bemásoltam. A törvény ilyen szigora egyébként nekem sem szimpatikus.

K.Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. jan. 13, 2010 10:22 pm

 Sziasztok! Még azt mondják csökkentik a vállalkozók adminisztrációit, itt a példa.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 13, 2010 11:11 pm

Ezentul olvasni fogom az adó szaklapokat is. Felkeltetted az érdeklődésen.

Egyébként Judit köszönöm neked az infót, sokat segitettél.  Most már kezd kigömbölyödni  a  dolog.

Szóval az a legnagyobb probléma, hogy gazdasági modellezéssel olyanok foglalkoztak, akik gazdaságot még nem láttak. Mert ha tisztában lennének a gazdasági folyamatokkal nem nyilatkoznának ilyen sületlenségeket, továbbá nem hoznának végrehajthatatlan szabályokat.

Hacsak nem szándékos a dolog. Már régóta motoszkál a fejemben egy gondolat, hogy valakiknek az érdekét sérti a piacok, vásárok virágzása.  Nem akarnak felszámolódni, és hagyni hogy a vevők pl a multiknál vásároljanak. Tehát kell hozni olyan adminisztrativ intézkedést amibe belefulladnak vásározók.  De  az esetben hol van a verseny szabadsága???  

Látod én még mostis itt ülök a gép előtt.

 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 14, 2010 5:16 am

Basszus... ez horror...... Miért nem lehet elintézni a piacozók HIPA-ját azzal, hogy annak, akinek adott piacon nincsen állandó elárusító helye, beépítik a helypénzébe????

(Szerencsére nincsen ilyen ügyfelem...) 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. jan. 14, 2010 7:14 am

A becsületes kisemberek tettenérhetők ! A kínai piac pedig virágzik, se számla, se eredetiség, se tulaj, ha jön az ellenőrzés. Kíváncsi lennék, hogy az ott ideiglenesen piacozó számlaárusok bejelentkeznek elektronikusan ?

Egyébként a cikk szerint az építőipari tevékenységet a 31. napon kell bejelenteni, mert az első 30 nap adómentes.

Üdv:K.Judit

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 14, 2010 7:33 am

Kicsi kínainak lenni sok pénz....egy nagy köteggel... abból futha a bírságra ,mert neki megy a bolt...... nem úgy mint nekünk.....akik fizetünk helyettük is.......

Vic

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: hedl » csüt. jan. 14, 2010 7:38 pm

Sziasztok. Bocs, hogy beleszólok de nagyon érdekelne az építőipari tevékenységre vonatkozó változások is mert ma telefonálgattam, Apeh-Önkormányzat-hoz de mindenki ellentmondást mond. Mi van akkor ha áthúzódó építőipari tevékenység van. Válasz. már bekellet volna adnom dec. 31.-i a záróbevallást és ez év január 1.-e ismét bejelentkezni Apeh-hoz. Önkormányzat azt mondta, hogy ha úgy gondolom, hogy majd meghaladja a 180 napot akkor visszamenőlegesen jelentkezzek be az önkormányzathoz és létesítsek telephelyet. de siessek mert január 31.-vel adják át az adatbázisokat az Apehnek és hogy benne legyünk.Csak példaképen. pld. elkezdett munka: 2009 nov. 3. és nincs befejezve. az első hó mentes a december hónapban építési napló szerint ledolgozott tényleges napok 5 nap. januárba még nincs munkavégzés. akkor hogyan is kell vallanom, és jelentenem.  Egyénként az Apeh azt mondta, hogy az ez évben megkezdett építőipari tevékenységet is a megkezdés napján kell bejelenteni a piaci kereskedőkkel együtt, nem említette, hogy csak a 31 napon.  Örülnék ha válaszolnátok, vagy csak én nem értem. marika
hedl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

1044 HIPA bevallás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » csüt. jan. 14, 2010 11:36 pm

Adó Szaklap 2010/1-2

Az ideiglenes jellegű iparűzési tevékenység utáni adókötelezettség mindig adóéven belül értelmezendő, azaz adóévenként újra és újra meg kell határozni, hogy egy adott tevékenység ideiglenes jellegű vagy állandó jellegű. Ebből következően egy adott adóév végén kezdődő és a következő adóév elején befejeződő építőipari tevékenység mindkét adóévben ideiglenes jellegű adókötelezettséget eredményezhet, függetlenül attól, hogy a folyamatos munkavégzés időtartama a két évben (összességében) esetlegesen meghaladja a 180 napot. Ebben az esetben is mindkét adóévben csak a 31. naptól kezdődik az ideiglenes tevékenységgel kapcsolatos adókötelezettség, így az adófizetési kötelezettség is, azaz a 30 nap adókötelezettség nélküli időszak mindkét évben külön-külön veendő figyelembe. Mindez azt is jelenti, hogy a „kezdő” adóév utolsó napjával az ideiglenes jellegű tevékenység után az adózónak adóbevallást kell benyújtani, és az adót is meg kell fizetnie.

Az Art. 17. §(1) bekezdés második mondata szerint az ideiglenes jellegű iparűzési tevékenységet folytató adózó adóköteles tevékenységének megkezdése előtt, de legkésőbb a tevékenység megkezdésének napján köteles ezt bejelenteni (bejelentkezés). Mindez építőipari tevékenységvégzés esetén – figyelemmel arra, hogy az első 30 nap az anyagi jogszabályhely alapján nem esik adókötelezettség alá [Htv. 37. § (2) bek.] – a 31. napon történő legkésőbbi bejelentkezést jelenti, e nyomtatványt az APEH rendszeresíti.

Üdv: K.Judit

 

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég